راهکارهاي لوکس کردن خانه

6 تکنیک ساده برای لوکس تر کردن خانه

6 تکنیک ساده برای لوکس تر کردن خانه
شاید باورتان نشود اما با چند ترفند ساده می توانید با کمترین هزینه خانه ی خود را لوکس کنید. 


1-استفاده از رنگ طلایی 

یکی از ساده ترین راه ها برای لوکس تر کردن خانه استفاده از رنگ طلایی در خانه است. طلایی به خاطر ذات اشرافی خود می تواند وسایل خانه را بسیار گران قیمت جلوه دهد.


شما در خانه های بزرگ می توانید با استفاده از مبل استیل طلایی، ابهت خانه ی خود را چند برابر کنید. یا در خانه های کوچکتر، از این رنگ زیبا در قاب تابلوها، گلدانها، دکور میز جلو مبلی و ... استفاده نمایید. البته افراط در به کار گیری رنگ طلایی می تواند فضا را بسیار کسل کننده نماید که هنگام خرید وسایل حتما باید به این مسأله دقت کنید. رنگ طلایی در مقدار کم بسیار بهتر جواب می دهد و شما را زودتر به نتیجه ی دلخواهتان می رساند. 


2- تفکیک فضایی 

یک راه کاملا رایگان و ساده ، تفکیک فضاهای مختلف خانه از یکدیگر است. گذاشتن حد و مرز بین قسمت های گوناگون باعث نظم بخشیدن به محیط زندگی می شود و در نتیجه خانه را بسیار زیباتر و لوکس تر نشان می دهد. 


در ابتدا می توانید با توجه به متراژ و پلان خانه، فضاهایی که لازم دارید را تعریف نمایید. اکثر خانه ها حداقل یک فضای نشیمن و یک فضای غذاخوری دارند. شما می توانید هریک از این فضاها را با راهکارهای مختلفی تفکیک کرده و هویت خاصی به آنها ببخشید.
ساده ترین کار برای جداسازی فضاهای مختلف، استفاده از فرش است. خرید به اندازه و مناسب فرش می تواند فضاهای شما را به خوبی از هم جدا نماید. 
راه دیگر استفاده از رنگ یا دیزاین متفاوت روی دیوار هر قسمت است. مثلا تزیین دیوار تلویزیون می تواند آن قسمت خانه را منحصر به فرد کند.
پارتیشن ها نیز در انواع سبک ها و جنس ها در بازار موجود هستند که به خوبی می توانند برای جدا کردن فضای نشیمن از ناهارخوری، یا ورودی و ... مورد استفاده قرار بگیرند. 


3- خرید مبل مناسب و چیدمان اصولی آن 

اگر با توجه به متراژ فضاهای داخلی خود که تعریف کرده اید، دست به خرید و انتخاب مبلمان بزنید، به شما اطمینان می دهم که یک خانه ی فوق العاده خواهید داشت.


چون در صورتی که ابعاد و تعداد مبل شما مناسب متراژ منزلتان نباشد، نمی توانید یک چیدمان اصولی داشته باشید. در این حالت مجبورید مبلهای خود را به هم بچسبانید، یا به صورت اتوبوسی قرار دهید که زیبایی فضا را کاملا از بین می برد.  از طرفی شما را برای عبور و مرور در خانه و پذیرایی از مهمان به زحمت می اندازد. پس حتما در انتخاب مبل دقت کنید و برای چیدمان مبلمان از یک نقطه کانونی شروع کنید. مثلا تی وی وال یا دیوار تلویزیون می تواند یک نقطه کانونی چیدمان عالی باشد.


4- نصب پرده 

پرده ها را از نزدیکترین نقطه به سقف نصب کنید و حتما دو طرف پرده ها را حدود ۲۰ سانتی متر بیشتر از طول پنجره در نظر بگیرید.با این کار خانه ی شما بسیار دلباز تر و بزرگتر به نظر می رسد. همچنین در انتخاب نوع پرده به سبک منزلتان توجه کنید. 


5- گل‌های طبیعی 

کل های طبیعی یک راه بسیار عالی برای آورده روح طبیعت به خانه به شمار می روند و منزل شما را بسیار زیباتر می کنند. اما به جای استفاده از چندین گلدان کوچک در سایزهای  گوناگون، بهتر است از یک گلدان بزرگ در خانه استفاده کنید. اینکار خانه را بسیار منظم ترو شکیل تر نشان می دهد.


6- تابلو

خالی بودن دیوارها از مواردی است که می تواند زیبایی منزل شما را تحت الشعاع قرار دهد. برای حل این مسأله بهترین کار استفاده از تابلوهای بزرگ با فریم طلایی است.


اگر میخواهید یک خانه ی لوکس و موقر داشته باشید از ایجاد گالری وال پرهیز کنید. نصب تعداد زیادی تابلوی ریز و درشت روی دیوار، تنها موجب شلخته به نظر رسیدن خانه می شود.


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.