چرا مبل استيل بخريم؟ چرا نخريم؟

6 دلیل برای خرید مبل استیل ( + سه دلیل برای نخریدن)

6 دلیل برای خرید مبل استیل  ( + سه دلیل برای نخریدن)
مبل استیل، یک مبل اصیل و اشرافی است که از قرن هفدهم میلادی تا کنون مورد پسند طیف وسیعی از مردم قرار گرفته است. مبل استیل به دلیل داشتن چوب مستحکم و پارچه های با کیفیت ، نسبت به سایر انواع مبلمان، قیمت بالاتری دارد اما با توجه به دوام و عمر مفیدش، در دراز مدت به صرفه بوده و از صرف هزینه ی بیشتر بابت خرید آن پشیمان نخواهید شد. با ما همراه بیشتر تا دلایل بیشتری برای خریدن یا نخریدن مبل استیل به دست بیاورید. 

دلیل اول: چوب مستحکم

بخش قابل توجهی از مبل استیل از چوب تشکیل شده است. چوب مبل استیل هم در استحکام مبلمان و هم در زیبایی ظاهری آن نقش تعیین کننده ای دارد و از آنجا که قرار است روی این چوب منبت کاری نیز انجام شود حتما باید استاندارد کیفی بالایی داشته باشد. چوب بی کیفیت بعد از منبت کاری ترک خورده و شما با یک نگاه گذرا متوجه کیفیت پایین آن خواهید شد. برای ساخت مبل استیل از چوب های راش و گردو استفاده می شوند که علاوه بر مقاومت بالا، انعطاف زیادی نیز دارند که معمولا به خاطر صرفه ی اقتصادی و فراوانی چوب راش، این نوع چوب، استفاده ی بیشتری در ساخت مبلمان دارد. چوب راش نسبت به چوب های دیگر مانند روس، توسکا و ... که در صنایع مبل سازی به کار می روند، بسیار محکم تر است و برای ساخت مبل استیل -که هم اسکلت داخلی آن و هم بخش زیادی از نمای مبلمان، چوبی است- گزینه ی بسیار خوبی به شمار می رود. رنگهای جذاب برای چوب مبل استیل را نیز می توانید در مطالب قبلی بخوانید.دلیل دوم: پارچه مرغوب

پارچه های به کار رفته در مبل استیل معمولا از جنس: جیر، مخمل، ساتن، ابریشم و ... هستند که در نوع خود بسیار مقاوم بوده و به این زودی ها رنگ و رو رفته و کهنه نمی شوند. البته نوع بی آلایش تر پارچه های مبلی مانند کتان، ریون و ... که در مبل های استیل ساده تری مانند مبل استیل فرانسوی مورد استفاده قرار می گیرد نیز بسیار مقاوم بوده و دچار ساییدگی نمی شود. ساییدگی و رنگ پریدگی پارچه از دلایل مهم تعمیرات مبلمان به شمار می رود که با استفاده از پارچه ی مرغوب تا سالیان سال نیاز به تعویض روکش مبلمان خود نخواهید داشت. بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل را می توانید در مطالب قبلی سایت مطالعه نمایید. دلیل سوم: فوم سرد 

فوم سرد مرغوب ترین کفی موجود در بازار بوده و به خاطر خاصیت ارتجاعی فوق العاده ای که دارد پس از هر بار نشست و برخاست سریعا به حالت اولیه بر می گردد. این ویژگی، دوام کفی مبلمان را بسیار بیشتر کرده و مانع از شل و وارفته به نظر رسیدن مبلمان می شود. فوم سرد بین مبل های موجود در بازار تنها در مبل های استیل که حالت رسمی تری دارند مورد استفاده قرار می گیرد و همین مسأله مبل استیل را متمایز می کند. در مطلب فوم سرد بهتر است یا اسفنج، کفی های مختلف مبلمان و نوع استفاده از آنها را شرح دادیم.

