فنگشويي مبلمان

چیدن مبل ها طبق قوانین فنگشویی

 چیدن مبل ها طبق قوانین فنگشویی

 چیدمان مبل ها مساله ی بسیار مهمی ست چون همانطور که در اشتباهات رایج چیدن مبلمان عنوان شد؛ جایگذاری اشتباه مبلمان علاوه بر این که زیبایی خانه را تخت الشعاع قرار می دهد، موجب به زحمت افتادن ساکنین خانه ، هنگام رفت و آمد و نشست و برخاست هم خواهد شد. البته پیامدهای این اشتباهات، به دو مورد بالا ختم نشده و مساله ی بسیار مهمی که امروزه تمامی طراحان حوزه ی دکوراسیون، به آن توجه می کنند، جریان دادن انرژی مثبت درخانه است. به همین خاطر باید یک سری اصول به نام قواعد فنگشویی، هنگام چیدمان منزل رعایت شود تا مسیر جریان این انرژی مثبت هموار گردد. امروز قوانین فنگشویی برای چیدمان صحیح مبلمان را با هم مرور می کنیم تا به یک نشیمن زیبا، راحت و سرشار از انرژِی های مثبت برسیم.


 مبل ها نباید پشت به در ورودی قرار بگیرند: در فنگشویی درها و پنجره ها محل ورود انرژی های مثبت از قبیل پول، شادی، خوشبختی و ... به خانه هستند و نباید سدی روبروی آنها ایجاد کرد. قرار دادن مبلمان پشت به درب ورودی منزل ، نه تنها مانع ورود انرژی های مثبت به خانه می شود بلکه حس دعوت کنندگی خانه را هم از بین برده و افراد به محض ورود با یک بن بست بزرگ مواجه می شوند که  حس خوشایندی ندارد. از طرفی این کار باعث کور شدن دید افراد، نسبت به ورودی خانه می شود. در واقع کسی که روی بزرگترین کاناپه نشسته، تسلطی نسبت به ورود و خروج افراد ندارد، که این کار برخلاف قوانین فنگشویی می باشد. در فنگشویی توصیه به این است که مبلمان در موقعیتی مشرف  به ورودی قرار داده شود تا دید کافی نسبت به آن فراهم باشد. حتی اگر نسبت ورودی و نشیمن به گونه ای بود که دیدی به هم نداشتند با نصب یک آینه در نزدیکی ورودی این امکان را به وجود آورید تا انرژی های مثبت به سمت منزلتان سرازیر شود.


 مبل های بزرگ را وسط خانه قرار ندهید: طبق قوانین فنگشویی، محل عبور و مرور افراد خانه باید خلوت باشد و مانعی بر سر راه رفت و آمد اهالی منزل وحود نداشته باشد. با قرار دادن کاناپه های بزرک و حجیم در وسط نشیمن، این قانون مهم را زیر پا گذاشته و مانع رفت و آمد راحت ساکنین خانه می شوید. مشکل دیگری که قرار دادن مبلمان بزرگ در وسط خانه به وجود میاورد، کور شدن دیدن افراد نسبت به یکدیگر و موقعیت های مختلف نشیمن است. به طور کلی نه فقط مبلمان بلکه هر وسیله ی دیگری که باعث ایجاد این حالت شود باید از  وسط نشیمن به اطراف یا اتاق های دیگر منتقل شود.
 مبلمان بزرگ باید در راستای دیوار قرار گرفته و پشت آنها به دیوار باشد. این نوع چیدمان هم باعث احساس پشت گرمی و امنیت شده و هم جایگاه قدرت را به کانابه برمی گرداند چون از این زاویه  دید بهتری نسبت به تمام نقاط منزل فراهم می شود.


