مبل سرمه اي با چه رنگ هايي ست مي شود؟

مبل سرمه ای را چگونه ست کنیم؟

مبل سرمه ای را چگونه ست کنیم؟

مبلمان سرمه ای یک انتخاب بسیار لوکس و جذاب است که تنها افراد خاص به سراغ آن می روند.این رنگ از ترکیب آبی با مشکی ساخته شده و ماهیتی سرد و خنثی دارد. رنگ های خنثی بهترین انتخاب برای مبلمان به شمار می روند و در طول زمان ماندگاری خود را حفظ می کنند. اما استفاده از رنگ های تیره شرایط خاصی می طلبد. برای خرید یک مبلمان سرمه ای، حتما باید فضای منزلتان به اندازه ی کافی بزرگ باشد. اما حتی در فضاهای بزرگ هم ، در صورتی که این رنگها زیاد استفاده شوند یا با رنگ های نامناسبی ترکیب شوند فضای خانه را گرفته و دلگیر می کنند. از این رو وقتی مبلمان سرمه ای در منزل دارید حتما باید آیتم های اصلی دیگر، مانند: فرش، پرده و ... در رنگهای روشن انتخاب شوند. حال با دانستن این دو اصل، به سراغ چند ترکیب رنگی جذاب با مبلمان سرمه ای می رویم:

مبل سرمه ای با طوسی

طوسی جزو ترندترین رنگ های دکوراسیون در سال های اخیر بوده که جایگاه ویژه ای در خانه ها پیدا کرده است. این رنگ به خاطر ماهیت خنثایی که دارد، به راحتی در کنار سایر رنگها قرار می گیرد. استفاده از طیف های روشن رنگ طوسی در کنار مبل سرمه ای، می تواند فضا را زیبا و جذاب تر کند . شما می توانید با خیال راحت در تمامی آیتم های اتاق نشیمن خود از این رنگ استفاده کنید. از کوچکترین اکسسوری ها مانند شمعدان، گلدان، کوسن و ... گرفته تا وسایل بزرگتری مانند فرش و پرده ، همه و همه می توانند به رنگ طوسی یا ترکیب سرمه ای با طوسی انتخاب شده و دیزاین شکیلی را ایجاد کنند. 


حتی مبل استیل سرمه ای نیز می تواند به راحتی با طیف های لوکس تر  رنگ طوسی، مانند نقره ای ترکیب شده و فضایی بی نظیر حلق کند. همانطور که در مطلب بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل نقره ای عنوان شد؛ نقره ای یکی از رنگ های محبوب برای چوب مبل های کلاسیک و سلطنتی بوده که به زیبایی با پارچه ی سرمه ای ست می شود و برای محیط های رسمی بسیار مناسب است. علی الخصوص اگر جنس پارچه جیر یا مخمل باشد. 

هر چند دو رنگ طوسی و سرمه ای به خوبی یکدیگر را کامل می کنند اما جهت تلطیف فضا؛ می توان از یک رنگ گرم نیز به عنوان رنگ سوم در دکوراسیون داخلی استفاده کرد. البته تنها در حد چند اکسسوری و نه بیشتر، تا تعادل بصری محیط حفظ شود.

  دقت کنید که استفاده از دو رنگ تیره به مقدار زیاد در دیزاین داخلی خانه جایز نیست و به همین دلیل طیف های تیره تر رنگِ خاکستری جهت ترکیب با سرمه ای به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شوند.


مبل سرمه ای با کرم

سرمه ای و کرم دو رنگ  غنی هستند که در کنار هم یک ترکیب عالی و بی نظیر را رقم می زنند. از رنگ کرم هم مانند طوسی به راحتی می توان در تمامی آیتم های کوچک و بزرگ اتاق نشیمن استفاده کرده و یک دکوراسیون عالی ایجاد کرد. کرم یک رنگ گرم و خنثی است که هم کنتراست زیبایی با مبل سرمه ای دارد و هم باعث گرم و روشن شدن محیط منزل می شود. بهتر است از رنگ کرم، در ترکیب با مبلمان راحتی سرمه ای استفاده شود، چون حالت بی تکلف و به دور از زرق و برق رنگ کرم، برای این سبک مبلمان بسیار مناسب تر است. 


