5 مدل محبوب مبلمان در ایران

5 مدل محبوب مبلمان در ایران

امروزه مبلمان جز لاینفک هر خانه ای شده است که راحتی و زیبایی را به صورت توامان برای ساکنین خانه به همراه می آورد. مبل ها در انواع متعدد و فراوانی در بازار وجود دارند و هر کس متناسب با سلیقه و سبک چیدمان منزل خود می تواند به راحتی مبل مناسب خود را پیدا کند. در اینجا می خواهیم چند مدل خاص را به شما معرفی کنیم که بیشترین فروش را بین خریداران داشته و طرفداران بی شماری در کشور ما دارد.

مبل استیل

اولین نوع مبلمان این لیست، مبل استیل است که از دیرباز تا کنون نه تنها بین مردم سرزمین ما، که تمامی جهان محبوب بوده و برای سبک کلاسیک و محیط های رسمی بسیار مناسب است. مبل استیل از چوب مرغوب ساخته شده و منبت کاری های زیبا و ظریفی روی دسته، تاج و پایه های خود دارد.


رنگ چوب مبل استیل متناسب با رنگ پارچه ی آن انتخاب می شود و هر چقدر کنتراست چوب و پارچه بیشتر باشد، مبل استیل زیباتری خواهیم داشت. البته در مورد چوب های روشن مانند استخوانی ، بژ و ... قضیه کمی متفاوت است، در این شرایط هر چه رنگ چوب به پارچه نزدیکتر باشد، می توان انتظار داشت که خلوص رنگ چوب  نمود بیشتری در پارچه پیدا کرده و در نهایت مبل زیباتری داشته باشیم. 

مبل راحتی 

مبل راحتی همانطور که از نام آن هم پیدا است ، بسیار راحت بوده و علاوه بر نشستن می تواند برای لم دادن، دراز کشیدن، خوابیدن و ... نیز مورد استفاده قرار بگیرد. از این رو اگر در خانه ی خود فقط برای یک دست مبل جا دارید، حتما سراغ مبل راحتی بروید چون هم برای پذیرایی از مهمان مناسب است و هم آسایش شما را هنگام استراحت، تماشای تلویزیون ، دورهمی های خانوادگی و ... فراهم می کند.


امروزه مبل های راحتی جهت آسایش بیشتر مصرف کنندگان در انواع تختخواب شو نیز تولید می شوند که برای محیط های کوچک بسیار مناسب بوده و می توان صرفه جویی زیادی در فضا نمود. 

مبل مدرن

سبک مدرن چند سالی است که به عنوان یک سبک محبوب و مقبول جای خود را بین مردم پیدا کرده و روز به روز به طرفداران آن افزوده می شود. در همین راستا، استفاده از مبل مدرن نیز بین افراد در حال افزایش است. مبلمان مدرن در ظاهر تفاوت زیادی با مبلمان سنتی دارند. در ساخت مبلمان مدرن از طراحی‌های پیچیده استفاده نشده و مبلمان ظاهری ساده و شیک دارند. برای ساخت این‌گونه مبلمان از متریال متنوعی مانند فلز، چوب و … می توان بهره برد .


ترکیب رنگی که در طراحی مبلمان مدرن استفاده می‌شود، معمولا خنثی است. انتخاب رنگهای خنثی برای مبلمان مدرن بیشتر به این خاطر است که در سبک مدرن رنگهای خنثی بیشترین کاربرد را دارند.

مبل چستر

یکی دیگر از مبل های پرکاربرد در منازل ما، مبل چستر است. این مبل ظاهر با شکوهی دارد و طراحی اولیه ی آن توسط چهارمین ارل چسترفیلد که علاقه ی زیادی به مبلمان داشت انجام شد و علت نامگذاری این مبل نیز همین موضوع است. مبل چستر در عین راحتی یک کار بسیار فاخر و کلاسیک است که به راحتی می تواند در محیط های رسمی مورد استفاده قرار بگیرد.


برای انواع خانگی مبل چستر می توانید از پارچه های جیر و مخمل استفاده کنید که گرما و جلوه ی بیشتری به فضا می بخشد. این نوع مبلمان با جنس چرمی نیز کاربرد فراوانی دارد که برای فضاهای اداری و دفاتر کار مناسب تر است.

مبل ال 

مبل ال یک انتخاب بسیار عالی برای خانه های کوچک به شمار می رود. به ویژه خانه هایی که نشیمن آنها باریک و مستطیل شکل باشد. بهترین چیدمان مبلمان در پلان های مستطیل شکل باریک، این است که یک طرف فضا را خالی بگذاریم. به همین دلیل مبل ال به راحتی در این فضاها می تواند قرار بگیرد و فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد.


مبل ال دارای یک زاویه در کنج خود می باشد که اگر به مباحث فنگشویی علاقه داشته باشید می دانید که اینگونه زاویه ها خیلی مورد تایید فنگشویی نیستند. به همین خاطر توصیه می کنیم در کنار مبل ال از یک گلدان گل طبیعی استفاده شود تا اثر مخرب زاویه ی مبلمان، خنثی شود. مبل ال با هر پارچه ای قابل تولید بوده و شما با توجه به نوع کاربری مبل خود می توانید پارچه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.