مبل استيل سفيد را با چه رنگ چوبي ست کنم؟

بهترین رنگ چوب برای مبل استیل سفید

بهترین رنگ چوب برای مبل استیل سفید

مبلمان سفید پایاپای مبل طوسی در حال پیشروی در دکوراسیون داخلی بوده و روز به روز خانه های بیشتری را تصاحب می کند. در دهه ی اخیر رنگ های سفید و طوسی جای خود را خانه ها تثبیت کرده و مبلمان سفید و طوسی پای ثابت خانه های امروزی شده اند. در اینجا می خواهیم رنگ های مناسب برای چوب مبل استیل سفید را باهم ببینیم تا ترکیب جذابتری در دیزاین داخلی منزلتان داشته باشید. 

مبل استیل سفید با چوب استخوانی 

شاید این ترکیب به دلیل همگونی زیاد، در ابتدا خیلی نظرتان را جلب نکند. اما با کمی دقت خواهید دید که مزایای این رنگ‌بندی تا حدی است که شما را برای خرید آن، کاملا مجاب می کند. 


مبل استخوانی در سال های اخیر بسیار ترند شده است. این رنگ مبلمان چون خانه را بزرگتر و دلباز تر نشان می دهد با استقبال زیادی مواجه شده و شما حتی می توانید در سالن های نه چندان بزرگ هم به راحتی از آن ها استفاده کنید. 
دلیل مهم دیگر راحتی ست کردن سایر آیتم های نشیمن با مبل استخوانی است. شما می توانید رنگ ثانویه ی منزل خود را از رنگ های خنثی گرفته تا جواهری، به زیبایی با مبلمان سفید خود هماهنگ نمایید و یک دکوراسیون بی نظیر در منزل خود خلق کنید. قانون رنگی 10,30,60 را بخوانید تا با آگاهی بیشتری رنگ‌بندی منزل خود را انتخاب کنید. 
چوب استخوانی بهتر است با پارچه های سفید بی آلایشی مانند کتان، کنفی و ... استفاده شود. پارچه های زربفت یا درخشانی مانند ساتن و ابریشم در کنار رنگ چوب های دیگری که در ادامه معرفی می کنیم، جذاب تر هستند. 

مبل استیل سفید با چوب طلایی 

طلایی یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین رنگ ها برای چوب مبلمان استیل است و از دیرباز مرسوم بوده که مبلمان سلطنتی با تاج و دسته های طلایی عرضه شود. مبل استیل طلایی همانطور که می دانید در کنار رنگ های جواهری و تیره مانند زمردی، یاقوتی، آبی درباری و ‌.‌‌.. که کنتراست بالایی با چوب دارند، بیشتر خود را نشان داده و جلوه ی زیباتری پیدا می کنند. اما این بدان معنی نیست که نتوان از پارچه ی سفید در کنار چوب طلایی استفاده کرد.


اگر پارچه ی سفید مبلمان شما از جنس پارچه های درخشانی مانند ساتن و ابریشم بوده و یا زریباف باشد، بدون شک بهترین انتخاب، برای رنگ چوب، طلایی است که هارمونی شگفت انگیزی با مبلمان سفید شما داشته و فضا را بسیار دلباز و در عین حال با شکوه می کند. حتی برای پارچه های ساده تری مانند کتان و کنفی نیز می توان از چوب طلایی استفاده کرد، فقط در این حالت بهتر است از طیف های درخشان طلایی فاصله گرفته و سراغ رنگ طلایی مات بروید. 

مبل استیل سفید با چوب نقره ای 

مبل استیل نقره ای یکی دیگر از رنگ های بسیار پرکاربرد است که با ترند شدن رنگ طوسی، این رنگ چوب نیز بسیار زیاد شده است. رنگ نقره ای شاید به صراحت بتوان گفت در کنار پارچه های اندکی قابل استفاده است که سفید یکی از آن ها است. اگرچه رنگ نقره ای و سفید، هر دو ذات سردی دارند و تضاد زیادی بین آن ها وجود ندارد، اما با انتخاب رنگ متناسب برای کوسن ها و وسیله های بزرگ منزل مانند فرش، پرده و ... می توان به راحتی سردی فضا را گرفت.

 
پارچه های سفید در هر دو نوع مات و درخشان به راحتی با چوب نقره ای ست می شود . تنها کافی است برای پارچه های ساده از چوب مات و برای پارچه های درخشان و سنگین، از چوب نقره ای درخشان استفاده کرد. البته اگر طرح های روی پارچه ی سفید، نقره ای رنگ باشند این هارمونی بسیار بیشتر شده و مبلمان شما ظاهر شیکتری خواهد داشت. 

مبل استیل سفید با چوب قهوه ای 

شاید بتوان گفت فوق العاده ترین انتخاب برای یک پارچه ی مبلی سفید، مبل استیل قهوه ای است، ذات گرم قهوه ای در کنار سرمای رنگ سفید ، و حتی تضاد ظاهری آن ها، چنان ترکیب دلنشینی را خلق می کند که نمی توان از آن صرفنظر کرد. قهوه ای یک رنگ اصیل و آرام بخش است که همواره امنیت و آرامش را با خود به همراه می‌آورد. اگر چه شاید استفاده ی زیاد از این رنگ در خانه های دهه ی هفتاد و هشتاد شمسی، تا حدودی ما را از این رنگ فراری داده باشد، اما همانطور که در مطلب دنج کردن خانه با سایه های قهوه ای گفتیم، شما می توانید در جزییات وسایل و معماری داخلی مثلاً همین چوب مبلمان گرفته تا چارچوب در و پنجره، به راحتی این رنگ را وارد دکوراسیون منزل خود کرده و از تاثیر شگفت انگیز آن بهره مند شوید. 


تمامی طیف های رنگ قهوه ای از تیره ترین حالت آن تا روشن ترین رنگ، با رنگ پارچه ی سفید ست شده و شما می توانید با توجه به علاقه و سایر آیتم های خانه، طیف مناسب خود را برای چوب مبلمان در نظر بگیرید.