مبل استيل طلايي با چه پارچه هايي ست مي شود؟

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل طلایی

بهترین رنگ پارچه برای مبل استیل طلایی

مبل استیل در هر رنگ و طرحی جذابیت های خاص خود را داشته و دارد . فقط نکته ای که هنگام خرید یک مبل استیل خاص و منحصر بفرد،اهمیت ویژه ای دارد انتخاب مناسب پارچه و چوب است . اگر این دو رنگ با هم هارمونی یا کنتراست مناسبی داشته باشند ، می توانند جذابیت مبل استیل شما را تا سال ها تضمین کنند. در این مطلب ما می خواهیم منحصرا مبل استیل طلایی را بررسی نموده و پارچه هایی که با آن تناسب بیشتری دارند را به شما معرفی نماییم.

مبل استیل طلایی یکی از پرکاربردترین رنگ ها برای قاب مبل استیل به شمار می رود که همانطور که در مقاله ی 4 رنگ جذاب برای چوب مبل استیل عنوان شد؛ به عنوان یک رنگ اشرافی از دیرباز تا کنون مورد توجه بسیاری از افراد بوده و در همان نگاه اول می تواند قدرت و ثروت صاحبخانه را به رخ هر بیننده ای بکشد.

اما برای این که این رنگ جذاب به خوبی فرصت جلوه گری داشته باشد باید رنگ پارچه را به دقت و از طیف های خاصی انتخاب نمود .

رنگ های تیره:

یکی از بهترین طیف ها، برای ست شدن با یک قاب طلایی ؛ طیف های تیره است . این رنگ پارچه ها به خوبی می توانند کنتراست مورد نظرمان را با فریم طلایی مبلمان، ایجاد کرده و یک ترکیب شگفت انگیز را خلق کنند. این رنگ ها عمدتا شامل زیر مجموعه های زیر می شوند:

سبز تیره:
یک رنگ اشرافی، خاص ، زیبا و جذاب که در ترکیب با قالب طلایی مبل استیل می تواند هر چشمی را به خود خیره
نماید. این رنگ به راحتی با طلایی ست شده و آرامش فوق العاده ای را به فضا منتقل می کند . همانطور که در مطلب چرایی تعیین نقطه ی کانونی گفته شد ؛ چشم انسان به محض ورود به یک مکان جدید به دنبال نقطه ای برای تمرکز است و اگر چنین نقطه ای را پیدا نکند دچار سردرگمی می شود پس اگر از طرفداران طبیعت و رنگ سبز هستید از این ترکیب فوق العاده غافل نشوید چرا که علاوه بر زیبایی ، به خاطر فیزیولوژی خاصی که این رنگ دارد؛ چشم انسان به راحتی می تواند روی آن متمرکز شود.    

بنفش تیره:

بنفش به عنوان یک رنگ رویال و سلطنتی شناخته شده و ترکیب آن با رنگ طلایی که همواره یادآور فر و شکوه است بسیار زیبا و هارمونیک خواهد بود. از این رو برای یک نشیمن سلطنتی یک مبل استیل بنفش طلایی می تواند انتخاب فوق العاده ای باشد.
  
زرشکی:

زرشکی تنها رنگی ست که با هیچ رنگ دیگری جز طلایی نمی تواند درخشش و زیبایی خود را به نمایش بگذارد.


ترکیب این دو در کنار هم آنچنان زیباست که حتی در مطلب بهترین رنگ ها برای مبل استیل هم به آن اشاره نمودیم. این
رنگ می تواند شادمانی و هیجان را در فضا جریان داده و یک محیط پر انرژی و با نشاط را برای شما مهیا کند. 

آبی درباری:رنگ های سرد در کنار رنگ طلایی که گرمای زیادی به فضا می بخشد ، کنتراست بسیار زیبایی ایجاد می کند. رنگ آبی درباری یکی از همین رنگهای سرد بسیار جذاب است که به آسانی می توان از آن در مبل استیل طلایی بهره برد.
 
سرمه ای:

یک رنگ عالی که در دسته ی رنگ های خنثی جای داشته و به راحتی با طلایی ست می شود. علاوه بر جذابیت ظاهری این رنگ دلفریب، خنثی بودن آن موجب می شود تا مدتها و سالیان سال روی بورس بوده و جزء مبل هایی که هرگز از مد نمی روند به حساب بیاید. پس اگر از علاقمندان این رنگ هستید در انتخاب آن لحظه ای هم تعلل نکنید. 

مشکی:

 رنگ حنثی دیگری که می توان با اطمینان گفت هرگز نه از مد می رود و نه شما را دلزده و خسته می کند ، رنگ مشکی ست. این رنگ در کنار طلایی به طور همزمان هم شکوه بی نظیری به فضا می بخشد و هم رسمیت فضا را تضمین می کند. اگر به دنبال یک فضای رسمی و با شکوه هستید بهترین انتخاب یک مبل استیل طلایی و مشکی ست که تا همیشه می تواند نگین درخشان نشیمن منزلتان باشد.  
اما در مورد استفاده از این رنگها باید نکاتی را مد نظر قرار دهید:

نکته اول: برای استفاده از پارچه های تیره،حتما جنس پارچه را مخمل انتخاب نمایید. پارچه های مخمل تیره درخشش بی نظیری در کنتراست با قاب طلایی مبلمان ایجاد کرده و مبل استیل طلایی شما را جذاب تر خواهد کرد. حتی می توان از این رنگ و جنس  در پرده هم استفاده نمود و یک دکوراسیون بسیار چشمگیر را رقم زد.