دلیل چهارم: کیفیت بالا

 همانطور که در مطلب تشخیص مبل خوب از بد گفتیم، چوب، پارچه و کفی مبلمان نقش تعیین کننده ای در کیفیت نهایی مبلمان بازی می کنند که در مبل استیل این موارد در حد اعلا رعایت شده و از هر مورد بهترین های بازار به کار برده می شوند. چوب راش، پارچه های با کیفیت و فوم سرد ، ضامن کیفیت بالای مبل استیل هستند که خیال شما را بابت خرید یک مبل عالی، راحت می کنند. 

دلیل پنجم: دوام و عمر بیشتر

کفی مبلمان استیل از فوم سرد است که تا سال ها شکل اولیه ی خود را حفظ می کند. پارچه ی مبل استیل جز با کیفیت ترین و محکم ترین پارچه ها است که به ندرت ساییده و بد رنگ می شود. و از همه مهمتر چوب مبل استیل که شاکله ی اصلی آن را تشکیل می دهد از چوب راش است که مهمترین ضامن دوام و عمر بالای مبلمان استیل محسوب می شود. که با توجه به تمامی این موارد می توان گفت مبل استیل عمر بسیار بالایی دارد که همین امر می تواند شما را برای خرید این مبل زیبا بیش از پیش ترغیب نماید. دلیل ششم: ظاهر با شکوه 

وقتی کیفیت کاری بالا باشد این امر را می توان در ظاهر کار نیز به راحتی حس کرد. مبل استیل یکی از با کیفیت ترین مبل های موجود در بازار است که این کیفیت به ظاهر کار نیز شکوه بی نظیری بخشیده است.  از طرفی مبل استیل به خاطر اصالت ذاتی خود می تواند خانه ی شما را بسیار با شکوه و فوق العاده جلوه دهد. قاب منبت کاری شده، پارچه های درخشان، کنتراست چوب و پارچه و ...  از ویژگی های ظاهری برجسته ی یک مبل استیل بوده و زیبایی آن را تضمین می کنند. 

دلایل خرید مبل استیل را با هم به صورت خلاصه دیدیم حالا برویم سراغ دلایل نخریدن

۱. قیمت بالا 

متریالی که در مبل استیل به کار می رود همگی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و طبیعی است که قیمت آن به نسبت سایر مبلمان کمی گرانتر باشد. هرچند از نظر ارزش خرید؛ این قیمت ، به صرفه است. اما اگر دلتان نمی خواهد بابت خرید مبلمان خیلی هزینه کنید یا بودجه ی محدودی برای این کار در نظر گرفته اید، سراغ این مبلمان نروید. 

۲. فضای محدود 

برای خرید مبل استیل داشتن یک نشیمن بزرگ از واجبات است. مبل های مناسب خانه های کوچک را قبلاً معرفی کردیم. مبل استیل، مبل حجیمی بوده و برای خانه های کوچک نه تنها زیبا نیست بلکه دست و پاگیر و آزار دهنده هم می شود. عدم تناسب مبلمان با فضایی که قرار است در آن چیده شود هم شما را به زحمت می اندازد و هم مانع جلوه گری مبلمان منزلتان می شود. ۳. معماری داخلی 

معماری داخلی یکی از تاثیر گذارترین قسمت های انتخاب سبک چیدمان خانه است. برای اینکه به سمت مبل استیل بروید حتما باید معماری منزل شما کلاسیک باشد، در معماری کلاسیک گچ بری های اطراف شومینه، روی سقف، روی دیوار، کابینت‌های ممبران و ... از موارد مهم هستند. اما در معماری مدرن، شومینه معمولا برقی بوده و خبری از گچبری در سقف و دیوار نیست و به جای آن فضا با خطوط منحنی و صاف دکور شده است. در معماری مدرن مبلمان مدرن و ساده بسیار زیباتر ظاهر شده و مبلمان استیل نوعی بی نظمی ذاتی در فضا بوجود میآورد. در مطلب چه چیزهایی با مبل استیل ست نمی شود به موارد بیشتری اشاره کردیم که می توانید برای چیدمان مناسب تر نشیمن خود به آن رجوع کنید.