۴ اشتباه در انتخاب مبل استیل همراه با تصویر

۴ اشتباه در انتخاب مبل استیل همراه با تصویر
مبل استیل یک مبل خاص و زیبا است که طرفداران بسیاری هم دارد. این نوع مبلمان ، فضا را بسیار مجلل و اشرافی می کند و برای دوستداران سبک کلاسیک و سلطنتی، یک مبل ایده آل به شمار می رود. اما برخی اشتباهات در انتخاب این سبک مبل ، ممکن است شما را از نتیجه ی دلخواهتان دور نماید. در ادامه برخی از این اشتباهات را یادآوری می کنیم تا در انتخاب مبل استیل از آنها پرهیز کنید. 


خرید مبل استیل برای فضاهای کوچک 

مبل استیل همانطور که گفتیم علاقمندان بسیاری دارد. بعید نیست که برخی از این علاقمندان بدون توجه به اندازه ی فضا بخواهند دست به انتخاب این نوع مبلمان بزنند. اما پیشنهاد ما این است که بدون توجه به متراژ منزل اقدامی نکنید. مبل استیل جزو حجیم ترین و جاگیرترین مبل ها است و فضای زیادی اشغال می کند. خرید یک ست کامل مبل استیل برای خانه ای کوچک، هم رفت و آمد شما را در خانه مختل می کند و هم مانع بروز زیبایی های مبل استیل مورد علاقه ی شما می شود. چرا که به خاطر نبود جای کافی نمی توان راهکارهای چیدمان اصولی مبل استیل از قبیل فاصله ی مناسب و ... را رعایت نمود. تصویر زیر را ببینید، خرید مبل استیل برای این فضای کوچک اشتباه بزرگی بوده که خانه را شبیه به یک انباری شلوغ کرده است. البته اشتباه این دکوراسیون منحصر به نوع مبلمان نیست و موارد مهم دیگری مانند : انتخاب سبک نامناسب ، فرش تیره و طرحدار ، مبلمان طرحدار، آجرهای تیره ی بالای شومینه و پرده ی تیره نیز از جمله مواردی هستند که باعث کوچکتر و شلخته تر دیدن شدن خانه شده اند که باید از آنها پرهیز نمود. 


اما بالعکس تصویر بالا، در تصویر زیر سبک و متراژ خانه کاملا با هم هماهنگ بوده و یک ترکیب عالی را رقم زده اند.


اگر هم علاقه ی زیادی به این نوع مبلمان دارید پیشنهاد می کنیم از مدل های کم حجم با رنگ های ترجیحا روشن استفاده نمایید. مبل استیل استخوانی یا صدفی همراه با یک پارچه ی روشن می تواند گزینه ی مناسبی باشد. ولی یادتان باشد اگرچه رنگ های روشن، خانه را بزرگتر نشان می دهند اما اگر خرید مبل استیل، مانع عبور و مرور راحت شما در خانه می شود، حتما از آن صرفنظر کنید. چون آنچه موجب زیبایی پایدار منزل شما می شود آرامش و راحتی شما است. 


چوب و پارچه ی همرنگ در مبل استیل 

چوب و پارچه دو رکن اصلی مبل استیل به شمار می روند. اگرچه همیشه ، پارچه به‌عنوان ویترین کار معرفی می شود، اما در مبل استیل چون مقدار زیادی چوب در آن به کار رفته است، چوب مبل استیل جزو معیارهای زیبایی این نوع مبلمان به شمار می رود و رنگ و طرح آن نیز اهمیت ویژه ای می یابد. کنتراست چوب و پارچه یکی از مواردی است که موجب زیباتر شدن مبلمان شما می شود. مثلا مبل استیل طلایی با پارچه های تیره، بسیار جذاب تر است. یا مبل استیل قهوه ای با پارچه های روشن، ظاهر زیباتری می گیرد.اما پارچه و چوب همرنگ، باعث می شود زیبایی های چوب مبل استیل به چشم نیاید. از طرفی استفاده ی زیاد از یک رنگ خاص بدون داشتن یک تعدیل گر می تواند فضا را بسیار کرخت، کسل کننده و بی روح نماید. 


 البته در این مورد یک استثنا هم داریم که مربوط به مبل استیل استخوانی یا صدفی است. به طور کلی چوب هایی که رنگ روشنی دارند در کنار پارچه های رنگ روشن، جلوه ی بهتری پیدا می کنند.
انتخاب مبل استیل طرحدار 

مبل استیل طرحدار برای سبک کلاسیک که استفاده از رنگ های متنوع در آن خیلی باب نیست، می تواند یک فرصت ویژه باشد، اما این حالت بستگی به مدل و میزان برجستگی طرح ها هم دارد. 
گفتیم مبل استیل یک مبل بسیار حجیم، چشم گیر و جاگیر است. از این رو فضای زیادی از نشیمن شما قرار است با مبل استیل پر شود. اگر چه چند طرح متنوع و محو روی پارچه ی مبلمان می تواند فضا را از یکنواختی نجات دهد اما مبل های گلدار با طرح و نقش های درشت و شلوغ ، آرامش فضا را می گیرند و خانه را آشفته و بی نظم نشان می دهند.


پس بهتر است از خرید مبل های پر نقش و نگار خود داری کنید و برای مبل استیل طرحدار سراغ مدل هایی بروید که طرح ها جزئی از بافت خود پارچه هستند و تفاوت رنگی چندانی با کلیت مبلمان و فضا ندارند. 
مبل استیل با تاج بلند

سلیقه ی عمومی روز به روز در حال تغییر است و هر روز مدل های جدیدی به بازار عرضه می شود. علی الخصوص در حوزه ها ی پرکاربردی مانند مد و دکوراسیون، طراحان به طور مداوم در حال ارائه ی مدل های زیباتر و راحت تر هستند تا در این بازار رقابتی از رقیبان خود عقب نمانند. در انتخاب مبل استیل دقت به این موضوع اهمیت بیشتری دارد. مبل استیل یا سلطنتی، قدیمی ترین مبل موجود در جهان است که از قرن هفدهم تا کنون در بین مردم رواج داشته و هنوز هم جزء محبوب ترین مدل ها به شمار می رود. اما ظاهر آن در طول سال های متمادی دستخوش تغییرات مهمی شده است و اکنون دیگر مبل های سلطنتی با تاج های بسیار بلند مورد پسند اکثریت افراد نیست و فریم های خوش تراش تر با انحنای اندک، جای آن ها را گرفته است.


پس اگر می خواهید مطابق سلیقه ی روز پیش بروید  سراغ خرید مبل استیل با تاج بلند نروید.اگر قصد خرید یا مشاهده ی مبلمان استیل را دارید می توانید از قسمت مبل استیل میلاد ، محصولات کلاسیک این مجموعه را ببینید که با دو سال ضمانت و کیفیت و قیمت عالی به مشتریان عزیز،ارائه می گردد. 


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.