براي مبل استيل چه کوسني بگيريم؟

کوسن های مناسب مبل استیل

کوسن های مناسب مبل استیل


مبل ها حجیم ترین آیتم اتاق نشیمن بوده و معمولا طراحان داخلی ابتدا خرید مبلمان را پیشنهاد می دهند تا بقیه ی وسیله های منزل مطابق با آن خریداری شده و تعادل بصری محیط حفظ شود. هر چقدر در خرید و چیدمان وسایل اساسی نشیمن، حساسیت و دقت به خرج دهیم، مطمئنا نتیجه ی مطلوب تری می گیریم. اما همیشه یادتان باشد این اکسسوری ها و تزئینات کوچک هستند که دیزاین منزل را کامل و بی نقص می کنند. هر سبکی تزئینات مختص به خود را می طلبد. در اینجا میخواهیم تزئینات مناسب سبک کلاسیک به ویژه مبل استیل را معرفی نماییم:

مهمترین بخش تزئینات مبلمان به انتخاب و چیدمان مناسب کوسن ها بر می گردد. انتخاب کوسن برای مبل استیل شاید در نگاه اول کار ساده ای باشد. چون در سبک کلاسیک تنوع طرح و رنگ و ... خیلی باب نبوده و معمولا تمامی آیتم های اتاق از یک سبک و رنگ کلی پیروی می کنند. اما موقع خرید می بینید که به این سادگی ها هم نبوده و با یک تغییر کوچک می توان نتیجه ی خاص و چشمگیری خلق کرد.


شکل کوسن

کوسن مربعی

مرسوم ترین شکل کوسن برای یک مبل استیل کوسن مربعی شکل در ابعاد 40 در 40 می باشد. اما سایزهای 50 یا 30 نیز می توانند در ترکیب با کوسن  مربعی 40 در 40 مورد استفاده قرار گرفته و چیدمان زیباتری را رقم بزنند.


کوسن گرد

کوسن دایره ای مدل دیگری است که می توان از آن برای تنوع در دیزاین مبل کلاسیک استفاده نمود. همانطور که می دانید بهترین ترکیب برای مبلمان سلطنتی، چیدمان متقارن است از این رو؛ هم می توانید از دو کوسن گرد در اطراف مبلمان استفاده کنید و هم یک کوسن گرد برای مرکز کاناپه ی خود تهیه کنید.


کوسن ساندویچی

کوسن های ساندویچی نیز گزینه های دیگری هستند که برای تزیین مبل کلاسیک به کار می روند. می توانید از دو کوسن ساندویچی در نردیکی دسته های مبلمان استفاده کنید یا یک کوسن ساندویچی برای مرکز کاناپه ی خود در نظر بگیرد . برای مبل های تک نفره نیز می توان از این مدل ها استفاده کرد.


کوسن مستطیلی

اگر چه کوسن های مربعی برای مبل استیل کابرد بیشتری دارند . اما از زیبایی کوسن های مستطیل شکل، روی مبل های تک نفره نباید غافل شد. این کوسن ها برای مبل های تک نفره بسیار مناسب بوده و ظاهر شکیل تری به آن ها می بخشند. 


 البته همیشه استفاده از اشکال مختلف کوسن ها بهتر جواب می دهد.  پس سعی کنید حتما از چند شکل مختلف در کوسن ها استفاده کنید تا دیزاین خلاقانه تری داشته باشید.
جنس کوسن

برای جنس کوسن مبل استیل، بهترین و کم ریسک ترین کار، استفاده از خود پارچه ی مبلمان است. مثلا اگر جنس پارچه جیر بود برای کوسن هم از پارچه ی جیر استفاده شود. اما برای خاص شدن فضا، درصدی ریسک لازم است. مثلا می توانید از پارچه های براق تر، مات تر، یا پارچه های پولکی، پتینه، خز، زرکوب و ... نیز با توجه به موقعیت و سایر اکسسوری های نشیمن استفاده نمایید.


چند کوسن متفاوت و خاص می تواند بافت فضا را دگرگون کرده و نیازی نیست تمامی کوسن ها از جنس های خاص و مختلفی باشند. 


رنگ کوسن

در انتخاب رنگ کوسن باید به چند مورد به طور ویژه توجه نمود؛ 

رنگ چوب 

یکی از مهمترین موارد توجه به رنگ چوب مبل استیل است. قسمت زیادی از مبل های کلاسیک از چوب تشکیل شده و ست کردن تزئینات مهمی مانند کوسن با آن می تواند به جذاب تر کردن مبلمان کمک بیشتری بکند. شما می توانید  رنگ کوسن را مخلوطی از رنگ چوب و پارچه انتخاب نمایید. علی الخصوص در مبل استیل نقره ای و مبل استیل طلایی این ترکیبِ رنگی، بسیار عالی جواب می دهد و فضای منزل را دگرگون می کند.


رنگ پارچه

استفاده از رنگ های متنوع در محیط های رسمی کار بسیار سختی بوده و عموما کوسن های مبل استیل از پارچه های خود مبلمان تهیه شده و در همان تم رنگی قرار دارند. تا با کم ترین دردسر، بتوان به یک دیزاین مناسب رسید

رنگ پرده و فرش

پرده و فرش ، بعد از مبلمان ، مهم ترین قسمت اتاق نشیمن بوده و ست کردن کوسن ها با رنگ های غالب آنها می تواند ایده ی بسیار جالبی باشد


اکسسوری ها 

تزیینات ریز منزل هم می توانند برای رنگ کوسن ها الهام بخش شما باشند و دیزاین منزلتان را چشمگیرتر کنند.


طرح کوسن

اگر به ست کامل مبل استیل توجه کرده باشید؛ می بینید که معمولا مبل های تک نفره یا صندلی های میزبان طرح های متفاوتی با پارچه ی اصلی مبلمان دارند. البته جنس و تم رنگی کاملا یکسان بوده و این تفاوت تنها در نقوش روی پارچه خود را نشان داده است . در این مواقع به راحتی می توانید کوسن ها را از طرح های مختلف پارچه تهیه کنید.


طرح های چاپی، گلدوزی و ... نیز برای مبل های کلاسیک و سلطنتی ایده ی بسیار جالبی به شمار می روند.

نوارهای پرده و .. نیز می توانند روی کوسن ها یا دور تا دور آنها مورد استفاده قرار گرفته و خانه را زیباتر و هماهنگ تر جلوه دهند.
 


در این مقاله اصول کلی انتخاب کوسن برای مبل استیل را بیان کردیم که با تکیه بر آن ها می توانید یک دیزاین عالی و کامل داشته باشید .  اما نکته ای که همواره در دکوراسیون منزل ؛ مورد تاکید است سلیقه و ذائقه ی ساکنین خانه است . پس در انتخاب وسایل منزل و علی الخصوص اکسسوری هایی مانند کوسن که با حداقل هزینه قابل تغییر هستند به احساس خود اعتماد کنید تا چیدمانی باب میل خود را رقم بزنید.

 

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.