نکته دوم:در انتخاب پارچه ی تیره الویتتان طرح های کاملا ساده باشد . پارچه های طرح دار تیره احتمال زیادی دارد که خانه را شلوغ و بی نظم جلوه دهد. اگر چه در هر موردی با توجه به نوع طرح و اندازه ی آن استثنائاتی نیز وجود دارد اما سعی کنید حتما سادگی را  ملاک اول انتخاب خود قرار دهید و در صورتی که به پارچه های طرح دار بسیار علاقمندید فقط به سراغ طرح های بسیار ریز و خیلی محو بروید تا زیبایی محیطتان تحت الشعاع قرار نگیرد . یا از کوسن های طرحدار استفاده نمایید.
    
نکته سوم: حتما در صورتی از رنگ های تیره در پارچه ی مبلمان استفاده نمایید که فضای نشیمن شما به اندازه ی کافی بزرگ باشد. همانطور که در رنگ های ممنوعه برای مبل استیل هم عنوان شد؛ رنگ های تیره ، محیط را کوچکتر و دلگیر نشان می دهند اما در محیط های بزرگ ، نه تنها این مشکل پیش نمیاید بلکه استفاده از رنگهای تیره در مبلمان و شال های پرده، حتی موجب تعادل بصری و تناسب فضا نیز می شود. 

پس باید برویم سراغ معرفی رنگ های روشن تری که بتوان در فضاهای محدود نیز از مبل استیل طلایی استفاده کرد:

رنگ سفید:

پارچه سفید و رنگ های هم طیف آن مانند شیری، نباتی ، استخوانی و ... نیز به راحتی با رنگ طلایی ست می شوند و یک مبلمان بسیار زیبا و جذاب را تحویل شما می دهند. این رنگ نماد خلوص و پاکی ست و استفاده از آن در پارچه ی مبلمان، که اصلی ترین عنصر اتاق نشیمن به شمار می رود، می تواند احساس ریلکسی و آرامش بسیار زیادی را در محیط منتشر نماید.  نکته ای که وجود دارد این است که؛ استفاده ی زیاد از رنگ سفید در فضای داخلی خانه می تواند احساس سردی و کرختی در انسان به وجود بیاورد اما این رنگ زیبا و خالص، درکنار قاب طلایی که یک رنگ گرم به شمار می رود کاملا به تعادل رسیده و یک محیط فوق العاده زیبا و جذاب را برایتان به وجود میاورد. از طرفی رنگ سفید این روزها بسیار مود توجه بوده و علاوه بر اینکه فضا را بزرگتر و دلبازتر می کند، حالت معاصرتری برای نشیمن کلاسیکتان ایجاد می نماید. 
   


استفاده از پارچه های روشنی که رگه هایی از رنگ طلایی نیز در خود دارند یا به اصطلاح زربفت هستند نیز، ترکیب فوق العاده ای را با فریم طلایی ایجاد می نمایند . 

نکته: در صورت استفاده از رنگ روشن، دست شما برای انتخاب جنس پارچه کاملا باز است . از پارچه های فاخر و سنگینی مانند: ابریشمی، پتینه، مخمل و ... گرفته تا پارچه های ساده تری مانند: ریون و کتان ، همگی به راحتی در رنگ های روشن می توانند در مبل استیل طلایی به کار برده شوند و بسیار هم جذاب از آب در بیایند. 

رنگ طوسی:

طوسی از جذابترین رنگ های سال های اخیر بوده و علاقمندان بسیار زیادی دارد - در مطالب پیشین به نحوه ی ست کردن مبلمان طوسی نیز پرداختیم- خبر خوب این که این رنگ ترند، با قاب طلایی بسیار هماهنگ بوده و یک ترکیب فوق العاده زیبا را به نمایش می گذارد. شما می توانید بدون نگرانی از طیف های تیره تا روشن این رنگ در پارچه  ی مبل استیل طلایی خود استفاده کرده و از نتیجه ی کار لذت ببرید. در مورد رنگ طوسی، پارچه هایی با جنس مخمل، پتینه، کتان و ... به خوبی با قاب طلایی ست شده و حتی طرح  راه راه آن برای استفاده در مبل شاخص در ست مبلمان بسیار محبوب شده است. 
  
رنگ های ملایم:

رنگ های ملایم به ویژه اگر در دسته ی رنگ های سرد قرار داشته باشند، مانند: آبی ملایم، سبز کمرنگ و ... می توانند ظاهر بسیار جذاب تری به مبل استیل طلایی شما بدهند . این رنگ ها به دلیل حالت ملیحی که در فضا ایجاد می کنند بسیار هم مورد علاقه ی مشتریان بوده و حالت براق و ابریشمی آن طرفداران بیشتری نسبت به پارچه های مخمل و .. دارد . رنگهای ممنوعه:

هر چند قاب طلایی همخوانی زیادی با طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها دارد اما باز هم رنگ هایی وجود دارند که در ترکیب با قاب طلایی جلوه ی چندان شکیلی ایجاد نمی کنند. برخی از این رنگ ها از قرار زیر است : 
صورتی ملایم: این رنگ نه به خاطر عدم هارمونی با رنگ طلایی، بلکه به خاطر اینکه کاملا دمده شده است به هیچ عنوان در حال حاضر پیشنهاد نمی شود. سعی کنید از رنگ های نزدیک به آن مانند یاسی و ... نیز حتی الامکان استفاده نکنید چون هیچ بعید نیست که آن ها هم به سرنوشت صورتی دچار شوند و محبوبیت خود را به طور کامل در بازار از دست بدهند.  


رنگ های هم طیف طلایی:رنگ های گرمی از قبیل کرم، بژ، نسکافه ای و ... از جمله رنگ هایی هستند که به خاطر شباهت زیاد به رنگ طلایی ، فرصت جلوه گری را از این رنگ چشمگیر گرفته و فضا را بسیار یکنواخت و کسل کننده می کنند.
     
   

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.