مدل هاي زيباي ميز جلو مبلي براي مبل استيل

چه جلو مبلی هایی برای مبل استیل مناسب هستند؟

چه جلو مبلی هایی برای مبل استیل مناسب هستند؟

مبل استیل یکی از سبک های مبلمان است که به خاطر استایل منحصر به فردش به این نام مشهور شده است. معمولا از این سبک مبلمان در دیزاین های کلاسیک و نئو کلاسیک استفاده شده و به تبع آن سایر آیتم های منزل نیز باید در همین سبک انتخاب شوند. یکی از نیازهای ضروری هر نشیمن میز است. میزها تاثیر بسیار زیادی در تامین آسایش ساکنین منزل داشته و نقش چشمگیری در پذیرایی از مهمانان ایفا می کنند. نبود میز کافی در منزل همانطور که در مطلب اشتباهات رایج چیدمانی عنوان شد؛ می تواند موجب آزار شده و راحتی مهمان و حتی صاحبخانه را مختل نماید. 

از این رو میزهای جلو مبلی و عسلی در منزل بسیار کاربردی بوده و لزوم تهیه ی آن، بر کسی پوشیده نیست . اما علاوه بر کاربردی بودن باید میزی که به منزل می برید از جنبه ظاهری نیز زیبا بوده و با سبک کلی چیدمان نشیمن تناسب داشته باشد تا یک دکوراسیون اصولی و عالی در منزل خود داشته باشید. 

رنگ میز جلو مبلی

همانطور که در مطلب رازهای انتخاب میز جلومبلی ایده آل عرض کردیم، بعد از مشخص نمودن سبک چیدمان منزل، الویت مهم ما رنگ میز جلو مبلی ست . در سبک کلاسیک، استفاده از رنگ های متفاوت چندان باب نبوده و آیتم های همیشگی و ماندگار نشیمن، معمولا در رنگ های مشابهِ تم اصلی کار یا رنگ ثانویه ی دکوراسیون انتخاب می شوند. در مورد میز جلو مبلی نیز این قضیه صادق بوده و استفاده از میزهای رنگی و متنوع برای مبل های استیل پیشنهاد نمی شود. بهترین گزینه برای رنگ میز جلو مبلی، رنگ چوب مبل استیل شماست. رنگ های پرطرفدار چوب مبل استیل عبارتند از : قهوه ای، طلایی ، استخوانی و نقره ای که اکثر مبل ها در این رنگ ها تولید شده و جزو پرفروش ترین رنگها می باشند. 


جنس میز جلو مبلی 

چوب: مبل استیل یکی از ارزنده ترین مصنوعات چوبی ست که علاوه بر کاربردی بودن یک وسیله ی تزئینی و لوکس نیز مجسوب می گردد. همانطور که گفته شد عنصر اصلی ساخت مبلمان استیل چوب بوده و نصف زیبایی مبلمان استیل به خاطر قاب چوبی زیبای آن است . از این رو به نظر می رسد بهترین انتخاب برای جنس میز جلو مبلی چوب باشد . چوبی به رنگ چوب مبل استیل! چون هم جلوه ی زیباتری به دکوراسیون می بخشد و هم  گرما بخش محیط منزلتان می شود. از دیگر مزایای میزهای چوبی این است که اگر طرح ساده ای را برای آن انتخاب کرده باشید همواره به روز  بوده و  به راحتی نیز قابل تعمیر و بازسازی ست.


