فاصله های ضروری در دکوراسیون نشیمن

فاصله ی مبل ها باید طوری باشد که افراد حاضر به راحتی بتوانند با یکدیگر گفتگو کرده و بدون مشکل صدای یکدیگر را بشنوند؛ معمولا این فاصله را بین ۸ تا ۲۵ سانتی متر در نظر می گیرند .

ادامه خواندن←

فوم سرد بهتر است یا اسفنج؟

فوم سرد، فوم گرم، فوم ویژه، ابر یا اسفنج، پنبه ای، نمدی، چسبی، فنری، لایه ای، لایکو؛ اسامی مختلفی هستند که در قسمت نشیمن و تکیه گاه مبلمان به کار برده می شوند.

ادامه خواندن←

رازهای انتخاب میز جلو مبلی ایده آل

میز جلو مبلی یکی از اجزای بسیار مهم اتاق نشیمن است که مانند مبل و فرش تاثیر زیادی در ایجاد تعادل بصری و راحتی منزلتان دارد.

ادامه خواندن←

مبل استیل چیست؟

در زبان انگلیسی به این نوع مبلمان که ظاهر لاکچری و چشمگیری دارد کلمه ی استایل اطلاق می شود و استیل در واقع همان صورت فارسی شده ی واژه ی استایل است و ربطی به استفاده از استیل و دیگر فلزات در مبلمان ندارد.

ادامه خواندن←

چیدمان اصولی مبل استیل

بهترین چیدمان برای مبل استیل چیدمان قرینه یا متقارن است. چرا که تقارن در سبک های کلاسیک و سلطنتی حرف اول را می زند و این نوع چیدن مبل ها باعث اشرافی تر شدن فضای خانه می شود.

ادامه خواندن←

چه مبل هایی از مد نمی روند؟

سادگی رمز ماندگاریست، حتما بارها این جمله به گوشتان خورده است اما باور کنید راز ماندگاری در همین کلمه خلاصه میشود. فرقی نمی کند نوع مبلی که انتخاب می کنید مبل استیل است یا کلاسیک، سلطنتی یا راحتی، در هر صورت به دنبال مدل های ساده و شیک باشید.

ادامه خواندن←

6 راه تشخیص مبل خوب از بد

کلافی که از چوب راش تولید می شود بسیار محکم و با کیفیت بوده و اسکلت بندی خوبی دارد اما سوای جنس چوب، نوع هم بندی اتصالات هم بسیار مهم بوده و در نتیجه ی کار تاثیر بسزایی دارد. برای تست کیفیت کلاف چند راه ساده وجود دارد که عبارتند از:

ادامه خواندن←

چیدن مبل ها طبق قوانین فنگشویی

طبق قوانین فنگشویی، محل عبور و مرور افراد خانه باید خلوت باشد و مانعی بر سر راه رفت و آمد اهالی منزل وحود نداشته باشد.

ادامه خواندن←

4 رنگ جذاب برای چوب مبل استیل

مبل استیل با قاب استخوانی می تواند با پارچه ای در همین طیف به راحتی ست شده و در کنار دیگر آیتم های اتاق نشیمن؛ یک فضای زیبا و مدرن در سبک کلاسیک خلق کند.

ادامه خواندن←