نکات تزئين ميز جلو مبلي استيل

نکات تزئين ميز جلو مبلي استيل

مبل استيل يک مبل رسمي و زيبا است. چيدمان مخصوص مبل استیل را در مطالب قبلي سايت ديديم. يکي از نکات مهم در چيدمان منزل داشتن تعداد کافي ميز و عسلي است تا هنگام پذيرايي از مهمان به زحمت نيفتيد. ميزها بهترين کمک براي راحتي شما و مهمانانتان هستند. پس به بهانه ي باز شدن جا و ... نبايد آن ها را به حاشيه ببريد و در گوشه و کنار اتاق نشيمن قرار دهيد.در خريد ميز جلو مبلي استيل بايد حواستان باشد که ميز جلو مبلي کاملا با چوب مبل استيل همرنگ باشد. قسمت زيادي از نماي مبل استيل را چوب تشکيل مي دهد و تفاوت رنگي چوب مبلمان و ميز جلو مبلي مي تواند به زيبايي ست مبلمان شما خدشه وارد کند. اصلا چه بهتر که ميز جلو مبلي را همزمان با مبل استيل خود و ست مبلمان انتخاب کنيد تا خيالتان بابت نماي آن راحت باشد.

متريال مدرني مانند شيشه، فلز، سنگ و ... اگرچه اين روزها در دکوراسيون داخلي زياد به چشم مي خورند اما براي سبک کلاسيک و مبل استيل، گزينه هاي مناسبي نيستند. حداقل سعي کنيد براي جلو مبلي کلاسيک، پايه ها از چوب باشد تا با مبل استيل و پايه هاي آن هماهنگ تر به نظر برسد، در اين صورت مي توانيد سطح ميز را از جنس هاي ديگري مانند شيشه، سنگ و ... انتخاب کنيد. مثلا در تصاوير زير چون پايه هاي ميز و مبل مطابقت زيادي دارند استفاده از سطوح شيشه و سنگ خللي به زيبايي محيط وارد نکرده است. 

 در مطلب انتخاب ميز جلو مبلي استيل مي توانيد جزئيات بيشتري در اين خصوص ببينيد.  

بهترين مکان براي قرار دادن ميز جلو مبلي در فاصله 45 سانتي متري تا مبل است تا افراد به راحتي بتوانند براي قرار دادن نوشيدني ها و ... از آن استفاده کنند. 

حالا برويم سراغ ترفندهاي تزيين ميز جلو مبلي کلاسيک

روميزي استفاده کنم يا نه؟

شايد اولين سوال براي تزيين ميز جلو مبلي همين باشد. در مورد چيدمان کلاسيک هنوز پايبندي به رسومات گذشته تا حدي وجود دارد از اين رو استفاده يا عدم استفاده از روميزي به خودتان بستگي دارد . البته به طور کلي عدم استفاده از روميزي اشکالي در زيبايي محيط شما بوجود نمي آورد اما استفاده از رومیزی می تواند ریسک هایی به همراه داشته باشداما در صورتی که رومیزی مناسبی انتخاب کنید، نشیمن شما بدون شک جذاب تر خواهد شد.

روميزي مناسب مي تواند ويژگي هاي زير را داشته باشد: 
در طيف رنگي خود ميز انتخاب شود تا با کليت فضاي کلاسيک و ديزان منزل هارموني داشته باشد
بسيار ظريف و لطيف باشد به طوري که جزئي از خود ميز به شمار بيايد و با ميز يکي ديده شود. 
استفاده از ست هاي روميزي و کوسن نيز در چيدمان کلاسيک مي تواند يک ايده ي زيبا و چشم نواز باشد.

در زير مي توانيد چند نمونه از روميزي هاي ميز جلو مبلي استيل را ببينيد و ايده بگيريد.

البته پهن کردن روميزي به شکل هاي متنوع، پيچيدن آن دور اکسسوري هاي ميز، انداختن گوشه ي روميزي روي فرش و ... بيشتر به درد عکس هاي هنري و تزئيني مي خورد تا زندگي واقعي!


