چه مبلي براي تي وي روم مناسب است؟

بهترین مبل ها برای جلوی تلویزیون

 بهترین مبل ها برای جلوی تلویزیون
 تلویزیون امروزه یکی از سرگرمی های بسیار رایج در منزل بوده و بیشتر اوقات افراد  خانه، پای آن سپری می شود و از این لحاظ فضای تماشای تلویزیون، نزد طراحان، اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. یکی از مهمترین نیازهای فضای تماشای تلویزیون یا تی وی روم، مبلمان است. مبل جلوی تلویزیون شما در صورتی که درست و مناسب انتخاب شده باشد می تواند یکی از بهترین مکان ها برای دیدن فیلم و سریال مورد علاقه ی شما باشد، شما می توانید روی آن نشسته و به دیدن شاهکارهای سینما مشغول شوید یا روی آن لم بدهید و سریال شبانه ی مورد علاقه ی خود را از تلویزیون دنبال کنید. 


معیارهای اساسی انتخاب  مبل تی وی روم 

کیفیت 

برای خرید مبلمان تی وی روم همیشه باید دو مساله ی اساسی را مد نظر قرار داده و منطبق با آن معیارها، دست به انتخاب بزنید. معیار اول کیفیت و دوام کار است . کیفیت کاری که برای تماشای تلویزیون به منزل می برید مهمترین مساله در انتخاب مبلمان است. چرا که همانطور که در مطلب 7 راه برای افزایش عمر مبلمان عنوان شد، لم دادن یا دراز کشیدن موجب کاهش عمر مفید مبلمان شده و از کیفیت آن می کاهد و چون هنگام تماشای تلویزیون اکثر افراد دوست دارند در حالت لمیده یا خوابیده باشند، این موضوع بسیار حائز اهمیت است. پس اگر می خواهید مبل زیبایی که خریده اید به این زودی ها از شکل نیفتد، حتما باید یک کنترل کیفیت اساسی برای محصول مورد نظرتان انجام دهید. همانطور که در مطلب راه های تشخیص مبل خوب از بد عرض کردیم؛ مبل با کیفیت باید از اسکلت، فوم و پارچه ی مرغوبی بهره برده باشد و در صورت استفاده ی مداوم دفرمه نشده و گود نیفتد. 

راحتی

مساله ی دومی که حتما باید مد نظر قرار دهید، راحتی شماست. مبلی که تهیه می کنید باید بسیار راحت بوده و هنگام استفاده قادر باشد ، آسایش و راحتی شما را به طور کامل تامین نماید. مبلی که این ویژگی را داشته باشد در دراز مدت به مهره های گردن و ستون فقرات شما آسیب نزده و باعث احساس درد و گرفتگی در عضلات و ماهیچه های بدنتان نمی گردد. پس مبلی که باید برای این فضا انتخاب نمایید یک مبل راحتی با کیفیت و با دوام است. مبل راحتی هنگام لم دادن و خوابیدن، حس بسیار خوبی به شما داده و حتی می توان برای دیزاین آن از شال مبل یا کوسن های بالشی بسیار زیبا ، استفاده نمود که موجب راحتی و آسایش بیشتر شما نیز خواهد شد. 

مبل های استیل، کلاسیک، سلطنتی و ... به هیچ عنوان برای تی وی روم مناسب نبوده و حالت رسمی آن مانع از راحتی اعضای خانواده هنگام تماشای تلویزون می شود و از طرفی راحتی و نرمی مبل های راحتی را نداشته و نمی شود روی آنها به راحتی لم داد یا خوابید.

در انتخاب نوع و مدل مبلمان جلوی تلویزیون اندازه ی فضایی که در اختیار دارید مثل همیشه حرف اول را می زند :


فضاهای کوچک

اگر فضایی که در اختیار دارید کم است یا تنها یک فضای باریک را به تی وی روم اختصاص داده اید، استفاده  از یک کاناپه ی سه نفره برای این فضا، یک ایده ی عالی می باشد. تعداد بیشتر ِمبلمان برای فضاهای کوچک باعث درهم ریختگی محیط شده و همانطور که در قوانین فنگشویی برای چیدمان منزل عنوان شد؛ علاوه بر شلوغی خانه، این امر باعث از بین رفتن آرامش روحی افراد خانه نیز می شود.پس تنها به همان کاناپه اکتفا نموده و سعی کنید حتی المقدور از بین رنگ های روشن و حنثی یک رنگ برای کاناپه ی خود انتخاب کنید؛ رنگ های روشن باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شوند. علاوه بر آن ظرافت مبلمان هم می تواند تاثیر بسزایی در بزرگتر دیده شدن خانه داشته باشد . برای تزئینات کاناپه هم می توانید از کوسن های متنوع و یک شال مبل ظریف به رنگ خنثی استفاده نمایید تا تی وی روم جذابتری داشته باشید.

