مبل سلطنتي بهتر است يا مبل راحتي؟

مبل استیل بخرم یا راحتی؟!

مبل استیل بخرم یا راحتی؟!
مبل استیل با جلوه ی شکیل و زیبایش می تواند به هر فضای بی جانی، روح زندگی ببخشد. نقش و نگار های چشم نواز و پارچه های لطیف و براق از بارزترین عناصر مبلمان استیل به شمار می روند که همین المان ها این مبلمان را خاص و متمایز می کند . از طرفی مبل راحتی با آسایشی که برای شما به همراه می آورد می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای نشیمن گرم و صمیمی منزلتان باشد. اما برای انتخاب مبل مناسب روحیه، سلیقه و منزلتان باید مواردی را بررسی کنید تا حداقل طی 10 سال آینده از دکوراسیون منزل و انتخاب مبلمانتان راضی باشید.مواردی که حتما باید قبل از خرید مبلمان مورد توجه قرار دهید از قرار زیر است:

مبل استیل را تنها در صورتی بخرید که اولا فضای کافی برای چیدمان اصولی مبل استیل داشته باشید و دومین مورد که حتی از اولی هم مهمتر است سبک چیدمان منزل است. در صورتی که سبک خانه کلاسیک باشد مبلمان استیل بهترین انتخاب است اما در غیر این صورت باید  سراغ  یک مبل راحتی ساده و شیک بروید .

فضا

چقدر جا دارید؟ 
ابعاد نشیمنتان چقدر است؟
چند دست مبل نیاز دارید؟
تعریف و تفکیک فضایی منزلتان به چه صورت است؟
 بله! باید به تمام سوالات بالا جواب بدهید. خرید مبلمان ، علی الخصوص امروزه کاری بسیار هزینه بر و پر خرج است ، پس باید زمان کافی برای بررسی و تحقیق صرف کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

چقدر جا دارید؟ ابعاد نشیمنتان چقدر است؟
 
معمولا برای فضاهای کوچک و متوسط مدل پیشنهادی ما مبل راحتی است. چرا که در این فضاها معمولا تنها یک دست مبل می توان قرار داد و بهترین کار این است که از یک مبل راحتی شیک و راحت استفاده نمایید تا هم فضای کافی برای عبور و مرور داشته باشید و هم هنگام دور همی های خانوادگی و تماشای تلویزیون به زحمت نیفتید و به راحتی روی مبل لم بدهید و جابجا شوید. اما مبل استیل به دلیل سبک خاصی که دارد تا حدودی فضا را رسمی و خاص کرده و از طرفی همانطور که در معرفی مبلمان مناسب برای جلوی تلویزیون  عنوان شد نمی توان به راحتی روی آن دراز کشید و لم داد. همچنین برای جلوه گری مبلمان لازم است که خانه فضای کافی داشته باشد ؛ پر کردن خانه با اسبابی نا متناسب، هر چقدر هم که زیبا و شکیل باشد نه تنها منزلتان را زیباتر نمی کند، حتی ممکن است خانه را به یک مغازه ی آنتیک فروشی بدل کند، که وسیله های بسیار زیبایی هم در خود دارد اما در کل زیبا و آرامش بخش نیست!
  
اما اگر با توجه به کمبود جا و کوچک بودن فضا هنوز به مبل استیل علاقه دارید می توانید از مبل های استیل ظریف تری مانند سبک فرانسوی و ... استفاده نمایید . مبل هایی که فریم های کوچک و ساده ای دارند، در رنگ چوب و پارچه ی آنها تر جیحا از رنگ های روشن در طیف سفید استفاده شده است و پارچه های آنها عموما بدون طرح و ساده است.و حتی الامکان سعی کنید به یک نیم ست بسنده کنید تا هم خانه شلوغ و شلخته به نظر نیاید و هم به مبلمان فرصت بروز داده شود!
    
