مبل هايي که هميشه مد هستند

چه مبل هایی از مد نمی روند؟

 چه مبل هایی از مد نمی روند؟
 مبل ها از سری وسایلی هستند که سال ها عمر کرده و اگر راه های تشخیص مبل خوب از بد را بدانید ، تا مدت ها زیبایی و کیفیت خود را نیز حفظ می نمایند. اما نکته ی دیگری که در این میان حائز اهمیت است ، به روز بودن مبلمان است.
 مبل ها عنصر اصلی و کلیدی هر خانه ای محسوب می شوند و بیشترین تاثیر را در جذابیت نشیمن دارند. پس اگر می خواهید مبلی که با وسواس و دقت زیاد انتخاب کرده اید تا سال ها در منزلتان بدرخشد، هنگام خرید باید سراغ آن دسته از مبلمانی بروید  که در گذر زمان و تغییرات روزانه ی مد؛ جذابیت های بصری خود را از دست ندهد.
 در ادامه مواردی را که باعث می شود با گذشت سال ها، از مبل هایتان دلزده نشوید با هم بررسی می کنیم:

 نوع مبلمان

 مبل ها در انواع مبل استیل یا سلطنتی، مبل کلاسیک و مبل راحتی در بازار موجود هستند که تفاوت های انواع مبلمان را در مطالب گذشته با هم بررسی کردیم. به طور کلی مبل استیل و کلاسیک به علت سبک خاصی که دارند دیرتر از مد می افتند و حتی ممکن است تا همیشه به روز و دل چسب باشند. پس اگر فضای نشیمنتان اجازه می دهد و به چیدمان کلاسیک علاقه دارید با خرید این نوع مبلمان خیالتان بابت تغییرات هر روزه ی مد می تواند تا مدتها راحت باشد. البته باید سایر مواردی که می گوییم هم رعایت کنید تا به یک خرید ایده آل دست پیدا کنید.

 رنگ مبلمان

 انتخاب اصولی رنگ مبلمان یکی از موارد بسیار مهم در بروز ماندن مبل هاست. رنگ مبل ها را اگر درست انتخاب کرده باشید به این راحتی از مد نیفتاده و به سادگی با فرش، پرده، کوسن و بقیه ی اکسسوری های منزل ست می شود. حالا برویم سراغ معرفی رنگ هایی که این ویژگی ها را دارند:

 رنگ های خنثی

 جادوی رنگ های خنثی بر کسی پوشیده نیست و امروزه استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون بسیار رایج است . طوسی روشن، خاکستری ، تناژ کرم رنگ ، بژ، شیری،سفید و خلاصه هر رنگی که به طور عامیانه رنگ نباشد مانند یاسی، آبی ملایم و ... می تواند در طیف رنگ های خنثی قرار بگیرد. این رنگ ها علاوه بر این که همیشه مد هستند و هرگز شما را دلزده نمی کنند، بستر مناسبی برای استفاده از اکسسوری های رنگارنگ و متنوع نیز می توانند باشند.

 رنگ های خنثی شده

 اصطلاح رنگ های خنثی شده شاید خیلی متداول نباشد اما این عبارت معمولا به رنگ هایی گفته می شود که مکمل رنگ های خنثی بوده و در دکوراسیون داخلی در کنار رنگ های خنثی از آنها استفاده می شود؛ اما نه به شکل اصلی، بلکه به رنگ مات . فرض کنید یک مبل با پارچه ی آبی روشن دارید رنگ مکمل آبی، نارنجی می باشد حالا اگر برای قاب مبلمان از رنگ نارنجی مات شده استفاده نمایید این نارنجی مات، همان رنگ خنثی شده، می شود.

 رنگ تیره

 شاید به نظر عجیب بیاید اما رنگ های تیره هم از جمله رنگ هایی هستند که در طول زمان جذابیت خود را حفظ کرده و به این سادگی ها از مد نمی افتند. طوسی تیره، سرمه ای و مشکی از همین دست رنگ ها هستند. البته در نظر داشته باشید که رنگ تیره باعث کوچکتر دیده شدن فضا می شود و تنها در صورتی که نشیمن بزرگی دارید؛ این رنگ را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که از رنگ تیره برای مبلمان استفاده می کنید، سعی کنید فرش، پرده و سایر وسایل و لوازم، روشن باشند تا فضای خانه گرفته و دلگیر به نظر نیاید.

 مدل مبلمان

 مدل مبل از دیگر مواردیست که اگر هنگام خرید به آن دقت کافی نداشته باشید، به زودی باید برای خرید یک مبل مد روز و باب سلیقه، راهی بازار شوید. سادگی رمز ماندگاریست، حتما بارها این جمله به گوشتان خورده است اما باور کنید راز ماندگاری در همین کلمه خلاصه میشود. فرقی نمی کند نوع مبلی که انتخاب می کنید مبل استیل است یا کلاسیک، سلطنتی یا راحتی، در هر صورت به دنبال مدل های ساده و شیک باشید. 
 منبت کاری های مبل استیل روی تاج، دسته و پایه ها باید در ساده ترین حالت ممکن بوده و هر چه انتخاب ما به سمت مبل کلاسیک برود برای ماندگاری مدل آن بهتر است. فریم و قاب مبلی که انتخاب می کنید هم باید ظریف و ساده باشد. هنگام خرید مبل راحتی هم در حال حاضر مبل هایی که پشتی کوتاهتر و دسته های بلندتری دارند روی بورس هستند. همچنین مبل راحتی پایه دار، اخیرا بسیار  مورد توجه قرار گرفته و مشتریان بیشتری دارد.

 طرح مبلمان

 همانطور که در مورد مدل مبلمان شما را تشویق به سادگی و ساده پسندی کردیم در مورد طرح هم اوضاع همین است. هرگز سراغ طرح های شلوغ نروید. این گونه طرح و نقش ها نه تنها به سرعت از مد می روند بلکه بعد از مدت کوتاهی باعث دلزدگی و خستگی خودتان هم می شوند.  اگر هم طرحی خیلی به دلتان نشست سعی کنید حتی الامکان در اکسسوری های کوچکی مانند کوسن و ... از آن استفاده کنید تا به راحتی قابل تغییر باشد. مطلب مبل استیل طرحدار به بررسی مزایا و معایب مبل های طرحدار پرداخته است که خواندن آن خالی از لطف نیست.

 شک نکنید در صور رعایت نکات بالا ، مبلی که به منزل می برید تا سال های سال قلب تپنده ی نشیمن منزلتان بوده و هرگز از خریدتان پشیمان و دلزده نخواهید شد.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.