مبل استيل با چه چيزهايي ترکيب نمي شود؟

8 موردی که با مبل استیل ست نمی شود

8 موردی که با مبل استیل ست نمی شود


مبلمان حجیم ترین و بزرگترین قسمت اتاق نشیمن است که به توصیه ی طراحان دکوراسیون ابتدا این وسیله خریداری شده و سپس سایر قسمت های منزل متناسب با آن دکور می شوند. مبل استیل، نماد سبک کلاسیک است . وقتی این مدل مبل را در خانه داریم یعنی باید تمامی لوازم و وسایل نشیمن را طوری تهیه و دیزاین کنیم که با سبک کلاسیک هم خوانی داشته باشد. در ادامه مواردی که امکان ترکیب با مبل استیل را ندارند، معرفی می کنیم تا هنگام خرید ، با دقت بیشتری اقدام کرده و متحمل هزینه های اضافی و اجباری تغییر دکوراسیون نشوید

1. فرش وینتیج و مدرن 

فرش ها یکی از اصلی ترین آیتم های اتاق پذیرایی هستند که باید کاملا متناسب با سبک منزلتان انتخاب شوند. مبلمان استیل در کنار فرش های وینتیج و مدرن نه تنها زیبا نمی شود، بلکه نوعی سردرگمی در دیزاین خانه ایجاد می کند که به هیچ نحوی قابل کنترل نیست. 


سعی کنید برای مبل استیل، فرشی کلاسیک با ترکیب رنگی مناسب انتخاب کنید تا تعادل بصری فضا حفظ شود .

اندازه ی فرش نیز معمولا طوری انتخاب می شود که پایه های جلویی مبلمان روی فرش قرار بگیرد . در این صورت پای افرادی که روی مبلمان می نشینند روی فرش قرار گرفته و گرمای منتقل شده، احساس راحتی بیشتری را القا می کند. 

در مقاله ی 5 نکته طلایی برای انتخب فرش نشیمن می توانید مطالب مفیدی در این خصوص بیابید.

2. پرده یک طرفه

پرده ها از دیگر موارد اساسی اتاق نشیمن هستند که علاوه بر حفظ حریم خصوصی و صرفه جویی در انرژی گرمایشی و سرمایشی منزل، تاثیر بسزایی نیز در زیبایی خانه دارند. یکی از وزنه های دیزاین خانه، پرده ها هستند که در صورت انتخاب اصولی حتی می توانند یک نقطه ی کانونی در خانه به شمار بروند. از این رو انتخاب متناسب آن بسیار مهم است . 


مبل استیل شاخصه ی دکوراسیون کلاسیک بوده و در این نوع دکوراسیون تقارن حرف اول را می زند . به همین جهت پرده های یک طرفه برای این سبک مناسب نبوده و بهتر است از والان دو طرفه برای پرده ها استفاده شود .

جنس پرده ها نیز باید در تناسب با پارچه ی مبلمان باشد تا هماهنگی بیشتری در خانه داشته باشیم .

قد پرده را در این سبک، از نزدیکترین محل به سقف تا کف خانه در نظر گرفته و حتما باید عرض آن بیشتر از عرض پنجره باشد تا خانه ی با شکوه تر و مجللی داشته باشید.

رنگ پرده های کلاسیک می تواند با رنگ فرش یا خود مبلمان ست شود. یا از رنگهای خنثایی که هارمونی خوبی با محیط دارند استفاده شود. 


3. جلو مبلی مدرن 

همیشه قرار نیست میز جلو مبلی ست خود مبلمان را تهیه کنیم . انتخاب جلو مبلی متفاوت، هم جسارت شما را نشان می دهد و هم دکوراسیون خلاقانه تری را رقم خواهد زد . اما انتخاب های خاص همیشه درصدی ریسک به همراه دارند که اگر به آن ها اهمیت ندهیم نتیجه کاملا وارونه خواهد شد . در مورد جلو مبلی مبلمان کلاسیک حتما باید به جنس، مدل و رنگ آن توجه ویژه ای داشته باشید .

از آنجایی که قاب مبل سلطنتی چوبی می باشد، بهترین جنس برای جلو مبلی کلاسیک چوب است . چوبی که باید کاملا متناسب با رنگ چوب مبل استیل شما باشد . مثلا اگر قالب مبل شما طلایی است حتما باید جلو مبلی را طلایی انتخاب کنید تا دکوراسیون هماهنگ و زیباتری داشته باشید . 

سعی کنید رویه ی جلو مبلی نیز کاملا چوبی باشد . شیشه و سنگ و ... اگر چه این روزها روی بورس هستند اما متریال سبک مدرن بوده و تناسب کمتری با سبک کلاسیک دارند. 

توجه به پایه ها نیز در انتخاب جلو مبلی کلاسیک بسیار مهم است . سعی کنید پایه ها با پایه های مبلمان متناسب بوده و هم خوانی داشته باشد. همواره در فریم و پایه های مبلمان استیل مقداری انحنا وجود دارد که استفاده از آن در میز جلو مبلی، هماهنگی بیشتری در فضا ایجاد می کند. 

این موارد در مورد میز تلویزیون نیز صادق بوده و سعی کنید میز تلویزیون را نیز در سبک و سیاق کلاسیک تهیه کنید.

