مبل متفاوت يا مبل شاخص و تاثير آن در مبلمان استيل

مبل اکسنت چیست؟

 مبل اکسنت چیست؟
 مبل استیل یا سلطنتی یکی از کلیدی ترین عناصر سبک کلاسیک است و بدون آن ، انگار چیزی در فضای کلاسیک منزل شما کم است. معمولا در دکوراسیون  ، ابتدا مبل خریداری شده و سپس، متناسب با آن؛  پرده، فرش، تابلو و سایر اکسسوری های ریز و درشت نشیمن خریده می شود. اما آنچه در این میان حائز اهیمت است؛ یکنواختی وسایل و لوازم در سبک کلاسیک است. در این سبک همانطور که در  مطلب با مبل استیل چه پرده ای ست کنم؟ عنوان شد؛ استفاده از رنگ های متفاوت و متنوع باب نبوده و تنها یک یا دو رنگ در فضا تکرار می شود.  از این رو باید سراغ المان هایی در دکوراسیون برویم که بتواند فضا را از  یکنواختی در آورده و شادابی را در محیط جریان دهد. یکی از این المان ها؛ مبل اکسنت است. مبل اکسنت یا شاخص می تواند در ساده ترین و سریعترین حالت ممکن  ، دکوراسیون منزل را به طور کامل تغییر دهد.

مبل اکسنت چیست؟ 

مبل اکسنت ، مبلی   است که با سایر مبل های موجود در منزل تفاوت داشته و همین متمایز بودن  آن را تبدیل به مبل شاخص یا اکسنت کرده است. 
مبل اکسنت می تواند در فرم، شکل ، رنگ و طرح با سایر مبل ها تفاوت داشته و به صورت تکی یا دوتایی به فضا اضافه شود.  که هر کدام از این تفاوت ها و تاثیراتشان را با هم می خوانیم:

طرح مبل اکسنت

حتما در چیدمان های جدید ، متوجه تفاوت  فاحش طرح ِ یکی دو مبل از ست مبلمان  با سایر مبل ها شده اید،  این تفوات ها که بسیار هم فراگیر شده اند؛ می توانند در: طرح های متفاوت و گاه متضادی ارائه شوند. مانند طرح : راه راه، هندسی، اسلیمی و ... . این تفاوت های به ظاهر کوچک، می تواند تاثیرات شگفت انگیزی روی  دیزاین منازل کلاسیک گذاشته و شور و نشاط را ب فضاهای کلاسیک ، که به یکنواختی شهره اند، برگرداند.

فرم و شکل مبل اکسنت


گاه این تفاوت می تواند در مدل مبلمان شاخص جلوه گری کند، تفاوت در فرم مثلا می تواند شدر دسته ی مبلمان، پشتی یا تکیه گاه مبلمان  و ... خود را نشان داده و با یک نگاه به چشم مخاطب بیاید. تفاوت در فرم و شکل نیز، شاید نه به اندازه ی تفاوت در طرح، اما به جای خود، می تواند موجب تغییرات مثبت زیادی در دکوراسیون کلاسیک منزل بشود. اما در خانه های مدرن مطمئنا با توجه به گستردگی بیشتر طرح های موجود می توان بیشترین تاثیرات را از این تمایز گرفت.

رنگ مبل اکسنت

از شاخص ترین تفاوت ها ، در بین مبل های اکسنت با سایر مبلمان،  تفاوت رنگی ست. این تفاوت بسیار چشمگیرتر و حتی جذاب تر از تفاوت در مدل و طرح بوده و به راحتی جلب توجه می نماید. این رنگ می تواند؛ رنگ مکمل،  رنگ ثانوی، رنگ جانبی، رنگ چاشنی یا هر رنگ مناسب و زیبای دیگری باشد. با استفاده از این نوع مبل اکسنت ، می توانید به راحتی طراوت و شادابی را به فضای خانه آورده و از دیدن یک دکوراسیون جذاب و در عین حال هماهنگ، لذت ببرید. 

انواع تفاوت هایی که یک مبل ساده را به یک مبل اکسنت تبدیل می کند، با هم مرور کردیم.  اما تمام این تفاوت ها با هم نیز می توانند در یک مبل ظاهر شوند،  مثلا مبل اکسنت ما می تواند هم در طرح، هم در رنگ و هم در فرم و شکل ، کاملا متفاوت باشد.  در این صورت خانه ی شما بسیار خاص خواهد شد اما باید حواستان باشد که  زیادی تفاوت ها خانه را شلوغ و درهم ریخته نکند.

کاربردهای مبل اکسنت

علاوه بر ایجاد جذابیت در فضا و از بین بردن حالت کسل کننده و یکنواخت اتاق نشیمن، مبل اکسنت می تواند  کاربردهای هیجان انگیزتری نیز داشته باشد. مثلا می توانید  با استفاده از مبل های اکسنت دو تایی ؛ یک فضای دنج قهوه خوری یا چای خوری، ایجاد کنید یا از یک مبل اکسنت، در کنار یک قفسه ی کتاب یا گلدان برای ایجاد فضای  مطالعه یا مدیتیشن  استفاده نمایید . 
مبل اکسنت حتی می تواند با یک اکسسوری دیگر مانند: آباژور، ست شده و گوشه های خالی منزل را به یک فضای خاص و مهیج، تبدیل کند. 

نکته:

مبل اکسنت، هم می تواند به شکل جداگانه خریداری شود که هنگام انتخاب آن،  حتما باید حواستان به  ست  مبلمان استیلی که در منزل دارید ، باشد؛ چون مبل اکسنتی که می خواهید در کنار ست مبلمانتان مورد استفاده قرار دهید حتما باید در کنده کاری ها و منبت کاری های روی تاج و پایه با سایر مبل ها هماهنگ باشد تا تناسب فضا، به هم نریزد.   و هم ، می تواند توسط فروشنده در ست مبلمان شما گنجانده شده باشد؛ که در این صورت می توانید با خال راحت ست مورد نظر خود را خریداری نمایید چرا که حتما قبل از طراحی و اجرا  به جزئیات آن، کاملا فکر و توجه شده است.

 مبل استیل ابزاری و مبل استیل فلورانس  از محصولات مبلمان میلاد  هستند که در تولید آنها از طرح و نقش متفاوتی در مبل های تک نفره استفاده شده است که با خرید  آن ها می توانید فضای  نشیمن خود را زیباتر و جذاب تر کنید.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.