راه هاي انتخاب سبک چيدمان خانه

چگونه سبک مناسب خانه خود را پیدا کنیم؟

چگونه سبک مناسب خانه خود را پیدا کنیم؟
اولین گام برای داشتن یک خانه ی زیبا، ژورنالی و فوق العاده داشتن یک سبک منسجم است. مشخص کردن سبک، نخستین قدم برای چیدمان اصولی منزل است که می تواند خانه ی معمولی ما را تبدیل به یک خانه ی زیبا کند که در مطلب چگونه خانه ی خود را ژورنالی کنیم به آن پرداختیم. 

اما انتخاب سبک به این سادگی ها هم نیست. شما به آپارتمان خود نقل مکان می کنید و به این فکر می کنید که چگونه می توانید آن را با مبلمان و دکوراسیونی که دوست دارید پر کنید. تا اینجای کار ساده است. مشکل از جایی شروع می شود که ما باید این دکوراسیون را حداقل چند سال در منزل خود ببینیم و در آن زندگی کنیم. پس چگونه مطمئن شویم که از انتخاب خود پشیمان نمی شویم!شما می خواهید منزلتان شبیه شما باشد؛ اما اگر اطلاعاتی در مورد دکور داخلی نداشته باشید، این کار کمی دلهره آور خواهد بود!

اگر نمی دانید که برای پیدا کردن سبک خود از کجا شروع کنید، ما در ۷ مرحله این کار را برایتان ساده می کنیم. 

مرحله 1: به رنگ فکر کنید.

برای شروع، می توانید از خود بپرسید که آیا به رنگ های خاص جذب می شوید یا رنگ های خنثی را ترجیح می دهید. 


طراحان داخلی معتقدند افراد به طور طبیعی، یا جذب رنگ می شوند یا  نمی شوند. در این مرحله حتی سبک هم مهم نیست. این اولین سوالی است که باید به آن پاسخ بدهید. مطلب ایده های رنگی برای اتاق نشیمن و قانون رنگی 10-30-60 در دکوراسیون داخلی ، می توانند منابع خوبی برایتان باشد تا راحت تر به جواب برسید.

مرحله 2:  عکس ببینید.

تا می توانید عکس و تورهای خانه گردی ببینید. در اینستاگرام، پینترست، گوگل و ... عکس های مختلف را پیدا کنید تا ببینید جذب کدام سبک می شوید.
 کمی تحقیق تاریخی در مورد سبک‌های طراحی داخلی گذشته و مدرن - از آرت دکو گرفته تا صنعتی و مینیمالیسم -   هم می تواند به انتخاب بهتر شما کمک کند.بعد از اینکه خوب دیدید و تصاویر دلخواه خود را ذخیره کردید.  به دنبال نقاط
مشترک در عکس ها بگردید، نقاطی که شما را جذب این تصاویر کرده و در تمامی آنها مشترک است. اینگونه چارچوب کلی علایق خود را پیدا می کنید.

مرحله 3: به صورت حضوری بازدید کنید

حتی اگر قصد خرید مبلمان و اقلام دکوری را به صورت آنلاین دارید، در فروشگاه ها قدم بزنید تا نسبت به تصاویری که ذخیره کرده اید، ایده بهتری از ظاهر و ابعاد کار پیدا کنید. حتی فروشگاه گردی به شما کمک می کند تا علایق خود را خیلی بهتر بشناسید. 

مرحله 4: انتخاب سبک

با در نظر گرفتن تمام اطلاعات بالا، می توانید سبک طراحی داخلی خود را پیدا کنید. اما لازم نیست خودتان را به زور در چارچوب های تعیین شده ی هر سبک جا دهید. مجبور کردن خود به انتخاب مستقیم تمامی المان های خانه، فقط از یک سبک، می تواند به معنی سرکوب علایق شما باشد. حتی می توانید دو سبک را با هم تلفیق کنید.


با چند سوال و جواب ساده مانند: «رنگ های گرم را ترجیح می دهید یا سرد، رسمی پسند هستید یا راحت، اشیای پرز دار دوست دارید یا سفت و سخت» ؟ به سرعت متوجه خواهید شد که استایل شما لزوماً در یک جعبه نمی گنجد. که البته جای نگرانی نیست. برخی از جالب ترین فضاهای زندگی در محل تلاقی سبک های مختلف، متولد می شوند. اما برای این کار حتما از یک فرد خبره کمک بگیرید.

مرحله 5: نحوه زندگی خود را در نظر بگیرید.

پس از آنکه توانستید سبک طراحی داخلی خود را در ذهن مجسم کنید، زمان آن فرا رسیده است که به این فکر کنید که چگونه می توانید آن را در دنیای واقعی به کار ببرید.  به عنوان مثال در آپارتمان خود، جایی که بودجه، فضا و محدودیت های دیگر دارید. مثلاً اگر حیوان خانگی دارید، مبلمان سفید برای شما مناسب نیست. حتی اگر کلی عکس از  مبل های سفید و کوسن های ابریشمی در گوشی خود ذخیره کرده باشید.  


 در طراحی داخلی علاوه بر زیبایی محیط، باید به نیازها و سبک زندگی افرادی که در آن زندگی می‌کنند هم، توجه شده و پاسخ مناسبی به آنها داده شود. 

مرحله 6: سطح راحتی خود را در نظر بگیرید.

همانطور که باید به این فکر کنید که چه سبکی در خانه شما کارایی دارد، باید به این فکر کنید که می خواهید با چه سبکی زندگی کنید. بنابراین، در حالی که ممکن است در اینستاگرام به یک عکس ماکسیمالیست علاقه داشته باشید، اما بخواهید خانه ی خودتان دنج و راحت باشد. اگر به خانه های دنج علاقه دارید می توانید روش های دنج کردن خانه با سایه های قهوه ای را بخوانید.

ما از شما می خواهیم آنچه را که واقعاً دوست دارید دنبال کنید نه فقط آن چیزی که فکر می کنید زیباتر است. ما در مورد خانه صحبت می کنیم یعنی مکانی که شما باید در آن کاملا راحت باشید.  ممکن است در ابتدا یک عکس را خیلی دوست داشته باشید، اما وقتی نوبت به انتخاب اقلام خانه ی خودتان می رسد، به سمت مدل های دیگری گرایش پیدا کنید.

مرحله 7: سبکی را انتخاب کنید که برای شما مناسب باشد.

  نظرات دیگران را در نظر نگیرید. لازم نیست از دوستان، خانواده یا مسئول فروش مبلمان و ... نظر بپرسید. فقط نظر خودتان را در نظر بگیرید و کسانی که با شما در آن خانه زندگی می کنند.

حتی اگر می‌خواهید ایده‌های طراحی را در کنار عزیزانتان اجرا کنید، به یاد داشته باشید: اینجا خانه شماست. دوستان و خانواده شما فضاهای مخصوص به خود را دارند و می توانند آنجا را هر طور که می خواهند تزئین کنند. شما برای خودتان زندگی کنید نه دیگران.