 اما برای خانه های بزرگ مبل استیل به چند دلیل می تواند بهترین گزینه باشد ؛ 1ـ برای خانه های بزرگ باید از اسبابی استفاده کنیم که منزل را پر کند، پس مبل استیل با ابعاد بزرگ و تاج بلند خود می تواند این کار را به نحو شایانی انجام دهد. 2ـ این سبک مبلمان بسیار پر کار بوده و برای نشان دادن زیبایی های آن به یک محیط بزرگ نیاز داریم چون در فضای محدود استفاده از المانهای پرکار و طرحدار موجب در هم ریختگی بصری می شود اما اگر فضای کافی در اختیار باشد نقش و نگارهای مبل استیل باعث می شود تا روح هنر و زیبایی در خانه جریان یابد. پس اگر فضای نشیمن شما جای کافی دارد می توانید به راحتی سراغ انتخاب مبلمان استیل بروید، البته در صورتی که به این سبک علاقه دارید. وگرنه مبل های راحتی  برای هر فضا و نیازی مناسب و زیبا هستند.

چند دست مبل نیاز دارید؟ تعریف و تفکیک فضایی منزلتان به چه صورت است؟
 
برای مشخص کردن تعداد ست مبلمان خود باید اول فضاهایی که برای خانه نیاز دارید مشخص نمایید، فضاهایی که می توانند در خانه تعریف شوند عبارتند از : فضاهای ناهار خوری، فضای نشیمن، تی وی روم، پذیرایی و ... البته یک سری فضاهای دنج هم می توان در کنج های پرت خانه تعریف کرد که در قسمت معرفی صندلی اکسنت به معرفی و کارایی بسیار زیاد آنها در دیزاین منزل پرداختیم. حالا برویم سراغ تهیه ی مبلمان برای فضاهای مختلف منزل! مبلمان تی وی روم! که حتما باید راحتی باشد و انتخاب سبک دیگری از مبلمان  برای این قسمت اصلا جایز نیست.فضای ناهار خوری هم که با میز و صندلی ناهار خوری پر می شود. اما برای فضاهایی مانند نشیمن و پذیرایی، با توجه به سلیقه و نوع مهمانانی که با آنها مراوده دارید باید بهترین مدل مبلمان را انتخاب نمایید. اگر به دورهمی دوستانه علاقمندید و اکثر مهمان های شما را افراد صمیمی و نزدیک تشکیل می دهند مطمئنا داشتن مبل راحتی در سالن نشیمن و پذیرایی انتخاب مناسبتری ست اما اگر با مهمان هایتان رودربایستی دارید و اکثر مواقع مهمانان رسمی دارید بهتر است یک دست مبل استیل موقر و شکیل برای اتاق نشیمن منزلتان تهیه کنید تا فضای خانه با جو مهمانی همخوانی و هماهنگی بیشتری داشته باشد.

اما اگر با توجه به متراژ منزل تنها یک دست مبل می توانید برای خانه خریداری نمایید سعی کنید حتی الامکان این مبل راحتی باشد. فارغ از نوع مهمانان و میزان صمیمیت ما با آنها، این خودمان هستیم که در خانه زندگی می کنیم و بیش از هر چیزی باید آسایش و راحتی خودمان در الویت قرار بگیرد. 

 مطالب مرتبط:


سبک

اولین و مهمترین قسمت چیدمان یک خانه، انتخاب سبک مناسب است. سبکی که هم مورد علاقه ی شما باشد و هم با متراژ و معماری داخلی منزلتان هماهنگ باشد. در خانه های امروزی معمولا تی وی وال توسط معمار داخلی پیش بینی و طراحی می گردد که اگر چه تا حد زیادی از دغدغه ی شما برای انتخاب مکان مناسب تلویزیون کم می کند، اما طراحی آن می تواند روی دیزاین کلی خانه اثر گذار باشد. حتی در خانه های امروزی به دلیل نوع طراحی آشپرخانه، مدل کابینت ها نیز باید متناسب با سبک انتخابی شما نصب شود تا تعادل بصری و هماهنگی بین اجزای خانه حفظ شود. پس اول ببینید به سبک مدرن علاقمند هستید یا کلاسیک! و اجزای داخلی منزلتان با چه سبکی هارمونی بیشتری دارد. پس از اینکه سبک مورد نظرتان را با توجه به فضای منزل انتخاب نمودید می توانید با فراغ بال مبل مورد نظرتان را سفارش دهید.  