فضاهای متوسط

در صورتی که فضای بیشتری در اختیار داشته باشید استفاده از مبل های ال یا نیم ست های راحتی هم ایده های فوق العاده جذاب و زیبایی برای تی وی روم محسوب می شوند. انتخاب مناسب تعداد مبلمان، علاوه بر اینکه از بی نظمی و شلختگی بصری محیط ، جلوگیری می کند ، آرامش  و کیفیت زندگی شما را نیز افزایش می دهد. پس حتما هنگام انتخاب مبلمان به میزان فضایی که در اختیار دارید بسیار توجه کنید . در صورتی که مبل انتخابی شما ال است سعی کنید مبل شما یک تکه باشد و از خرید صندلی تک اضافه خود داری کنید  تا  تی وی روم خلوت تری داشته باشید. 

فضاهای بزرگ

و اگر فضای  تماشای تلویزیونی که انتخاب نموده اید، به حد کافی جا دارد می توانید از ست های 7 یا 8 نفره برای آن استفاده نموده و یک دیزاین کامل داشته باشید. برای این نوع چیدمان، باید حواستان باشد مرتکب   اشتباهات چیدمانی رایج نشده و به درستی و مرحله به مرحله این کار را انجام دهید. اولین مرحله مشخص کردن نقطه ی کانونی ست  که همان تلویزیون می باشد.  پس از آن بزرگترین کاناپه یا مبل را روبروی تلویزون قرار می دهید. در اینجا باید به فاصله ی نرمال میان مبل و تلویزیون هم توجه نمایید؛ مثلا برای یک تلویزیون   50 اینچ این فاصله  2.5 متر بوده و با توجه به اندازه ی تلویزیون این فاصله متغیر می باشد که البته در مطلب فاصله های ضروری در چیدمان اتاق نشیمن به طور کامل این فواصل بیان شده اند. بعد از اینکه بزرگترین مبل را در فاصله ی مناسب و روبروی تلویزیون قرار دادیم باید دیگر مبل ها را در کنار آن  و روبروی هم قرار دهید . مبل بزرگ دیگر و دو مبل تک نفره باید روبروی هم قرار بگیرند. دقت کنید که هرگز دو کاناپه را روبروی هم نچینید  چون طبق اصول فنگشویی موجب بگو مگو  و مشاجره در خانواده شده و معنای رودرویی و تقابل می دهد.

 نکته: حتما از مبل های پایه دار استفاده نمایید  چون مبل های بدون پایه  دیگر از مد رفته اند . اما پایه ها را کوتاه انتخاب کنید تا  راحتی مبلمانتان بیشتر باشد . 

مبلمان تختخواب شو : 

وقتی جای کافی داشته باشید دستتان برای هر انتخاب فوق العاده ای باز است. یکی دیگر از این انتخاب های عالی، مبلمان تختخواب شو است که داشتن آن در تی وی روم ، واقعا  جذاب و لذت بخش است.  چرا که می توانید بدون نگرانی از خراب شدن مبلتان ، تا ساعت ها روی آن لم بدهید و از تماشای تلویزیون  لذت ببرید.  مبل  تختخواب شوی شیگو  و مبل تخت خواب شوی تیاما دو مدل از محصولات مبلمان میلاد هستند که دارای مکانیزم تختخواب شو بوده و  علاوه بر راحتی، کیفیت فوق العاده ای نیز دارند. در کفی آن ها از اسفنج 35 کیلویی استفاده شده که هم بسیار راحت است و هم مقاومت بسیار بالایی دارد . اسکلت آن ها تماما چوب روس بوده و   برای بالا بردن مقاومت مبلمان در پایه های آن ها از چوب راش استفاده شده است . شما می توانید با خیال راحت این محصول را سفارش داده و از داشتن آن در منزل و به ویژه تی وی روم خود لذت ببرید.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.