ميز جلو مبلي را چگونه بچينم؟

5 ترفند فوق العاده برای چیدمان میز جلو مبلی

 5 ترفند فوق العاده برای چیدمان میز جلو مبلی

میزها یکی از کاربردی ترین عناصر زندگی امروزی به شمار رفته و نقش بسیاری در بالا بردن سطح راحتی و آسایش ما در خانه دارند. همانطور که در  اشتباهات چیدمانی مبلمان عنوان کردیم نبود میز کافی در منزل می تواند ساکنین خانه را به زحمت بیندازد. هنگام پذیرایی از مهمان، هنگام گذاشتن وسایل ضروری و لازمی مانند کنترل، عینک، موبایل و .... اگر یک میز مناسب دم دستتان باشد مطمئنا کار را برایتان خیلی ساده تر خواهد کرد. پس تا می توانید میزهای عسلی و جلو مبلی در اندازه های متفاوت و تعداد کافی برای منزل خود تهیه کنید و حتما قبل از خرید، سری به مطلب رازهای انتخاب میز جلو مبلی ایده آل بزنید تا بهترین تصمیم را بگیرید. 

بعد از انتخاب و خرید میز مناسب نوبت به چیدمان آن می رسد. چیدمان میز جلو مبلی نقش مهمی در زیبایی خانه ی شما دارد. از یاد نبرید که تحولات بزرگ از تغییرات کوچک آغاز می شوند. و این تغییر کوچک می تواند قرار دادن یک گلدان زیبا روی میزتان باشد. 

سبک چیدمان

برای اینکه نوع چیدمان میز را مشخص کنیم باید یک سری وسایل تزئینی یا به اصطلاح اکسسوری تهیه کنید. هنگام خرید اکسسوری ها توجه به سبک چیدمان مثل همیشه حرف اول را می زند. هرگز از لوازم مدرن برای سبک کلاسیک و بالعکس استفاده نکنید. تضاد های این چنینی نه تنها حس خوشایندی به شما نخواهد داد بلکه فضا را به طرز خنده داری دچار هرج و مرج خواهد کرد. پس مطابق سبک منزلتان دست به انتخاب بزنید. 
گلدان ، شمعدان، کتاب، یک شکلات خوری یا قندان و مجسمه، معمولا پای ثابت تزئینات روی میز هستند اما می توانید بنا به سلیق و سبک منزلتان هر وسیله ای را روی میز قرار دهید .

رنگ 

عنصری که همیشه اساسی ترین تاثیر را روی دکراسیون دارد رنگ و انتخاب و ترکیب مناسب آن است. رنگ ها آنقدر مهم هستند که می توان ساعت ها به آن ها فکر کرد و هر لحظه به ترکیب فوق العاده تر و تازه تری رسید.
 برای چیدمان میز جلو مبلی به کلیت رنگی که در فضای خانه تکرار شده دقت کنید. اگر رنگ طوسی یا نقره ای بیشتر فضا را اشغال کرده اند می توانید با قرار دادن  چند شاخه گل بنفش یا حتی زرد در گلدان نقره ای رنگ روی میزتان ، محیط منزل را به طرز شگفت آوری دگرگون کنید. شمعدان های نقره با شمع های خوشرنگ نیز می توانند در این کار به کمکتان بیایند. 
یا اگر مبل استیل شما یک قاب طلایی زیبا دارد با مجسمه، گلدان یا حتی شمعدان طلایی می توانید محیط کانونی منزل خود را مجلل تر نمایید. 
نه تنها با توجه به کلیت فضا یا قاب مبلمان که هر رنگی که در فضای خانه ی شما وجود دارد در  طیف های تیره تر و روشن تر می تواند تبدیل به یک اکسسوری جذاب شود و روی میزتان قرار بگیرد . 
اگر هم سبک منزلتان مدرن باشد که دیگر نه تنها طیف های تیره و روشن بلکه رنگ های مکمل و جیغ هم می توانند به راحتی روی میز جلو مبلی شما جا باز کنند.

 روی میز را شلوغ نکنید

اکسسوری های زیادی را نام بردیم که همه ی آنها و حتی آنهایی که نام نبردیم ولی اکنون از ذهن شما می گذرند گزینه های فوق العاده ای برای چیدمان میز جلو مبلی هستند اما نکته ی مهمی که همیشه باید در نظر بگیرید پرهیز از شلوغی ست . در زندگی معاصر و شلوغ امروزی، خانه باید یک مامن آرام برای اعضای خانواده باشد پس در چیدمان تک تک اجزای منزلتان این نکته را سرلوحه ی کار خود قرار دهید و از شلوغ کردن اطرافتان، دوری کنید. از این رو هرگز بیش از سه اکسسوری روی میز جلو مبلی قرار ندهید، هرگز! این کار هم باعث از چشم افتادن لوازم روی میز شده و هم روی میز را بی نظم و در هم ریخته جلوه می دهد. بهترین کار برای خلوت کردن روی میز استفاده از یک سینی آینه ای برای قرار دادن اکسسوری ها داخل آن است. این کار علاوه بر اینکه از نامرتبی میز جلوگیری می کند، نظافت میز را نیز ساده تر می کند .از طرفی شلوغی بیش از حد میز ، هنگام پذیرایی از مهمان شما را با مشکل مواجه می کند.
 
 ارتفاع اکسسوری ها زیاد نباشد

گلدان، ظروف پایه دار، شمعدان و به طور کلی هر وسیله ای که روی میز قرار می گیرد؛ نباید مانع دید افراد شود. هم طبق آنچه در قوانین فنگشویی برای چیدمان مبلمان عنوان شد و هم برای راحتی افراد و ایجاد فضای گفتگو میان حاضرین، لازم است که افراد دید کامل و مناسبی از هم داشته باشند. پس سعی کنید اکسسوری ها را با وسواس و دقت انتخاب نموده و حتما این مساله ی مهم را قبل از خرید و چیدمان میز جلو مبلی، مد نظر قرار دهید.

 اندازه دکوری ها متناسب باشد

دکوری هایی که روی میز می گذارید باید گامی موثر در جهت زیباتر کردن میز و خانه ی شما بردارد. دکوری های خیلی بزرگ که کل فضای میز را اشغال می کنند یا دکوری های خیلی ریز و مینیاتوری که در فضای میز گم می شوند ؛ در نگاه اول، عدم تناسب را به بیننده منتقل می کند. پس برای اینکه به هدفمان در چیدمان میز جلو مبلی که زیبایی میز و محیطمان است، برسیم ؛ لازم است دکوری هایی متناسب و به اندازه روی میز قرار دهیم و با رعایت نکاتی که گفته شد ، زیبایی و راحتی را توامان داشته باشیم.


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.