مبل استيل با چوب نقره اي، با چه پارچه هايي ست مي شود؟

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل نقره ای

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل نقره ای

مبل استیل یک انتخاب بسیار عالی و مناسب برای سبک های کلاسیک به شمار می رود که بسیار رسمی و با شکوه است. اما برای اینکه شکوه و جذابیت آن به خوبی به چشم بیاید علاوه بر کیفیت کار ، باید در انتخاب رنگ چوب و پارچه  نیز دقت کافی را به خرج داد . در مطالب قبلی ؛ به معرفی 4 رنگ جذاب برای چوب مبل استیل پرداختیم و در این مطلب می خواهیم منحصرا در مورد مبل استیل نقره ای صحبت کنیم و ببینیم چه رنگ پارچه ای، بیشترین تطابق را با این قاب زیبا دارد.

رنگ های: نقره ای، طوسی، خاکستری و دیگر هم خانواده های آن، چند سالی ست که به یکی از پرکاربردترین رنگها در دکوراسیون داخلی تبدیل شده اند . از این رو ، دور از انتظار نیست که مبل های نقره ای نیز با استقبال ویژه ای روبرو شده و روز به روز به علاقمندان آنها، افزوده شود.  

هر چند نقره ای، به خاطر ذات خنثایی که دارد به راحتی می تواند با اکثر رنگ ها ترکیب شده و یک نتیجه ی عالی را رقم بزند. اما این رنگ زیبا، وقتی قرار است قاب مبل استیل شما باشد به راحتی  نمی توان از هر جنس، رنگ و طرح پارچه ای برای آن استفاده نمود و انتخاب پارچه ی مناسب، سلیقه و دقت خاصی می طلبد. در ادامه جذابترین رنگها برای مبل استیل نقره ای را معرفی خواهیم کرد:


مبل استیل نقره ای با پارچه مشکی

 پارچه ی مشکی علی الخصوص اگر از جنس جیر و طرح ساده یا خلوت، انتخاب شود یک ایده ی فوق العاده برای قاب نقره ای به شمار رفته و فضا را بسیار شکیل و جذاب می کند. کنتراست رنگ مشکی و نقره ای باعث میشود هر دو رنگ به خوبی در کنار هم دیده شوند.


همانطور که در مطلب بهترین رنگ برای مبل استیل عنوان شد، رنگ مشکی یک رنگ خنثی بوده و با انتخاب آن، مبلمان شما همیشه به روز و زیبا خواهد بود . اما باید دقت کنید که حتما فضای کافی در اختیار داشته باشید . چون استفاده از مبلمان مشکی در نشیمن کوچک ، خانه را دلگیر می کند. مقاله ی رنگ های ممنوعه برای مبل استیل را بخوانید تا ببینید چگونه یک رنگ خاص می تواند؛ در یک  محیط، بهترین باشد و در یک محیط دیگر بدترین!  


مبل استیل نقره ای با پارچه ی بنفش

بنفش یک رنگ اشرافی بسیار خاص و زیباست که در کنار رنگ نقره ای درخشش فوق العاده ای می یابد. 


این رنگ در تمامی طیف ها و زمینه ها از یاسی گرفته تا بنفش سیر به زیبایی با قاب نقره ای مبلمان ست شده و یک ترکیب بی نظیر خلق می کند.


نکته: برای پارچه های تیره تا حد امکان سعی کنید ، جنس پارچه جیر و طرح پارچه ساده باشد. اما برای طیف های روشن تر مانند یاسی و ... می توان از جنس های براقی مانند ساتن یا ابریشم و  طرح های خلوتی به رنگ نقره ای نیز در پارچه استفاده نمود . اما در حدی که رنگ بنفش کار، تحت الشعاع قرار نگیرد.
 

مبل استیل نقره ای با پارچه ی سرمه ای 

سرمه ای و نقره ای، هر دو، رنگ های خنثی بوده و کنتراست فوق العاده ای با هم دارند از این رو با خیال راحت از پارچه ی سرمه ای برای مبل استیل نقره ای استفاده  نمایید.نکته: بهتر است جنس پارچه جیر بوده و طرح پارچه نیز ساده یا نهایتا راه راه عمودی باشد تا در طول سالیان دمده و قدیمی نشود.
خواندن مطلب مبل هایی که هرگز از مد نمی روند ؛ اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارتان می گذارد.