 مبل اصلی روبروی نقطه ی کانونی باشد: نقاط کانونی اتاق نشیمن معمولا، تلویزیون، شومینه و ... می باشند که همانطور که از نامشان پیداست باید در کانون چیدمان مبل ها قرار گرفته و مبل ها حول آن چیده شوند. همانطور که در چیدمان اصولی مبل استیل، عنوان شد؛ ابتدا مبل اصلی که همان کاناپه می باشد را روبروی نقطه ی کانونی قرار داده و سایر مبل ها را با فاصله ی مناسب میان نقطه ی کانونی و کاناپه می گذاریم.
 بی توجهی به نقطه ی کانونی و باری به هر جهت قرار دادن مبل ها باعثدر هم ریختگی خانه و پایین آمدن سطح انرژی مثبت می گردد. فاصله ی مبل ها از دیوار رعایت شود: فنگشویی بر اساس جریان انرژی مثبت یا "چی" کار می کند . پس اگر میخواهید انرژی مثبت در خانه جاری شود باید راه را برای گردش آن باز کنید . چسباندن مبل ها به یکدیگر یا به دیوار راه جریان انرژی را بسته و مانع گردش آزادانه ی چی در فضا می شود. از این رو لازم است فاصله های ضروری در دکوراسیون نشیمن را به دقت خوانده و مو به مو رعایت کنید.
 برای جذب انرژی های مثبت ، همواره باید محیط اطراف تمیز و مرتب باشد، اما با نگذاشتن فاصله میان مبلمان و دیوار، این امر سخت شده و برای نظافت دائمی فضاهای پشت و بین مبلمان،  ساکنین خانه باید زحمت مضاعفی را متحمل شوند.


 نشیمن را تبدیل به انباری نکنید: نکته ی دیگری که در فنگشویی اهمیت بسیاری دارد، خلوت نگه داشتن خانه است. تا می توانید از خرید وسایل غیر ضروری اجتناب کنید و اگر بوفه، قفسه، کمد، تزئینات دیواری و کلا هر چیز اضافه ای در نشیمن دارید یا به اتاق دیگری ببرید یا آن را به افرادی که نیاز دارند هدیه کنید، تا انرژی مثبت به آسانی در منزلتان به گردش درآید. حتی در انتخاب مبلمان هم  دقت کنی، تعداد مبلمان با ظرفیت نشیمن شما هم خوانی داشته باشد. خرید ست های 7 یا 9 نفره وقتی نشیمن کوچکی دارید، خانه را تبدیل به یک انباری پر زرق و برق می کند که نه تنها زیبا نیست بلکه جای نفس کشیدن هم برای ساکنین باقی نمی گذارد. در این شرایط؛ با خرید یک نیم ست ظریف، هم فضا جذابتر می شودو هم با خلوت نگه داشتن محیط، راه را برای جریان انرژی مثبت هموار کرده اید. در خرید اکسسوری ها و لوازم زینتی ریز و درست هم این نکته را به خاطر داشته باشید و از زیاده روی در هم امری پرهیز کنید.


 گوشه ها را از یاد نبرید: زاویه ها در فنگشویی محل تجمع انرژی های منفی به شمار می روند پس باید راهی برای مقابله با این امواج بیابید. تمیز نگه داشتن گوشه های اتاق اولین کاری ست که باید انجام دهید اما باید بدانید که کافی نیست برای این که انرژی مثبت در این قسمت های خانه نیز جاری شوند می توانید از گل های زیبا، آباژور ، شمعدان و ... در کنج ها استفاده کنید. گیاهان زنده و روشنایی برای به جریان انداختن انرژی مثبت گزینه های مناسبی هستند.


 فضای گفتگو ایجاد کنید: ایجاد صمیمت بین اعضای خانواده یکی از اهداف اساسی فنگشویی می باشد. به همین خاطر شکل دایره، چون یادآور دور همی و گردهمایی ست، در فنگشویی بسیار محبوب است. از این رو اولین پیشنهاد فنگشویی برای چیدن مبل ها، چیدمان دایره ای یا U شکل است. اما اگر استفاده از این نوع چیدمان در نشیمن شما مقدور نبود حتی الامکان مبل ها را حول یک نقطه ی کانونی به گونه ای بچینید که فضای بحث و گفتگو میان اعضا فراهم باشد.
 در فنگشویی؛ حرکت انرژی مثبت یا چی به صورت منحنی بوده و انرژی منفی یا شاچی به شکل خط راست حرکت می کند از این رو هر چیدمان یا مسیر منحنی و دایره واری می تواند محلی برای عبور چی یوده و هر گوشه ی نوک تیزی باعث جریان شاچی گردد. با توجه به همین موارد،  استفاده ازمبل های ال خیلی در فنگشویی توضیه نمی شود. اما اگر مبل ال در خانه دارید ، سعی کنید پشت گوشه های تیز آن از گیاهان سبز استفاده کنید تا فضا را تلطیف کرده و مانع گردش انرژی منفی در خانه گردد.


 امیدوارم با رعایت نکات ساده ای که گفته شد به یک چیدمان ایده آل رسیده و درهای شادی و ثروت به رویتان باز گردد.

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.