رنگ مناسب چوب براي مبل استيل سبز

همه چیز در مورد انتخاب و چیدمان مبل استیل سبز

همه چیز در مورد انتخاب و چیدمان مبل استیل سبز

بهترین رنگ برای مبل استیل یا هر نوع مبل دیگری رنگ های خنثی است. اما برخی رنگ های جواهری مانند سبز هم می تواند گزینه ی فوق العاده ای برای یک دیزاین لوکس و بی نقص باشد. رنگ های جواهری برای سبک کلاسیک و نئوکلاسیک بسیار مناسب هستند و اگر با اندکی رنگ طلایی به کار گرفته شوند می توانند درخشش هر خانه ای را چند برابر کنند. سبز زمردی یکی از همین رنگهای فوق العاده است که می تواند آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد. سبز یک رنگ اصیل، غنی و طبیعی است، موجب افزایش تمرکز می شود و حتی یک کاناپه ی سبز می تواند نقطه ی کانونی چیدمان منزل شما شود.
 در اینجا می خواهیم در مورد رنگ چوب مبل استیل و پالت رنگی مبل سبز صحبت کنیم.تا بهترین انتخاب و چیدمان را با این مبل خوشرنگ داشته باشید.

از آنجایی که سبز یک رنگ طبیعی است و در طبیعت به وفور یافت می شود، ساده ترین راه برای انتخاب رنگ چوب آن ، دقت به طبیعت و الهام از آن است. با توجه به آنچه در اطراف دیده ایم رنگ های قهوه ای، کرمی، بژ و سایر رنگ های این خانواده، هارمونی زیادی با رنگ سبز دارند و در کنار هم فوق العاده ظاهر می شوند. 


مبل استیل سبز با چوب قهوه ای 


بهترین و طبیعی ترین ترکیب موجود ، مبل استیل سبز با چوب قهوه ای است. البته می توان گفت که چوب قهوه ای در مبل استیل قدمتی دیرینه دارد و جز محبوبترین رنگ چوب ها برای مبل استیل در هر دوره ای بوده است. هر دو رنگ قهوه ای و سبز ، امنیت را در محیط تقویت می کنند. این ترکیب رنگی به خوبی یادآور زیبایی های جنگل های بهاری است و حس آرامش بی نظیری را به فضا القا می کند. کنتراست چوب و پارچه یکی از مواردی است که باعث زیباتر شدن مبل استیل می شود و این دو رنگ کنتراست هارمونیکی با یکدیگر دارند. از طرفی مبل استیل سبز با چوب قهوه ای به علت حس آرامش و امنیتی که دارد می تواند فضا را بسیار دنج و دلچسب کند و حتی به عنوان مبل اکسنت برای فضای کتابخانه نیز انتخاب خوبی به شمار می رود. در زیر تصاویر ایران مال را می بینید که برای قسمت کتابخانه ی آن از همین ترکیب رنگی استفاده نموده اند و نتیجه، بی نهایت دلچسب شده است. 
چوب قهوه ای در هر طیفی چه تیره چه روشن به سادگی با مبل سبز ست می شود و یک ترکیب زیبا تحویل شما خواهد داد. معمولا پارچه های ساتن سبز بهتر است با چوب قهوه ای براق ترکیب شود. پارچه های ساده ای مانند کتان، ریون و ... نیز بهتر است چوب مات داشته باشند تا تطابق چوب و پارچه حفظ شود. اما در مورد پارچه های پرطرفداری مانند جیر و مخمل، شما می توانید به درخور فضا و سلیقه ی خود، از انواع مات تا براق چوب استفاده کنید. علاوه بر انعطاف پذیر بودن پارچه های جیر و مخمل ، رنگ های جواهری در این جنس پارچه ها، جلوه ی بیشتری هم دارند و خانه را دل انگیز تر و شکیل تر می کنند. 
  


مبل استیل سبز با چوب قهوای چون تا حدودی فضا را تیره می کند برای اتاق های نشیمن  نسبتا بزرگتر مناسب است. در پالت رنگی آن نیز بهتر است سایر آیتم ها به رنگهای سفید، شیری و سایر طیف های روشن انتخاب شوند تا خانه گرفته و دلگیر به نظر نرسد. البته برای انتخاب یک مبل استیل سبز با چوب قهوه ای باید به عناصر معماری داخلی نیز توجه کنید. رنگ سقف و دیوارها نیز در انتخاب رنگ مبلمان بسیار تعیین کننده است. در صورتی که کاغذ دیواری های طرح دار و تیره در خانه دارید بهتر است سراغ مبل های رنگی نروید . مبل ها حجیم ترین عنصر اتاق نشیمن هستند و ترکیب آنها با دیوارهای شلوغ و تیره که آنها هم فضای زیادی از خانه را به خود اختصاص می دهند موجب به هم ریختگی بصری فضا می شود و زیبایی محیط را تحت الشعاع قرار می دهد. 


مبل استیل سبز با چوب کرمی

ترکیب این دو رنگ برای هر کاری فوق العاده زیبا و دیدنی است. از ست لباس گرفته تا دیزاین خانه و اثاثیه ی منزل. بدون شک برای مبل استیل نیز این ترکیب رنگ عالی خواهد بود. کرمی نیز یاد آور چوب است و با توجه به رنگ روشنتری
که نسبت به قهوه ای دارد می تواند در محیطهای بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد.


فرشها ، پرده ها، کوسن ها و دیوار و سقف خانه هم اگر کرمی روشن باشند؛
مبلمان سبز شما مثل یک نگین در وسط خانه خواهد درخشید و زیبایی مضاعفی به منزلتان می بخشد.
مبل استیل سبز با چوب طلایی 

طلایی یک رنگ فوق العاده است. از آنجایی که مبل استیل نماد سبک و خانه های اشرافی است یکی از پرتکرارترین رنگها برای چوب مبل استیل رنگ طلایی است. طلایی فضا را بسیار لوکس نشان می دهد و درخشش منزلتان را چندین برابر می کند.


استفاده ی زیاد از رنگ طلایی تا حدودی می تواند فضا را خسته کننده نماید از این رو بهتر است از قابهای ظریف طلایی برای مبل استیل سبز رنگ خود استفاده نمایید. قاب طلایی در کنار رنگ های جواهری مانند سبز، آبی و زرشکی جلوه ی فوق العاده ای دارد. مبل استیل سبز کنتراست زیبایی با چوب طلایی دارد و اگر یک منزل لوکس و زیبا می خواهید بدون تردید یک مبل استیل سبز طلایی انتخاب کنید. البته باید حواستان باشد که چوب طلایی با هر جنس پارچه ای سنخیت ندارد و بهتر است از پارچه های فاخری مانند ابریشمی، جیر و مخمل برای مبلمان استفاده نمایید که باز با توجه به اینکه رنگ سبز روی پارچه های جیر و مخمل جلوه ی زیباتری دارد بهتر است سراغ این جنس پارچه ها بروید. 

 
چوب های نقره ای نیز با طیف های سبز دریایی و سبزآبی می توانند ترکیب خوبی خلق کنند. 

یکی دیگر از رنگهای چوبی که البته امروزه چندان رایج نیست چوب سبز است. چوب سبز در خانه های اشرافی قدیمی یکی از خاص ترین المان ها به شمار می رود که در صورتی که به دیزاین های کلاسیک قرون هفده و هجده میلادی علاقه داشته باشید می تواند جزو انتخاب هایتان قرار بگیرد. البته چوب سبز را می توانید با پارچه های دیگر هم ست کنید تا تضاد چوب و پارچه ، ترکیب متنوع تری خلق کندا.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.