مبل استیل نقره ای با پارچه ی آبی 

به طور کلی برای مبل استیل نقره ای؛ رنگ هایی که درون مایه ی سردی دارند مناسب تر بوده و جلوه ی زیباتری به مبلمان می بخشند.
آبی یکی از همین رنگ های سرد است که در تمامی طیف های رنگی خود؛ هارمونی دلفریبی با رنگ نقره ای دارد.نکته: در مورد رنگ آبی نیز، تمام مواردی که برای انتخاب جنس و طرح پارچه ی بنفش گفتیم، صدق می کند؛ یعنی برای طیف های تیره تر؛ پارچه ی ساده و جیر و طیف های روشن تر؛ پارچه های براق ابریشمی با طرح هایی به رنگ نقره ای. 

مبل استیل نقره ای با پارچه سبز

رنگ سبز نیز از جمله رنگ هایی  ست که به خوبی با مبل استیل نقره ای ست شده و به ویژه رنگ سبز اقیانوسی در کنار نقره ای ، زیبایی خاصی به مبل استیل شما می بخشد.مبل استیل نقره ای با پارچه طوسی:

مبل استیل نقره ای با پارچه ی طوسی یکی از ترندترین مدل های سالیان اخیر بوده که طرفداران زیادی هم دارد.


اگرچه دو رنگ نقره ای و طوسی هر دو در یک طیف هستند، اما استفاده از پارچه ی مخمل یا جیر به رنگ طوسی سیر می تواند کنتراست مورد نظر را ایجاد کرده و ترکیب زیبایی خلق کند. 

رنگ های ممنوعه :

رنگ نقره ای یک رنگ زیبا و جذاب است که نماد هوش و قدرت بوده و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی موجب بالا رفتن اعتماد به نفس افراد خانه نیز میشود. اما در صورتی که سایر آیتم های مبلمان مانند رنگ و جنس پارچه به درستی انتخاب شده باشند.

بهترین رنگ ها را با هم مرور کردیم  اما شناختن رنگ های ممنوعه نیز در انتخاب درست، تا حد زیادی راهگشاست.


رنگ های گرم:  

همانطور که گفتیم ؛ رنگ های سرد، هارمونی بیشتری با مبل نقره ای داشته و ترکیب جذاب تری را خلق می کنند که با استناد به همین اصل می توان گفت رنگ های گرم ، رنگ های مناسبی برای مبل نقره ای نیستند.

 این رنگ ها که شامل رنگهایی مانند :قهوه ای تیره، قهوه ای روشن، کرم، بژ، نسکافه ای و دیگر رنگ های این خانواده هستند، در کنار نقره ای یک ترکیب کسل کننده بوجود میاورند.

رنگ های جیغ:

رنگ هایی مانند قرمز، نارنجی، زرد و تمامی رنگ های این طیف، اگر چه در یک دکوراسیون مدرن و در کنار مبل های راحتی ، ترکیب چشم نوازی ایجاد می کنند ؛ مانند آنچه در مطلب  نحوه ی ست کردن مبلمان طوسی عنوان شد. اما استفاده از آنها برای مبل استیل و دکوراسیون کلاسیک به هیچ عنوان جالب نیست. چرا که رنگ های شارپ در چیدمان کلاسیک، نهایتا در چند اکسسوری کوچک مورد استفاده قرار می گیرند و انتخاب حجیم ترین بخش نشیمن در این طیف رنگی، اشتباه بزرگی است.   

رنگ های خاکستری:

نقره ای یکی از طیف های زیبا و جذاب رنگ خاکستری است اما در ترکیب با پارچه ای در همان  رنگ ، حتی اگر در نگاه اول بسیار زیبا و شکیل به نظر برسد اما مطمئنا در دراز مدت شما را دلزده و خسته می نماید. چرا که استفاده ی زیاد از خاکستری و طیف های مشابه آن در دکوراسیون داخلی، خانه را بی روح جلوه می دهد. از سوی دیگر، یک رنگ بودن رنگ پارچه و چوب، مانع دیده شدن؛ زیبایی های چوب می شود.

رنگ سفید:


پارچه های سفید رنگ نیز اگرچه امروزه در مبلمان استیل بسیار زیاد استفاده می شوند اما با مبل استخوانی سنخیت بیشتری داشته و پیشنهاد می شود با رنگ قاب نقره ای استفاده نشود.


البته گفتنی ست که هیچ قانون مطلقی برای دکوراسیون و دیزاین داخلی  وجود نداشته و همواره سلیقه و ذائقه ی شما باید الویت اول چیدمان منزل باشد 

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.