چه چیزهایی روی میز قرار دهم؟

میز جلو مبلی می تواند محلی برای نمایش علایق و سلیقه ی شما باشد. اما همانطور که همیشه می گوییم در سبک کلاسیک استفاده از اکسسوری ها تا حدی محدودیت دارد. بهتر است هر وسیله ای که برای تزئین میز جلو مبلی انتخاب می کنید در سبک و سیاق کلاسیک باشد. شما می توانید امضای شخصی خودتان را در تزئین میز جلو مبلی لحاظ کنید. یک یادگاری از یک سفر خاطره انگیز یا یک سوغاتی از یک دوست قدیمی ایده های زیبایی برای دل انگیز تر کردن فضای منزلتان هستند. در چیدمان می توانید از اکسسوری های با بافت و جنس متفاوت استفاده کنید تا فضای زیباتری داشته باشید. البته حواستان باشد که از عکس های خانوادگی و شخصی و ... برای تزئین میزهای جلومبلی یا سایر میزهای فضای نشیمن استفاده نکنید. 


میز جلو مبلی را چگونه بچینم؟

در مطلب روش های هندسی چیدمان میز جلو مبلی، چند روش ساده برای تزئین میزجلو مبلی را ارئه کردیم. این چهار روش شامل مثلث قایم الزاویه، مثلث متساوی الساقین، دایره و مستطیل هستند که شما با یادگیری آنها به چیدمان اصولی میز جلو مبلی مسلط می شوید. 

مثلث قایم الزاویه 
در این روش یکی از اکسسوری ها بلندتر و سایر اکسسوری های کوتاهتر انتخاب می شوند تا در نهایت یه یک شکل فرضی مثلث قایم الزاویه برسیممثلث متساوی الساقین
برای میز جلو مبلی استیل شاید بهترین روش همین باشد . در این روش یک اکسسوری بلندتر در وسط میز قرار داده می شود و دو طرف آن لوازمی کوتاهتر قرار داده می شود تا از لحاظ بصری مثلث متساوی الساقین دیده شود. تقارن و قرینگی موجود در این روش با چیدمان قرینه ی مبلمان استیل هارمونی خوبی دارد.دایره
ساده ترین روش برای چیدمان میز جلو مبلی همین روش دایره است که شما به سادگی می توانید با آرایش دایره شکل اکسسوری ها در یک سینی ، یا استفاده از گلدان و شمعدان و ... به یک دیزاین راحت و بی دردسر برسید.مستطیل
استفاده از چند اکسسوری هم اندازه و در یک راستا ، می تواند یک دیزاین مستطیل شکل را رقم بزند. این روش هیچ گونه فراز و فرودی ندارد و ممکن است کمی خسته کننده به نظر برسد. اما با استفاده از اکسسوری های جذاب می توان بر کسل کنندگی چیدمان غلبه کرد.


نکاتی که باید هنگام چیدمان در نظر بگیرید:

ارتفاع اکسسوری ها  
استفاده از اکسسوری های خیلی بلند مانع دید افراد به یکدیگر شده و حس بدی در حاضرین به وجود میاورد. 

 تعداد اکسسوری ها
 استفاده از یک تا سه اکسسوری با بافت ها و جنس های مختلف کم ریسک ترین انتخاب است. در صورتی که تعداد اکسسوری ها بیش تر از این شود کار شما برای چیدمان سخت تر می شود و ممکن است فضای جلو مبلی شما بیش از حد شلوغ و شلخته دیده شود. 

 رنگ اکسسوری ها
داریم در مورد چیدمان جلو مبلی استیل صحبت می کنیم. در سبک کلاسیک پایبندی به اصول رنگی بسیار مهم است. اما در موارد محدود استفاده از رنگهای مکمل می تواند فضا را با نشاط تر و جذاب تر کند. مثلا یک گلدان با گلهای سرخابی اگر چه یک رنگ شارپ محسوب می شود اما نه تنها تداخلی با فضا ندارد بلکه نشیمن شما را زیباتر هم می کند.

  

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.