مبل استیل همانطور که گفتیم مناسب سبکهای سلطنتی بوده و اگر سبک خانه شما مدرن ، مینیمال، اسکاندیناوی، روستیک، ساحلی و ...  باشد نمی توانید سراغ این مبلمان بروید و باید گزینه ی  ساده تری مانند مبل راحتی را مد نظر قرار دهید. در سبک های کلاسیک تمامی المانها از قبیل: تابلو، لوستر، فرش و ... دارای ظرافت و نقوش هنرمندانه هستند که همین امر باعث می شود مبل استیل با منبت کاری های زیبا و پارچه های دیبا به نقطه کانونی این سبک چیدمان تبدیل شده و مرکز توجه قرار گیرد. اما در سبک مدرن سادگی عنصر اصلی فضا و چیدمان بوده و استفاده از طرح و نقش های کلاسیک حتی الامکان توصیه نمی شود. 

دو موردی که گفته شد جز موارد اصلی در انتخاب نوع مبلمان برای منزل به شمار می رود اما برای انتخاب دقیقتر بین این دو نوع مبل باید موارد دیگری از قبیل بودجه و نحوه جابجایی مبلمان را نیز در نظر بگیرید. 

جابجایی

منظور از نحوه جابجایی مبلمان این است که اگر جزو افرادی هستید که مدام دلتان می خواهد جای وسایلتان را تغییر دهید و از این کار لذت می برید مبل استیل به دلیل وزن بالاترش این امکان را از شما می گیرد چون سنگینی زیاد، جابجایی آن را مشکل می سازد. یا اگر هنوز صاحبخانه نشده اید و هر سال باید اثاث کشی کنید بهتر است سراغ مبل های سبک تر و راحت تر بروید.  مبلمان استیل به خاطر زیاد بودن چوب مورد استفاده در تاج و کلاف آنها نسبت به سایر مدل ها سنگین تر می باشند. 

قیمت

مبل استیل به دلیل اینکه از چوب بیشتری در آن استفاده می شود نسبت به سایر مبل ها قیمت بالاتری هم دارد. البته این افزایش قیمت به علت استفاده از چوب مرغوب نیز هست چون منبت کاری های پرکار و ظریف روی چوب نامرغوب نتیجه ی مطلوبی نخواهد داشت. همچنین به خاطر بالا بودن کیفیت پارچه هایی که در مبلمان استیل به کاربرده می شود قیمت تمام شده ی این نوع مبل نسبت به مبل راحتی بالاتر است. می توانید قیمت محصولات مجموعه ی مبلمان میلاد را در بخش محصولات و در دسته بندی های  قیمت مبل استیل و قیمت مبل راحتی به طور کامل مشاهده بفرمایید. 

مبل استیل اگر چه قیمت بالاتری نسبت به سایر انواع مبلمان موجود در بازار دارد اما با توجه به کیفیت و طول عمر آن باید گفت خرید آن به شدت به صرفه است و از طرفی نکته ی دیگری که در این بین بسیار حائز اهمیت است زیبایی و مقبولیت همیشگی آن است. اصطلاحا هیچ وقت دمده نمی شود و همواره بروز است. اما از طرفی مبل راحتی می تواند آسایش شما را به طور کامل در هر حالتی تامین و تصمین نماید . پس اگر تنها قصد خرید یک دست مبل را دارید تنها به مبل راحتی فکر کنید  چرا که در خرید مبل نخستین فاکتور باید راحتی و کارایی آن باشد. 

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.