5 اشتباه در انتخاب کوسن (+راه حل)

5 اشتباه در انتخاب کوسن (+راه حل)

کوسن ها اگر چه حجم بسیار کمی از فضای نشیمن را اشغال می کنند اما تاثیر بی اندازه ای در تحول دیزاین داخلی دارند. شما با عوض کردن چند کوسن می توانید با کمترین هزینه بیشترین تغییرات را در منزل خود شاهد باشید. اما گاهی چند اشتباه ساده و پیش پا افتاده، باعث می شود شما به نتیجه ی دلخواه خود نرسید. در اینجا چند اشتباه متداول در انتخاب کوسن را مرور می‌کنیم تا هنگام خرید کوسن از آنها دوری کنید.


1. یکسان بودن رنگ کوسن ها با مبلمان 

اگر چه رسالت اصلی کوسن ها، راحتی بیشتر شما هنگام نشستن یا لم دادن روی مبلمان است، اما علاوه بر تامین آسایش، کوسن ها نقش چشمگیری در زیباسازی محیط منزل ایفا می کنند. پس بهتر است به جای اینکه از کوسن های همرنگ مبلمان استفاده کنید و خانه ی خود را بی روح و دلگیر نمایید؛ تکنیک های دیگری را برای انتخاب رنگ کوسن به کار بگیرید. 


استفاده از رنگ پرده در کوسن ها یک روش رایج و راحت است که بسیار عالی جواب می دهد. 


یکی از رنگهای به کار رفته در فرش هم می تواند گزینه ی مناسبی برای رنگ کوسن باشد.


همچنین در مورد مبل استیل، استفاده از رنگ چوب مبل در کوسن می تواند هارمونی زیبایی بین چوب و پارچه ایجاد کند. به ویژه در مبل استیل طلایی و مبل استیل نقره ای، این ترفند بسیار عالی عمل می کند. در این حالت علاوه بر کوسن در جزئیات دیگری مانند قاب تابلو، گلدان، شمعدان، شمع و ... نیز می توانید از رنگ چوب مبل استیل برای جذاب تر کردن فضا استفاده کنید. 


2. طرحدار بودن کوسن و مبلمان

اگر مبل طرحدار در خانه دارید، بهترین و درست ترین کار خرید کوسن های ساده است. کوسن های طرحدار وقتی روی مبل طرحدار قرار بگیرند، خانه را شلوغ و نامنظم جلوه می دهند و تمرکز شما را می گیرند. فرقی نمی کند طرح کوسن شما شبیه طرح مبل است یا نه، در هر دو حالت این کار نتیجه ی خوبی نخواهد داشت.

 


اما اگر مبل شما ساده است می توانید با چند کوسن  طرحدار کمی نقش و نگار به خانه بیاورید


اما در این حالت هم شرایطی وجود دارد؛ استفاده از چندین طرح مختلف در کوسن ها جلوه ی خوبی به فضا نمی دهد و باعث می شود فضا شلخته به نظر برسد، پس تنها از یک یا نهایتا دو طرح برای کوسن ها استفاده نمایید. طرح کوسن هر چقدر خلوت و محو تر باشد، مبلمان و در نهایت خانه ی شما شیک تر خواهد بود.


3. عدم تناسب جنس کوسن با جنس مبل

هر چند امروزه جنس های بسیار مختلفی برای کوسن ها و پارچه ی مبلمان وجود دارد اما تمامی این جنس ها نمی توانند در کنار هم قرار بگیرند. پس بهتر است به جنس کوسن هم دقت ویژه داشته باشید. مثلا برای مبل استیل جیر، جنس های جیر و مخمل نسبت به سایر پارچه ها مانند  ساتن، ابریشم و ... انتخاب های مناسب‌تری هستند. 
یا مثلاً اگر یک مبل راحتی ساده با پارچه کتان یا کنفی دارید، نمی توانید از کوسن های ساتن و ابریشمی برای آن استفاده کنید. 


4. کوسن های هم شکل و هم اندازه

یکی دیگر از کارهایی که باعث کسل کنندگی فضا می شود انتخاب هم شکل و هم اندازه ی کوسن هاست. بهتر است  حداقل در دو شکل یا دو اندازه کوسن ها را تهیه کنید تا دستتان برای تغییر چیدمان بازتر باشد. با این کار مبلمان شما دکور زیباتری هم خواهد داشت. البته  در این زمینه افراط هم جایز نیست و بهتر است به چند شکل محدود بسنده کنید تا دکور مبل شما شلوغ نشود. 5. عدم تناسب جنس کوسن با فصل

امروزه تغییر دکوراسیون فصلی به یکی از جذاب ترین ایده ها برای دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. شما به سادگی با تغییر گل های داخل گلدان ها، تزئینات میز جلو مبلی، شال مبل، کوسن ها و ... می توانید یک خانه ی زیبای پاییزی، تابستانی و ... در منزل خود ایجاد کنید. اما نکته این جاست که وقتی دست به دیزان فصلی می زنید، به محض عبور از آن فصل، باید به فکر تغییر دکور داخلی باشید و عناصری که به فصل جدید نمی خورند را به انباری ببرید! مثلا کوسن های خز، بافت و ... برای پاییز و زمستان ایده ی بسیار فوق العاده ای هستند اما نمی توانند گزینه های مناسبی برای فصول گرم سال باشند.

جزئیات بیشتر در مورد کوسن ها و انتخاب آن را می توانید در مطالب زیر بخوانید:

همه چیز در مورد کوسن ها و انواع آن
انتخاب کوسن مناسب برای مبل استیلنظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.