رنگ قهوه اي در دکوراسيون

دنج کردن خانه با سایه های قهوه ای

دنج کردن خانه با سایه های قهوه ای
این روزها علاوه بر زیبایی و لوکس بودن فضای منزل، طراحان داخلی تاکید ویژه ای بر آرامش بخش بودن خانه نیز دارند. چرا که داشتن یک محیط دنج و راحت در منزل، می تواند خستگی یک روز کاری سخت و پرتنش را از تن بیرون کند. 

قهوه ای یک رنگ امن و تسکین دهنده است که استفاده از آن در محیط خانه، حس امنیت و آرامش را در انسان تقویت می‌کند. البته منظور از این مقاله، بازگشت به رنگ‌بندی های قدیمی و مختص به دهه ی هفتاد در دکوراسیون منزلتان نیست. خانه هایی که کاملا با رنگ های قهوه ای در طیف های تیره و روشن پوشانده شده اند ، نه تنها حس خوبی القا نمی کنند بلکه موجب احساس افسردگی نیز می شوند. از این رو برای استفاده از قهوه ای در دیزاین داخلی باید تنها به سایه هایی از آن اکتفا کنید.
این سایه‌ها می‌تواند در موارد خاصی استفاده شوند که چند مورد از از آن ها را با هم مرور می‌کنیم؛

گلدان های قهوه ای 

از این نوع گلدان ها می توانید برای تزیین میز جلو مبلی استفاده کنید. یا آن ها را روی کنسول و حتی میزهای کنج خانه قرار دهید. قهوه ای در کنار گیاهان جلوه ی بی نظیری به محیط میدهد و روح طبیعت را به خانه می آورد. طیف های شفاف و بلورین قهوه ای، بسیار به روز بوده و خانه را زیباتر می کنند.مبل های قهوه ای 

تمامی مبل ها را نباید به رنگ قهوه ای بخرید. مبلمان، بزرگترین آیتم اتاق نشیمن است و استفاده از پارچه قهوه ای برای آن می تواند خانه را بسیار دلگیر کند. اما استفاده از چوب قهوه ای در مبلمان ایده ی بسیار فوق العاده ای خواهد بود. قهوه ای یکی از جذاب ترین گزینه ها برای  رنگ چوب مبل استیل است. در مبل استیل کل قالب کار از چوب تشکیل شده و استفاده از رنگ چوب قهوه ای می تواند در دنج کردن خانه ای که با مبل کلاسیک، حالت رسمی تری به خود گرفته، بسیار موثر باشد . همانطور که در پارچه های مناسب مبل استیل قهوه ای هم گفته شد، وقتی قالب مبلمان تیره باشد حتما باید در پارچه از رنگهای روشن تر استفاده کرد تا کنتراست مورد نظر حاصل شده و دکوراسیون جذاب تری داشته باشید.


پایه های مبل راحتی نیز محل مناسبی برای استفاده از طیف های مختلف رنگ قهوه ای است.
حتی می توانید یکی از کاناپه ها را قهوه ای انتخاب کنید. یا یکی دو عدد مبل اکسنت در طیف قهوه ای یا مدل های طرحدار قهوه ای برای گوشه ی خالی منزل خود تهیه کنید و با قرار دادن چند گلدان سبز و زیبا در کنار آن، فضا را متعادل تر کنید.


وقتی چوب مبلمان قهوه ای باشد ، به راحتی می توان از میزهای جلو مبلی و عسلی در همین رنگ برای تکمیل دیزاین خانه استفاده کرد. 


کف قهوه ای 

کف خانه هم تاثیر فوق العاده ای در دنج کردن خانه دارد. خانه هایی که با پارکت پوشانده شده اند، خانه را گرمتر و صمیمی تر نشان می دهند. البته در این حالت استفاده از فرش های تیره دیگر مجاز نیست و باید از فرش های روشن تر استفاده کنید.


دیوار و سقف نیز می توانند از رنگ قهوه ای بهره مند شوند اما نه به صورت یکپارچه. شما می توانید قسمتی از یک دیوار را به رنگ قهوه ای درآورید. یا بخشی از دیوار را با متریالی مانند آجر، چوب و ... که به رنگ قهوه ای هستند، جذاب تر کنید . 


باید بدانید تنها کف منزل را می توان به صورت کامل به رنگ قهوه ای درآورد. طبق قوانین رنگی دکوراسیون داخلی، همواره دیوار و سقف باید از کف روشن تر باشند و استفاده از رنگ تیره ای مثل قهوه ای ، برای تمامی دیوارها یا سقف اتاق، تعادل بصری فضا را از بین برده و موجب بر هم خوردن آرامش افراد می شود. 

مثلا در تصویر بالا،  قسمت بالای پنجره ها، تزئینات سقف و قالب مبل ها  به رنگ قهوه ای انتخاب شده اند. البته استفاده از جتی یکی از این آیتم ها می تواند تغییرات شگفت انگیزی در کل دکوراسیون ایجاد کند.

قاب تابلوها 

جای دیگری که می توانید با ظرافت بسیاری رنگ قهوه ای را وارد محیط منزلتان کنید استفاده از تابلوهایی با قاب قهوه ای است. حتی ساعت هایی که قاب قهوه ای دارند نیز بسیار عالی هستند.

شال مبل و کوسن

اگر محیط خانه ی شما با رنگ های نود و خنثی دکور شده باشد استفاده از یک شال قهوه ای برای مبلمان یا چند کوسن قهوه ای می تواند ایده ی فوق العاده ای باشد. خصوصا که خود شال هم حس گرمی و آسایش را منتقل می کند. اما دقت کنید استفاده از شال فقط برای مبل های راحتی جایز است و به هیچ عنوان روی مبل کلاسیک خود شال قرار ندهید.

 
در تصویر بالا ، ببینید چطور با استفاده از تنها یک کوسن قهوه ای، زیبایی و آرامش خانه چند برابر شده است.


نقاط دیگر منزل که به راحتی می توان از طیف های مختلف رنگ قهوه ای در آن استفاده کرد؛ چهارچوب درها، تزیینات لوسترها، چراغ های دیوار کوب، قسمت های محدودی از کابینت ها و ... است.


شک نکنید استفاده از این رنگ غنی و اصیل در مقدار معین و مناسب می تواند دکوراسیون منزلتان را از این رو به آن رو کند.


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.