ديزاين ميز جلو مبلي

چیدمان حرفه ای میز جلو مبلی با ۴ شکل ساده هندسی!

چیدمان حرفه ای میز جلو مبلی با ۴ شکل ساده هندسی!
میز جلو مبلی یکی از کاربردی ترین وسیله ها در هر خانه ای است که نقش مهمی به ویژه در پذیرایی از مهمانان ایفا می کند. و البته چون در وسط منزل قرار می گیرد، یک نقطه ی چشم گیر هم به حساب میآید. از این رو داشتن یک دیزاین حرفه ای و اصولی برای میز جلو مبلی یکی از واجبات است که در ادامه چند روش بسیار ساده هندسی برای آن معرفی می کنیم. 
 
 عناصر اصلی تزیین میز جلو مبلی شامل موارد زیر هستند که حتما باید قبل از چیدمان آن ها را در نظر داشته باشید:
بافت های مختلف
طرح و رنگ هماهنگ 
آیتم های طبیعی
آیتم های شخصی
شکل چیدمان 

در مورد طرح و رنگ و سایر ریزه کاری های تزیین میز جلو مبلی در مطالب قبلی سایت،صحبت کردیم، اینجا می خواهیم شکل چیدمان را بررسی کنیم تا کار شما را برای تزیین میز جلو مبلی راحت تر کنیم. 


دیزاین میز جلو مبلی به شکل مثلث قایم الزاویه

یکی از بهترین روش ها برای تزیین میز جلو مبلی ، شکل مثلث قایم الزاویه است. که همیشه بهترین جواب را می دهد و حتی برای چیدمان قفسه های کتاب نیز بسیار مناسب است. در این چیدمان یکی از عناصر دکور را بلند انتخاب می کنیم که نقطه ی کانونی چیدمان میز محسوب می شود و سپس چشم را با یک خط مورب به سمت قسمت دیگر میز که یک دکور کوتاهتر دارد، می کشیم. 

بالاترین نقطه مثلث را ایجاد کنید

برای بالاترین نقطه مثلث، می توانید از یک گلدان با گلها یا شاخه های طبیعی بلند، از یک شمعدان بلند، مجموعه ای از چند شمع با ارتفاع مختلف یا یک مجسمه بلند استفاده کنید. در تصویر زیر از چند شاخه گل ادریسی و یک گلدان سرامیکی برای ایجاد بالاترین نقطه مثلث استفاده شده است.


چشم را به صورت مورب به سمت پایین بکشید

در تصویر بالا برای این کار از یک سینی پر از کتاب و لوازم دکوری کوچک مانند صدف، گیاه، تسبیح چوبی و ...  استفاده شده است. سینی ها برای زیبا و مرتب نگه داشتن وسایل فوق العاده هستند و نه تنها باعث نظم بخشیدن به چیدمان روی میز می شوند، بلکه یک عنصر دکوری زیبا هم به شمار می روند. ارتفاع کتاب ها به ایجاد شیب مثلث قائم الزاویه کمک می کند و قسمت بیرون کشیده شده ی تسبیح، چشم را به خوبی به پایین ترین نقطه ی مثلث می کشد. 

نمونه های دیگری از دیزاین مثلث قایم الزاویه را در تصاویر زیر می بینید که البته دیزاین فصلی هم در آنها رعایت شده است: 


در تصویر بالا با استفاده از مجسمه  و دست سازه ی کدو حلوایی . گل های پاییزی، زیبایی های طبیعت به درون خانه آورده شده است. شما هم با استفاده از المان های فصلی می توانید دکوراسیون جذاب تری روی میز جلو مبلی خود خلق کنید. یا به تصویر زیر نگاه کنید، یک دکور خلاقانه بهاری که روح آدم را تازه می کند:

 
 تزیین میز جلو مبلی به شکل دایره

شکل دایره ساده ترین و سریع ترین راه برای استایل میز جلو مبلی است. تنها چیزی که نیاز دارید یک نقطه ی مرکزی دراماتیک و تاثیر گذار است. یک گلدان معمولا انتخاب مناسبی به شمار می رود. با این حال ارتفاع آن را خیلی بلند در نظر نگیرید تا افرادی که دور میز نشسته اند بتوانند به راحتی یکدیگر را ببینند. برای جذاب تر کردن دیزاین خود می توانید از یک سینی آینه ای یا یک رومیزی از ستفاده کنید .


چند نمونه دیگر از نحوه دیزاین دایره شکل را باهم ببینیمچیدمان میز جلو مبلی به شکل مثلث متساوی الاضلاع

یک گزینه ی آسان دیگر برای دیزاین جلو مبلی استفاده از شکل مثلث متساوی الاضلاع است. این مورد تقریبا مانند چیدمان دایره شکل است، با این تفاوت که دو وسیله ی دکوری دیگر که ارتفاع کوتاه‌تری نسبت به قسمت مرکزی دارند،  به صورت قرینه در دو طرف قرار می گیرند.


این نوع چیدمان بسیار متقارن است و ظاهر رسمی تری دارد. البته اگرچه این نوع دیزاین بیشتر برای میزهای ناهارخوری متداول است اما برای میز جلو مبلی استیل هم که حالت رسمی دارد، می تواند عالی ظاهر شود. 

نکته ای که در چیدمان مثلث متساوی الاضلاع باید بدانید این است که حتما لازم نیست که دکوری های دو طرف قرینه باشند، همین که ارتفاع کوتاه‌تری نسبت به نقطه مرکزی داشته باشند، کفایت می کند. مثلا در تصویر زیر کتاب و شمعدان ها به خوبی توانسته اند توازن دو طرف چیدمان را حفظ کنند.دیزاین میز جلو مبلی به شکل مستطیل 

آخرین شکلی که می خواهیم معرفی کنیم، چیدمان مستطیلی است. استفاده از فرم مستطیل، به خاطر هم سطح بودن ارتفاع دکوری ها، همیشه ایده ی خوبی نیست. اما گاهی اوقات، بسته به وسایلی که انتخاب می کنید می تواند جالب باشد. در چیدمان مستطیل شکل، هدف این است که شما دو سوم یا سه چهارم میز را با یک آیتم طولانی و منحصر بفرد پر کنید. مثلا می توانید از یک سینی مستطیل شکل کمک بگیرد و داخل آن چند کتاب بگذارید، یا یک ظرف پر از دکوری های کوچک، روی میز قرار دهید.امیدوارم با استفاده از روش های گفته شده یک دیزاین عالی برای جلو مبلی منزلتان داشته باشید و از آن لذت ببرید.


منبع: sandandsisal.com

نظرات

معصومه :
خيلي خوب بود

پاسخ :


زهرا :
ممنون از مطالب خوبتون

پاسخ :


ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.