ميز جلو مبلي مناسب جه ويژگي هايي دارد؟

رازهای انتخاب میز جلو مبلی ایده آل

 رازهای انتخاب میز جلو مبلی ایده آل
 اتاق نشیمن یکی از کاربردی ترین و چشمگیرترین قسمتهای منزل است به همین دلیل باید در چیدمان آن هم راحتی و هم زیبایی هر دو مد نظر قرار بگیرد و زمان زیادی صرف انتخاب و چیدمان اسباب آن گردد. میز جلو مبلی نیز یکی از اجزای بسیار مهم اتاق نشیمن است که مانند مبل و  فرش تاثیر زیادی در ایجاد تعادل بصری و راحتی منزلتان دارد.

در بسیاری از موارد مبل و میز به صورت یکجا به فروش می رسند و ما به عنوان خریدار قرار نیست زحمت زیادی برای انتخاب میز به خود بدهیم اما گاهی انتخاب میز جلو مبلی به ما واگذار می شود که در این موارد برای یک انتخاب فوق العاده شیک و راحت  باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

سبک، شکل، رنگ، متراژ، ابعاد

سبک چیدمان

مهم ترین نکته در خرید وسایل منزل این است که سبک چیدمان خود را از قبل انتخاب کرده باشیم. اگر سبک مدرن انتخاب شماست می توانید از میزهای ساده و حتی اشکال هندسی استفاده کنید اما اگر به سبک کلاسیک علاقمندید؛ باید میزجلو مبلی مناسب مبل استیل تهیه نمایید . میزهای منبت کاری انتخاب مناسبی برای منزلتان خواهد بود چرا که هم به زیبایی با مبلمان شما ست می شوند و هم بسیار زیبا و چشم نوازند. از سوی دیگر میزهای منبت کاری اگر با دست های هنرمندان تراش خورده باشد؛ طبق قوانین فنگشویی موجب سرازیر شدن انرژیهای مثبت سمت ساکنان خانه می شود.
راه های انتخاب سبک مناسب برای منزلتان را می توانید در مطالب همین سایت ببینید.

شکل میز 

شکل میز می تواند؛ گرد، مستطیل، مربع، بیضی یا حتی اشکال هندسی دیگر باشد که امروزه استفاده از آنها در سبک مدرن بسیار متداول است. اما اگر فضای نشیمن شما محدود است حتما از میز گرد یا بیضی استفاده نمایید تا علاوه بر جلوه ی زیبایی که به نشیمنتان می دهد از برخورد پاها با گوشه های میز هم جلوگیری شود . اما اگر منزلتان فضای کافی دارد می توانید از میزهای مستطیل یا چهار گوش هم استفاده کنید . 

رنگ میز

رنگ یکی از مواردیست که می تواند بسیار سلیقه ای باشد اما توصیه ما این است که میز جلومبلی را حتما با رنگ مبلمان خود ست کنید تا فضای نشیمنتان شکیل تر و زیباتر به نظر برسد. انتخاب چوب همرنگ برای مبلمان و میز در مورد مبل های راحتی به خودتان بستگی دارد. اما برای مبل استیل حتما باید رنگ چوب مبل و میز یکی باشد.  البته امروزه استفاده از میزهای گلد و استیل هم بسیار باب شده که در صورت هارمونی با سایر اکسسورهای منزل مانند شمعدان، گلدان و ... می توانید از آنها هم استفاده نمایید.

متراژ منزل

متراژ هم یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار در انتخاب اسباب منزل به شمار می رود که عدم دقت به آن می تواند فضا را نا موزون جلوه دهد. اگر نشیمان شما متراژ زیادی دارد می توانید متناسب با سبک چیدمان از میزهای چند ضلعی، مستطیل شکل، مربعی، منبت کاری ، پر کار و ... استفاده نمایید ولی اگر متراژ خانه شما محدود است حتما از میز های گرد با رنگ های روشن استفاده کنید چون علاوه بر راحتی رفت و آمد باعث بزرگ تر دیده شدن فضا هم می گردد. همچنین میزهای جلومبلی که چند میز به عنوان میز عسلی زیر آن قرار می گیرند هم برای فضاهای کوچک بسیار مناسب و کاربردی هستند. 


ابعاد میز 

 ارتفاع: میزهای جلومبلی ارتفاع متفاوتی دارند اما له طور کلی هم قد یا حدود 10cm بلندتر از نشیمن مبلها در نظر گرفته می شوند تا استفاده از آنها راحتتر  باشد.

طول: به طور معمول طول میزهای جلو مبلی باید بیش از نصف مبلمان در نظر گرفته شود تا از لحاظ ظاهری و بصری تعادل محیطی ایجاد نماید . برای اینکار کافیست به طور چشمی و تقریبی اندازه میز و مبلمان را با هم مقایسه کنید تا بتوانید میز جلومبلی مناسب خود را خریداری نمایید.

فاصله بین میزهای جلو مبلی و مبل‌ها

معمولا میزهای جلو مبلی در فاصله 35 تا 45 سانتی متری مبل ها قرار داده می شوند تا استفاده از آن به سهولت صورت گرفته و چیدمان زیبایی داشته باشیم. در مقاله ی فاصله های ضروری در چیدمان اتاق نشیمن، فاصله های اصولی تمام وسایل نشیمن برای داشتن یک محیط زیبا و راحت بیان شده است. برای  چیدمان بهتر میز نیز می توانید مطلب ترفندهای طلایی برای چیدمان میز جلو مبلی را مطالعه نمایید.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.