مبل آبي با چه رنگهايي ست مي شود

مبل آبی و نحوه ست کردن آن

مبل آبی و نحوه ست کردن آن
مبلمان آبی در طیف های مختلفی در بازار وجود دارد. مبل های آبی تیره و ست کردن مبل سرمه ای را در مطالب قبلی سایت گفتیم، در اینجا می خواهیم در مورد چیدمان مبل آبی روشن و رنگهای هارمونیک با آن صحبت کنیم. 
مبل آبی به ویژه در طیف های روشن علاقمندان بسیاری دارد. این رنگ فضا را بزرگتر جلوه می دهد و به خاطر ذات خنثایی که دارد به آسانی با طیف وسیعی از رنگها می تواند ست شود. 
چند ست پرطرفدار و زیبای مبل آبی را با هم ببینیم تا برای چیدمان مبلمان خود، ایده بگیرید.


مبل آبی با لیمویی 

ترکیب آبی و زرد یکی از محبوب ترین رنگها برای چیدمان منزل است. این دو رنگ به خاطر تضاد جذابی که با یکدیگر دارند فضا را خاص می کنند. آبی یک رنگ سرد است که آرامش را القا می نماید. اما زرد یک رنگ پر هیجان و نشاط آور است. از این رو استفاده از جزییات زرد رنگ در کنار مبل آبی، فضا را متعادل می کند و بخش اعظمی از سردی فضا را می گیرد. که باعث دل انگیز تر شدن محیط منزل می شود. 


چون در اینجا طیف روشن مبل آبی را داریم بهتر است از طیف های روشن رنگ زرد مانند لیمویی استفاده شود. 
به طور کلی وقتی تمامی رنگهای به کار رفته در محیط، لایت هستند، رفتن به سمت طیف های پر رنگِ رنگهای جیغ، فضا را از لحاظ بصری نامتعادل و ناآرام نشان می دهد. 


مبل آبی با طلایی 

طلایی یک رنگ زیبا ، لوکس و گرم است و اتفاقا یکی از راه های لوکس کردن خانه، استفاده از رنگ طلایی در جزئیات و خطوط باریک چیدمانی می باشد. شما می توانید در پایه مبلمان، قاب عکس ها، گلدان ها، تزیینات جلو مبلی و ..‌. از این رنگ شکیل استفاده نمایید و خانه ی خود را بسیار شیک تر کنید. حتی سردی مبل آبی شما در کنار گرمای رنگ طلایی ، کنتراست زیبایی به وجود می آورند.


البته استفاده از رنگ براقی مانند طلایی، به اندازه ی کم هم کافی است چون ترکیب زیاد طلایی در منزل، فضا را خسته کننده می نماید. 


مبلمان آبی با صورتی 

صورتی در کنار مبل آبی ملایم یک ترکیب آرام بخش و بی نظیر را رقم می زند. اگر به دنبال یک خانه ی صمیمی، گرم و دلنشین هستید از این ترکیب فوق العاده غافل نشوید.


صورتی با ته مایه ی گرمی که دارد بسیار عالی با مبلمان آبی ست شده و رنگ تازه ای به نشیمن شما می بخشد. 


مبلمان آبی با بنفش 

دو رنگ فوق العاده زیبا که ترکیب فوق العاده نیز خلق می کنند. به تصویر زیر نگاه کنید، مبلمان آبی در کنار پرده و کوسن های بنفش رنگ ، جان تازه ای گرفته است. در صورتی که از علاقمندان رنگ بنفش هستید ، این فضای رویایی را از دست ندهید.


بنفش حاصل ترکیب رنگ آبی با قرمز است ، از این رو آرامش آبی و هیجان قرمز را توامان منتقل می کند و در کنار رنگ آبی بسیار خوش می درخشد.


مبلمان آبی با کرم

یکی دیگر از رنگ های گرمی که به خوبی با مبل آبی ست می شود، رنگ کرمی است. کرمی می تواند به مقدار زیاد روی دیوارها، سقف، کف، فرش، پرده، کوسن و ... استفاده شود و مبلمان آبی شما را بیش از پیش در کانون توجه قرار دهد. 
مبلمان آبی با سفید
 
سفید در اغلب مواقع، یک رنگ پایه برای دکوراسیون داخلی به شمار می رود و این بقیه ی وسایل و اجزا هستند که باعث رنگ بخشیدن به فضا می شوند. با مبلمان آبی می توان یک تناژ آرامش بخش و زیبا به فضای سفید خانه القا کرد. تصاویر زیر نماهای مختلفی از یک دکوراسیون آبی سفید است:  در این دکوراسیون رنگ اصلی سفید بوده و برای رنگ ثانویه از آبی استفاده شده است و ده درصد باقی مانده فضا با استفاده از رنگ قهوه ای تلطیف شده است. برای ترکیب رنگی فضای نشیمن می توانید از قانون رنگی 10،30،60 در دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.  


مبلمان آبی با طوسی 

طوسی بر خلاف رنگ هایی که در بالا دیدیم، یک رنگ سرد است. شاید در نگاه اول استفاده از این دو رنگ به خاطر سردی بیش از حدی که به فضا تحمیل میشود، خیلی جذاب به نظر نیاید اما یک لحظه ساحل دریا را تجسم کنید، شن های ساحل و آبی دریا! الهام از طبیعت بهترین روش برای یک چیدمان عالی و بی نقص است. پس یک دکوراسیون آبی و طوسی می تواند چنین صحنه ای را رقم بزند و آرامش یک ساحل زیبا را به منزلتان بیاورد.نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.