مبل استيل و ويژگي هاي آن

مبل استیل چیست؟

 مبل استیل چیست؟
 مبل استیل یک سبک خاص و ویژه از مبلمان است که طرفداران خاص و بسیاری هم دارد علی الخصوص در کشورهای آسیایی و آمریکایی که به زندگی تجملاتی و اشرافی علاقه دارند این نوع مبل بسیار محبوب و پرفروش است. در مطلب بزرگترین صادر کننده های مبلمان جهان دیدیم که امریکا علاوه بر صادرات بالا، یکی از بزرگترین وارد کننده های این کالای لوکس نیز می باشد.

 در زبان انگلیسی به این نوع مبلمان که ظاهر لاکچری و چشمگیری دارد کلمه ی استایل اطلاق می شود و استیل در واقع همان صورت فارسی شده ی واژه ی استایل است و ربطی به استفاده از استیل و دیگر فلزات در مبلمان ندارد.  نام دیگر آن نیز مبل سلطنتی است که وجه تسمیه ی آن احتمالا به خاطر استفاده از این نوع مبلمان توسط افراد سلطنتی در کاخ ها و قصرها می باشد. 

مبل استیل یا سلطنتی ویژگی های خاص و منحصر بفردی هم دارد که در ادامه می خوانیم:

چوب مبل استیل

اولین ویژگی مبل استیل استفاده ی بسیار زیاد در مراحل ساخت و تولید آن است. به طور کلی بر خلاف مبل های راحتی که بیشتر از پارچه ساخته می شوند و درصد کمی از اجزای آن را چوب تشکیل می دهد، عنصر اصلی در پروسه ی ساخت مبل استیل، چوب می باشد و از آنجایی که این چوب باید منیت کاری و کنده کاری شود حتما باید از نوع مرغوب آن استفاده شود تا نقش و نگارهای روی آن به درستی درآمده و ترک و شیاری در کار ایجاد نشود. استفاده ی زیاد از چوب مرغوب و درجه یک علاوه بر زیبایی محصول، دوام و طول عمر آن را نیز تضمین می کند.این چوب ها عموما از چوب راش بوده و در مواردی که بخواهید هزینه ی بسیار زیادی نمایید می توانید از چوب گردو نیز در مبلمانتان بهره مند شوید. رنگ های جذاب برای چوب مبل استیل را نیز می توانید در مطالب همین سایت مطالعه کنید. 

منبت کاری مبل استیل

 ویژگی منحصر بفرد بعدی مبل استیل که در هیچ مبل دیگری نمی توان یافت؛ پیاده سازی هنر اصیل و زیبایی منبت کاری روی چوب های آن است. منبت کاری های روی مبل استیل کاملا با دست انجام شده و هر چه طرح به کار رفته شلوغ تر و ظریف تر باشد، دقت و زمان زیادتری را می طلبد که هم روی قیمت تمام شده ی کار تاثیر گذار است و هم به تولید محصول فاخرتری می انجامد.  نکته ی دیگری که در مورد این کنده کاری ها وجود دارد؛ تقارن طرح هاست. در مبل استیل باید تمامی گل ها و نقش و نگارهای روی تاج، دسته و پایه ها، کاملا قرینه بوده و کوچکترین اختلافی با هم نداشته باشند. 

ابعاد مبل استیل

حتی با یک نگاه سطحی یا به اصطلاحِ عامیانه؛ با یک نظر هم می توان دریافت که مبل استیل ظاهر حجیم تر و بزرگتری نسبت به سایر انواع مبلمان دارد. تاج بلند یکی از عناصر متمایز کننده ی مبل استیل است که باعث می شود مبل استیل ارتفاع بیشتری گرفته و برای یک چیدمان اشرافی و مجلل بسیار مناسب باشد.

کفی مبل استیل 

در 99 درصد موارد از فوم سرد در کفی مبل استیل استفاده می شود . از آنجا که ظاهر مبلمان در تیک استیل اهمیت ویژه ای دارد ای نوع کفی می تواند شمایل شیک تر و رسمی تری به مبلمان ببخشد . از سوی دیگر در مقایسه ی فوم سرد با اسفنج ، فوم سرد انعطاف و برگشت پذیری بیشتری داشته و پس از برخاستن شما از روی مبل، به سرعت به حالت اولیه ی خود بر می گردد.

پارچه مبل استیل

پارچه ی مبلمان استیل در اکثر مواقع از پارچه های لطیف و درخشانی چون مخمل و ابریشم می باشد که باعث جلوه گری بیشتر این نوع مبلمان می گردد. اما در سبک های ساده تری از این نوع مبلمان مانند فرانسوی و .. معمولا از پارچه هایی مثل کتان، ریون و .. استفاده می شود که ظاهر ساده ی کار را حفظ نماید.نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.