مبل استیل کرم رنگ و انتخاب رنگ چوب

مبل استیل کرم رنگ و انتخاب رنگ چوب

مبل استیل یک مبل زیبا، اصیل و شکیل است که قالب چوبی آن نقش چشمگیری در زیبایی مبلمان ایفا می کند.در واقع در مبل استیل علاوه بر پارچه، رنگ و نوع منبت کاری چوب مبلمان نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است. در اینجا می خواهیم ببینیم مبل استیل کرم رنگ در کنار چه چوبی بهتر ظاهر می شود. 


مبل استیل کرم رنگ با چوب قهوه ای 

قهوه ای یک رنگ زمینی فوق العاده است که حس امنیت و آرامش را به فضا القا می کند. استفاده از این رنگ به ویژه در رنگ چوب، که رنگ اصلی چوب نیز هست، می تواند فضا را بسیار گرم و جذاب نماید. قهوه ای یکی از قدیمی ترین رنگ ها برای چوب مبل استیل است که از زمان های دور تا کنون باب سلیقه ی عده ی زیادی از افراد بوده است. این رنگ در در کنار رنگ کرم، بسیار عالی عمل می کند و تضاد و تناسب را در یک پکیج به منزلتان می آورد.


رنگ کرم و قهوه ای هر دو جزو رنگ های گرم به شمار می روند و همین امر این دو رنگ را بسیار متناسب جلوه می دهد. از طرف دیگر کنتراست این دو رنگ، باعث دیده شدن هر چه بیشتر چوب و پارچه می شود. چوب قهوه ای می تواند با جنس های مختلف پارچه ی کرمی به خوبی هماهنگ شود. فقط بهتر است برای پارچه های ابریشمی و ساتن که درخشش بالایی دارند از قهوه ای براق استفاده شود و پارچه های کتان و ریون که حالت بی آلایش تری دارند با قهوه ای مات ست شوند. برای مبل های جیر و مخمل نیز هر چند به طور کلی قهوه ای براق بهتر عمل می کند اما بسته به نوع دیزاین فضا و اکسسوری های مورد استفاده، رنگ قهوه ای مات نیز عالی خواهد بود. 

قهوه ای در تمامی طیف های خود از تیره گرفته تا روشن می تواند به خوبی با مبل کرمی ست شود. حتی رنگ چوب مشکی نیز به خاطر اختلاف رنگی زیادی که با پارچه ی کرمی دارد ، نمای جذابی به مبل استیل شما می دهد. 


مبل استیل کرم با چوب استخوانی

مبل استیل کرم به ویژه اگر در طیف های روشن باشد می تواند در کنار چوب استخوانی یک نمای عالی به خود بگیرد. چوب استخوانی یک چوب بسیار زیبا است که می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد. به خاطر خلوص رنگ استخوانی، بهتر است پارچه ی کرم رنگ خود را نیز از پارچه های کم زرق و برق و ساده انتخاب کنید و از پارچه های سنگینی مانند: ابریشمی، ساتن و ... صرفنظر کنید. 


دیگر چوب های رنگ روشن مانند بژ و ... میز در کنار پارچه های هم طیف خود از جمله کرمی بسیار خوب ظاهر می شوند. مبل استیل کرمی با چوب طلایی

این ترکیب رنگ را زیاد دیده ایم. طلایی یک رنگ اشرافی است که فضا را بسیار لوکس نشان می دهد که حتی در ترفندهای لوکس نشان دادن خانه هم به آن اشاره کردیم. رنگ طلایی مات می تواند در کنار پارچه کرمی، ترکیب خوبی باشد.


اما در مورد مبل استیل با چوب طلایی ، بهترین حالت این است که از رنگ پارچه ی تیره در کنار آن استفاده شود. پارچه های تیره باعث جلوه گری بیشتر چوب طلایی شده و مبلمان شما را زیباتر خواهند نمود. اما پارچه ای مانند کرمی در کنار رنگ طلایی، فضای خانه را اندکی کسل کننده می کند. 

مبل استیل کرمی با چوب نقره ای 

نقره ای یک رنگ سرد است و کرمی یک رنگ گرم. هر چند طی ده سال اخیر هر دوی این رنگ ها جزو پر فروش ترین رنگها در حوزه ی مبلمان و دکوراسیون داخلی بوده اند، اما باید بپذیریم هر کدام در جای خود زیبا و دلفریب هستند و در کنار هم جلوه ی خوبی نخواهند داشت. 

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.