مبل استيل با چوب قهوه اي را با چه پارچه اي ست کنيم

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل قهوه ای

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل قهوه ای

مبل استیل را می توان محبوب ترین نوع مبلمان در طول تاریخ دانست. از حدود قرن هفدهم میلادی تا کنون این نوع مبلمان در حال ساخت بوده و همواره در حال به روزتر و زیباتر شدن است. پارچه و چوب؛ دو المان مهم در مبل استیل هستند که نمایشگر زیبایی و اصالت این مبل نیز می باشند. 

رنگ قهوه ای یک رنگ زیبا، گرم و اصیل است که جزء جذاب ترین رنگ ها برای مبل استیل بوده و طرفداران بی شماری دارد. قهوه ای نماد زمین بوده و باعث ایجاد احساس امنیت و آرامش در انسان می شود. 

در اینجا قصد داریم بهترین و مناسب ترین پارچه ها برای چوب قهوای ،از نظر جنس و رنگ، را به شما معرفی کنیم تا یک ست بی نظیر را برای منزلتان تهیه کنید.


مبل استیل سفید با چوب قهوه ای

کنتراست چوب و پارچه یکی از موارد مهم در انتخاب مبل استیل به شمار می رود که دقت به آن می تواند زیبایی مبلمان شما را دو چندان کند. - لازم به ذکر است که چوب استخوانی از این قاعده مستثنی بوده و این رنگ چوب در کنار پارچه های هم طیف، نتیجه ی بهتری خلق می کند. - پارچه های سفید رنگ و هم خانواده های آن مانند: شیری، نباتی و ... به خاطر تضاد زیبایی که با چوب قهوه ای دارند، مبل شما را شکیل تر و زیباتر جلوه داده و باعث می شوند هم چوب و هم پارچه به چشم بیایند.


پس بدون معطلی سراغ یک مبل استیل سفید با  جوب قهوه ای بروید و مطمئن باشید که همواره از دیدن آن در منزل خود لذت خواهید برد. چرا که این سبک مبلمان جزو ماندگارترین مبل ها بوده و علاوه بر آن، خانه را بسیار بزرگتر و دلبازتر از آنچه که هست نشان می دهند. از این رو پارچه ی سفید می تواند برای سالن های نه چندان بزرگ انتخاب فوق العاده ای باشد. پارچه های سفید می توانند از هر جنسی انتخاب شوند، کتان، ریون،مخمل، جیر، ابریشم، ساتن و ... همه برای مبل استیل سفید مناسب است اما برای انتخاب بهتر می توانید به براق یا مات بودن رنگ چوب نیز دقت کنید. چوب هایی که درخشش بیشتری دارند در کنار پارچه های با شکوه تری مانند مخمل یا ابریشم جلوه ی بیشتری می یابند . و چوب هایی که مات هستند یا حالت طبیعی خود را بیشتر حفظ کرده اند؛ با پارچه های بی آلایش تری مانند کتان، نمای بهتری پیدا می کنند.


مبل استیل طوسی با چوب قهوه ای

رنگ طوسی در چند سال اخیر مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته و مبل طوسی جزء پر فروشترین مبل ها بوده است. یکی از زیباترین رنگ چوب ها برای قالب مبل استیل طوسی، رنگ قهوه ای است. این دو رنگ در دو طیف سرد و گرم به خوبی یکدیگر را تکمیل کرده و خانه را در عین شیک بودن، بسیار دوست داشتنی تر می کنند.


از طرفی ماهیت خنثای رنگ طوسی باعث می شود تا به سادگی با اکثر طیف های رنگی ست شده و دست شما را در انتخاب سایر آیتم های نشیمن و اکسسوری ها باز می گذارد. در مورد جنس پارچه ی طوسی به نظر می رسد پارچه های مخمل و کتان انتخاب مناسب تری باشند.


مبل استیل کرمی با چوب قهوه ای

کرمی نیز مانند طوسی یک رنگ خنثی بوده و به راحتی می تواند با رنگهای زیادی ست شود. اما یک تفاوت اساسی با رنگ طوسی دارد. این رنگ برخلاف طوسی، گرم بوده و اگر به دنبال داشتن یک نشیمن گرم و صمیمی هستید مبل کرمی با چوب قهوه ای برایتان بسیار مناسب است. این دو رنگ در عین اینکه هر دو از طیف های گرم می باشند، کنتراست فوق العاده ای با یکدیگر داشته و منزلتان را بسیار جذاب و زیبا می کنند . خنثی و روشن بودن رنگ پارچه، باعث ماندگاری بیشتر این مدل در دنیای پرسرعت مد می شود.پارچه ی کرمی نیز مانند سفید، با توجه براق بودن یا مات بودن چوب می تواند از انواع پارچه های فاخر و ساده تهیه شود. 
مبل استیل سبز با چوب قهوه ای 

سبز و قهوه ای پیوندی نا گسستنی با هم داشته و یادآور طبیعت و زیبایی های چشم نواز آن هستند . این دو رنگ در کنار هم می توانند جلوه ی بی نظیری به نشیمن شما ببخشند اما باید دقت کنید طیف های تیره تر رنگ سبز مانند، زمردی یا سبز سیر ، موجب کوچکتر دیده شدن محیط شده و فضا را گرفته می کنند . از این رو تنها در صورتی که نشیمن شما به اندازه ی کافی وسیع و بزرگ است سراغ رنگ های تیره بروید. برای جنس پارچه ی مبل سبز رنگ نیز می توانید سراغ پارچه های جیر یا مخمل بروید. این نوع منسوجات احساس دنج بودن و راحتی بیشتری را  القا کرده و با روح طبیعت هماهنگی بیشتری دارند.مبل استیل سرمه ای با چوب قهوه ای

این رنگ هم جزو رنگهایی است که در کنار قهوه ای بسیار جذاب تر می شود . هر دو رنگ در دسته ی رنگ های خنثی قرار دارند اما یکی در طیف سرد و دیگری گرم . که شاید علت جذابیت آنها در کنار هم، همین پارادوکس زیبا باشد. در مورد رنگهای تیره همانطور که در مبل سبز رنگ بیان شد استفاده از پارچه های جیر و مخمل بیشتر توصیه می شود چرا که این پارچه ها احساس راحتی بیشتری در افراد ایجاد کرده و می تواند رسمیت رنگ سرمه ای را تا حد زیادی تحت الشعاع قرار دهد. البته مبل سرمه ای تنها برای محیط های بزرگ مناسب بوده و خانه های نسبتا کوچک را دلگیر و تاریک می کند.


رنگ های ممنوعه

تعریف رنگ های ممنوعه اگر چه بر حسب زمان و مکان می تواند متفاوت باشد اما حتی المقدور سعی کنید:

1- از پارچه های تیره برای محیط های کوچک استفاده نکنید.

2- رنگ هایی که با قالب مبل همرنگ و مشابه هستند برای مبل استیل قهوه ای در نظر نگیرید.


البته به جز مبل استیل استخوانی ، این قانون برای تمام مبل های استیل صادق بوده و استفاده از رنگ های مشابه در چوب و پارچه باعث دیده نشدن جذابیت مبلمانتان می شود.