فلز: امروزه میزهای جلو مبلی و عسلی فلزی که عموما از جنس استیل می باشند  نیز در رنگهای طلایی، نقره ای، مشکی و ... در بسیاری از چیدمان ها دیده می شوند که استفاده از آنها نیز برای مبلمان استیل می تواند مناسب و جذاب بوده و حالت مدرن تری به دکوراسیون کلاسیک منزلتان ببخشد. شیشه: ترکیب شیشه با متریال دیگری مانند فلز و چوب نیز از دیگر مدل های میز جلومبلی ست که ترکیب شیشه با فلز در سال های اخیر بسیار محبوب بوده و جزو ترندهای جدید دکوراسیون می  باشد. شیشه اگر چه باعث درخشش بیشتر فضا می گردد ولی خطر شکستن آن وجود داشته و باید جنبه ی احتیاط را همواره رعایت کنیدسنگ: میزهای مرمری از دیگر جنس های جلو مبلی می باشند که در ترکیب با چوب یا فلز ترکیب بسیار زیبا و چشم نوازی خلق می کنند . اما این ترکیب نیز ایراداتی دارد که مهمترین آن عدم مقاومت بالای سنگ مرمر به ضربه می باشد به طوری که به سادگی با ساده ترین ضربه ای ممکن است ترک بردارد و متاسفانه علی رغم هزینه بالایی که برای خرید آن باید بپردازید ، در صورت آسیب دیدن،دیگر قابل تعمیر و استفاده نیست و باید به طور کامل تعویض گردد.


هر چند ترکیبات و متریالی که نام برده شد بسیار جذاب و گاهی وسوسه کننده هستند  اما فراموش نکنید که این میزها دیگر انرژی و گرمای چوب را نداشته و نکته ی دیگری که باید مد نظر قرار دهید این است که ممکن است به زودی و در زمان کوتاهی دمده شده و شما را دلزده و خسته نمایند.


طرح میز جلو مبلی

ابتدا باید یک نگاه دقیق و موشکافانه به مبل هایتان بیندازید تا طرح مناسب میز جلو مبلی منزلتان را پیدا کنید. اگر قاب مبل استیل شما طرح ساده ای دارد از همین اصل در میز جلو مبلی نیز پیروی کرده و  یکی میز کاملا ساده انتخاب کنید اما اگر مبل استیلی که در منزل دارید،  منبت های فراوانی دارد بهتر است نمایی از چند گل ساده ی مبلمان روی میز باشد تا هم تناسب میز و مبل حفظ شود و هم میز خیلی شلوغ دیده نشود.شلوغی طرح های روی میز باعث می شود نتوانید چیدمان مناسبی برای تزئین میز جلو مبلی در نظر بگیرید چون قرار دادن وسایل تزئینی و اکسسوری های مختلف روی میزی که نقوش زیادی دارد، باعث می شود میزتان نامرتب و شلخته به نظر برسد. شکل میز جلو مبلی:

میز جلو مبلی برای مبلمان استیل معمولا در انواع گرد، مربع، مستطیل و بیضی تولید شده و استفاده از شکل های مدرن و چند ضلعی در دیزاین کلاسیک مرسوم نیست. 
شما می توانید با توجه به پلان نشیمن و فضایی که در اختیار دارید یکی از این میزها را انتخاب نمایید.
برای نشیمن مربع شکل بهترین انتخاب یک میز مربعی و یا گرد است که اگر فضای شما کمتر است ترجیحا از میز گرد استفاده نمایید چون میز گرد باعث رفت و آمد راحتت تر افراد در منزل شده و با اصول فنگشویی نیز همخوانی بیشتری دارد.


اما اگر پلان نشیمن شما مستطیلی است حتما سراغ میز های بیضی یا مستطیلی بروید و دقت کنید که اندازه ی میز شما حدود دو سوم بزرگترین کاناپه ی مبلمان باشد تا تعادل بصری فضا حفظ شده و چیدمان زیباتری داشته باشید.در مطلب چیدمان اصولی مبل استیل می توانید انواع مختلف چیدمان مبل استیل با توجه به پلان های مختلف اتاق نشیمن را ببینید.فاصله و ارتفاع میز جلو مبلی 

به طور معمول میزهای جلو مبلی در فواصل 35 تا 45 سانتی متری مبلمان قرار داده می شوند تا هم جا برای عبور و مرور مهیا باشد و هم امکان استفاده از میز تسهیل شود. در مطلب فاصله های ضروری در دکوراسیون نشیمن می توانید جزئیات قرار گیری هر یک از وسایل اتاق نشیمن را مطالعه نمایید.
ارتفاع میز جلو مبلی نیز حدودا هم اندازه یا حداکثر 10 سانتی متر بلندتر از نشیمن مبلمان در نظر گرفته می شود که به راحتی بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.   

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.