مطالب مرتبط در این زمینه عبارتند از: 
رازهای انتخاب میز جلومبلی ایده آل
5 ترفند فوق العاده برای تزئین میز جلو مبلی


4. متریال نا مناسب در سقف، کف و دیوار

برخی از متریالی که در معماری ساختمان های کنونی استفاده می شود کاملا درخور سبک مدرن بوده و هیچ سنخیتی با دکوراسیون کلاسیک ندارد. متریالی که معمولا در سقف، کف، دیوارهای خاصی مانند دیوار تلویزیون و ... به کار برده می شوند، اهمیت خاصی می طلبد که هنگام طراحی و اجرای معماری داخلی باید حواستان به آن ها باشد و اگر به دکور کلاسیک علاقه دارید، معماری داخلی و دیزاین سقف و دیوار ها و متریال کف را نیز به همان سمت ببرید. مثلا استفاده از کفپوش سنگ در سبک کلاسیک توصیه نمی شود و بهتر است به جای آن از کفپوش هایی مانند پارکت و ... استفاده شود. 


یا استفاده از کناف های شلوغ با نور پردازی های رنگارنگ در سقف و تی وی وال به هیچ عنوان مناسب این سبک نیست. در عوض گچبری های ساده برای یک خانه ی کلاسیک یا نئو کلاسیک بسیار عالی هستند و نمای بهتری در کنار مبل استیل پیدا می کنند.


5. دکوری های نا متقارن

همانطور که می دانید تقارن در چیدمان سلطنتی حرف اول را می زند. حتی این موضوع در نحوه ی چیدمان خود مبلمان نیز صدق کرده و بهترین مدل برای چیدن مبل استیل، چیدمان قرینه است. یک دکوراسیون قرینه می تواند منزلتان را به فضایی لوکس و بی نظیر تبدیل کند. به همین خاطر استفاده از اکسسوری های جفت در سبک کلاسیک واجب است. به عنوان مثال روی میز ناهار خوری حتما از دکوری های متقارن استفاده کنید. یا برای دو طرف مبل استیل سه نفره، دو آباژور تهیه نمایید تا دیزاین متقارن و زیباتری را رقم بزنید. 

6. مبل راحتی نا مناسب

معمولا در خانه هایی که مبل استیل وجود دارد، یک دست مبل راحتی نیز برای استفاده ی روزمره ی ساکنین خانه تهیه می شود تا دکوراسیون منزل کامل تر شود و آسایش بیشتری برای ساکنین خانه فراهم گردد.


اما عدم توجه به سبک مبل راحتی می تواند دکوراسیون خانه را نابود کند! راحتی هایی در سبک مدرن و مینیمال با مبل استیل هیچ تناسبی نداشته و خانه را به هم ریخته و بی نظم جلوه می دهد. در کنار مبلمان استیل، لازم است حتما از راحتی هایی در همان سبک استفاده شود. مبلمان چستر یکی از همین گزینه هاست. یا مبل های راحتی با پایه های چوبی و گرد، یا دسته هایی که انحنای کمی دارند برای فضایی با دکوراسیون کلاسیک مناسب بوده و خانه را یکدست نشان می دهند.

7. کوسن های نا هماهنگ

کوسن ها یکی از مواردی هستند که در عین کوچک بودن، تغییرات بزرگی در خانه ایجاد می کنند. اما در صورتی که کوسن نا مناسبی انتخاب کنید، این تغییرات به ضرر دکوراسیون منزلتان تمام می شود.

برای کوسن مبل استیل در گام اول باید گزینه ی مناسبی انتخاب کنید. کوسن های جیغ و رنگ و وارنگ در شکل های مختلف مطمئنا انتخاب خوبی برای سبک کلاسیک نیستند. شاید ساده ترین راه استفاده از پارچه های خود مبلمان باشد اما برای اینکه خانه ای زیباتر داشته باشید باید دست به انتخاب های سختتری بزنید. کوسن هایی متفاوت اما هماهنگ! کوسن هایی در جنس و رنگ پارچه های پرده، یا رنگ های به کار رفته در فرش و ... می توانند گزینه های زیبایی برای مبل کلاسیک منزلتان باشند. 


چیدمان کوسن های مبل استیل نیز مساله ی مهمی است. همانطور که گفتیم تقارن در این سبک بسیار مهم بوده و چیدمان قرینه بهترین حالت برای قرار گیری کوسن های مبلمان است که حتما رعایت کنید.

8. کابینت مدرن 

حتما از دیدن این قسمت تعجب کردید. اما در معماری امروزی با پلان های آزاد، آشپزخانه ها دید مستقیمی به اتاق نشیمن دارند که در این حالت تفاوت سبک آشپزخانه با سایر قسمت های خانه می تواند اتفاق ناخوشایندی باشد. اگر به یک دست بودن دیزاین منزل اهمیت می دهید؛ حتما از کابینت های کلاسیک استفاده کنید تا دکوراسیون آشپزخانه نیز با سایر قسمت های خانه هماهنگ باشد و افراد در بدو ورود به خانه با فضایی متعادل و هارمونیک روبرو شوند. 

هماهنگی بین اجزای مختلف خانه، در عین حال که محیط را لوکس تر جلوه می دهد، موجب آرامش بیشتری برای ساکنین منزل هم می گردد.


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.