مبل سرمه ای با زرد

یک رنگ گرم و بسیار انرژی بخش که نمی تواند کل فضا را در بر بگیرد اما برای استفاده ی ده درصدی مشکلی نداشته و می شود از آن به عنوان یک مکمل عالی استفاده نمود. کوسن های زرد در کنار مبل سرمه ای فضا را بسیار صمیمی و زیبا می کنند. همچنین می توان از این رنگ در صندلی یا مبل اکسنت نیز بهره برده و یک دکوراسیون کامل ایجاد کرد. البته استفاده از این رنگ تنها با مبلمان راحتی مجاز است. در سبک کلاسیک و همراه با مبل های استیل می توان از رنگ طلایی استفاده کرد.مبل سرمه ای با طلایی

طلایی یک رنگ اشرافی و گرم است که در کنار رنگ های تیره جلوه ی بیشتری می یابد. این رنگ یکی از بهترین رنگ ها برای چوب مبل استیل است و از کاخ های قرن هفدهم میلادی تا خانه های قرن بیست و یک، همواره محبوب بوده و اگر با پارچه ی مناسبی ترکیب شود، زیبایی چشمگیری به فضا می بخشد. بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل طلایی ، رنگ تیره است. پس بدون نگرانی مبل سرمه ای خود را با یک قاب طلایی ست کرده و از دیدن نتیجه ی فوق العاده ی آن لذت ببرید. بهتر است جنس پارچه ی سرمه ای رنگ شما، وقتی مدل مبلمان کلاسیک یا سلطنتی است، از جنس جیر یا مخمل باشد تا در کنار فریم طلایی آن، نمای لوکس تری ایجاد کند.   

از رنگ طلایی علاوه بر قاب مبل استیل، در اکسسوری ها ، کوسن ها، ترکیب رنگی فرش و ... نیز می توان بهره برد. حتی در ترکیب با مبل راحتی نیز ، رنگ طلایی می تواند در کوسن ها، گلدان ها، شمعدان ها و ... استفاده شود.


هر چند این رنگ با شکوه، می تواند فضای منزل را دگرگون کرده و جذابیت خاصی به فضا ببخشد اما استفاده ی بیش از اندازه از آن به هیچ عنوان   توصیه نمی شود. پس سعی کنید مطابق آنچه در قانون رنگی 10-30-60 گفته شد، تنها 10 درصد فضا را با این رنگ دیزاین کرده و در فرش و پرده حتی الامکان استفاده نشود. 


مبل سرمه ای با نارنجی

نارنجی یک رنگ شارپ است که در کنار رنگهای خنثی و تیره به خوبی خود را نشان می دهد و حس نشاط را در خانه جاری می کند. اگر در دکوراسیون داخلی اهل ریسک هستید حتما چند اکسسوری کوچک مانند کوسن و ... به رنگ نارنجی برای مبل سرمه ای منزلتان تهیه کنید تا نتیجه ی آن شما را غافلگیر کند. از طرفی اکسسوری های کوچک به راحتی قابل تعویض بوده و هر گاه از آن دلزده شدید می توانید با هزینه ی اندک آن را تغییر دهید.

البته طیف های مات مات نارنجی مانند عسلی، آجری و ... برای سبک کلاسیک بسیار عالی هستند. این رنگ ها در طول زمان نیز شما را دلزده نمی کنند و همانطور که در مطلب بهترین رنگ برای مبل استیل عنوان شد؛ به نوعی رنگ های خنثی شده محسوب می شوند.مبل سرمه ای با سفید

سفید نماد خلوص و پاکی بوده و آرامش را برایتان به ارمغان میاورد. از آن جایی که سفید یک رنگ روشن و خنثی است ؛ مطابق قانون رنگی 10-30-60  می توانید 60 درصد فضا را یه این رنگ اختصاص دهید. رنگ سفید در کنار مبلمان سرمه ای فضا را روشن و دلباز می کند .


اما چون هم رنگ سرمه ای و هم رنگ سفید در دسته ی رنگهای سرد جای می گیرند، خانه را تا حدودی بی روح می کنند. از این رو استفاده از یک رنگ گرم می تواند تکمیل کننده ی این دیزاین فوق العاده باشد و یک دکوراسیون شیک و صمیمی را برایتان به ارمغان بیاورد. 

مبل سرمه ای با صورتی 

هر چند استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون داخلی تا حدی منسوخ شده و  طراحان داخلی بین المللی استفاده از این رنگ را در آیتم های اساسی منزل توصیه نمی کنند اما هنوز برای تکمیل دکوراسیون و استفاده ی حداقلی گزینه ی دلپذیری بوده و فضا را ملیح و زیبا می کند. 


این رنگ، در تمامی طیف های خود از تیره گرفته تا روشن، به راحتی با مبلمان سرمه ای ست شده و برای ترکیب رنگی تابلو، فرش، کوسن ، گل و ... می توان از آن استفاده نمود.  

  
مبل سرمه ای با سبز

طیف های روشن تر رنگ سبز مانند سبز پسته ای، سبزآبی و ... در کنار مبل سرمه ای بسیار زیبا می شوند .


اما تزئیناتی به رنگ سبز زمردی یا سبز درباری برای مبل سرمه ای مناسب نبوده و خانه را گرفته و شلوغ نشان می دهد. 


نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.