چه رنگهايي با مبل طوسي ست مي شوند؟

مبل طوسی را چگونه ست کنیم؟

 مبل طوسی را چگونه ست کنیم؟
 مبل های طوسی در سال های اخیر به یکی از جذاب ترین  و محبوب ترین  مبل ها، برای فضای نشیمن اکثر خانه ها تبدیل شده اند. که البته این محبوبیت  بی دلیل نبوده و موارد بسیاری به ترند شدن ِ مبل های طوسی کمک کرده است:

- با مبل های طوسی می توان به فضا عمق بیشتری داد
-بین رنگ های متفاوتی که در دیزاین منزل به کار رفته است، تعادل و ارتباط برقرار کرد.
-رنگ های انرژی بخش، هبجان انگیز و جیغ را به راحتی وارد فضای خانه کرد
-بدون نگرانی از  تمام طیف های رنگی پاستلی و ملایم در چیدمان نشیمن، استفاده نمود.
-یک فرم ساده و در عین حال دلپذیر و چشم نواز در خانه ایجاد کرد.
-توجه را از روی مبل ها برداشته و به نقاط دیگری مانند فرش ، تابلو و ... معطوف کرد.

 تمامی این کارهایی که گفته شد به راحتی با داشن یک دست مبل طوسی امکان پذیر بوده و از آنجایی که رنگ طوسی، از طیف های تیره تا روشن، یکی طیف رنگی  کاملا خنثی ست، می تواند در تمامی فضاها از بزرگ گرفته تا کوچک، مورد استفاده قرار بگیرد. از طرفی چون این رنگ، همخوانی بسیار زیادی با اکثر رنگ های موجود داشته و به آسانی با آن ها ست می شود به آن لقب " آشتی دهنده ی رنگ ها " نیز داده شده است. 

پس همانطور که متوجه شدید پیدا کردن رنگ هایی که با رنگ خنثی و جذابی مانند طوسی، ست شود؛ کار چندان سختی نیست. تنها باید  سلیقه و روحیات خودتان را شناخته و رنگ مناسب دکوراسیون منزلتان را انتخاب کنید. 
علاوه بر انتخاب رنگ ، این که تصمیم بگیریم رنگ ثانوی و مکمل را در چه وسایلی استفاده کنیم هم ، مساله ی بسیار مهمی است که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت:


رنگ های جیغ

رنگ هایی که بسیار پر رنگ، شاد و چشمگیر باشند را به اصطلاح رنگ جیغ  می نامیم. مانند : قرمز، نارنجی، بنفش تند، زرد  و ...  . در مورد این گونه رنگ ها ، بهترین کار این است که؛ وسیله های گران قیمت و حجیمی، از قبیل: فرش، پرده و ...  را به این رنگ انتخاب نکنید و همانطور که در مطلب چیدمان کوسن ها، عنوان شد؛ از چند کوسن یا اکسسوری های  کوچک دیگری  مثل: شمعدان، گلدان ،تندیس و ... برای وارد کردن ِ رنگ های جیغ ، به دکوراسیون منزلتان استفاده نمایید. چرا که این رنگ ها ممکن است، نه در دراز مدت، که حتی ظرف مدت کوتاهی ، شما را  دلزده نمایند. از این رو استفاده از وسایل کم هزینه و مقرون به صرفه، باعث می شود که بدون نگرانی و با خیال راحت ، بتوانید  آن ها را در سریعترین زمان ممکن، تعویض
نموده و تغییرات مورد نظر خود را در دکور منزل به وجود آورید.

 نکته مهم: استثنایی که در مورد رنگ های جیغ می توان قائل  شد؛ استفاده از آنها در مبل های اکسنت  و ایجاد یک فضای دنج در خانه است. شما می توانید یک یا دو مبل اکسنت با رنگ جیغ ساده  یا حتی طرحدار ، تهیه کرده و یک گوشه ی  دنج در کنار شومینه، کتابخانه، گلخانه و حتی قسمت های پرت خانه ی خود ایجاد
نموده و یک محیط عالی دو نفره یا تک نفره داشته باشید.
 مبل های اکسنت  هر چقدر هم که جیغ و نا متعارف باشند ؛ نه تنها دلتان را نمی زنند که حتی روح زندگی و هیجان را نیز وارد  کنج های بلا استفاده ی منزلتان می کنند.

 نکته:  تا جایی که می توانید در کوراسیون کلاسیک از رنگ های جیغ استفاده نکنید. اینگونه رنگ ها در دکور کلاسیک دو گانگی ایجاد کرده و مناسب این سبک نیست.


 رنگ های ملایم

طیف رنگی دیگری که هارمونی بسیار فوق العاده ای با رنگ طوسی دارد  و حالت بسیار ملیحی در فضای خانه ایجاد می کند؛ رنگ های ملایم هستند. رنگ هایی از قبیل: صورتی ملایم، آبی تیفانی، آبی آسمانی، بنفش یاسی و ... . که  حالت ملو و آرام بخشی به محیط می بخشند. این رنگ ها به راحتی با مبل طوسی ست شده و می توانند علاوه بر استفاده در اکسسوری های ریز و درشتی مثل: گلدان، آباژور، کوسن و ... در وسایل اصلی خانه نیز، به کار برده شوند. وسیله های بزرگی مانند : فرش، پرده و حتی در ست خود مبلمان.  این رنگ ها  اگر مطابق سلیقه و روحیات شما باشند، می توانید امیدوار باشید که تا مدت ها در دیزاین منزلتان باقی خواهند ماند و هیچ گاه برایتان تکراری نخواهند شد.

 رنگ های تیره

از آن جا که هر رنگی با مبل طوسی ست می شود، پس به آسانی می توانید از رنگ های تیره هم در صورتی که به آنها علاقمندید در دکوراسیون منزلتان استفاده نمایید.  زرشکی، سبز، آبی، سرمه ای، سیاه و ... همگی رنگهایی هستند که   با مبل طوسی هارمونی داشته و می توانید بنا به سلیقه ی خود  در دیزاین نشیمنتان از آنها بهره مند گردید.  این رنگ ها نیز مثل رنگ های ملایم محدودیتی در به کار گیری نداشته و هم می توانید د ر وسایل کوچک  خانه  مثل: گلدان، شمع، شمعدان، کوسن و ...  از آنها استفاده نمایید و هم در وسیله های بزرگتری مانند: ست مبلمان، پرده، فر ش و ... . هر چند استفاده از این رنگ ها، فضا را تاریک و دلگیر جلوه می دهد اما شما می توانید با استفاده از نورپردازی مناسب و غیر متمرکز، یا وارد کردن یک رنگ سوم  شاد که با فضا هم هماهنگی دارد ، حالت زیبایی در خانه به وجود بیاورید. مثلا در صورتی که رنگ ثانوی دکوراسیون منزل شما، سرمه ای یا آبی باشد ، با گذاشتن یک گلدان ، شمع یا چند کوسن زرد، می توانید تعادل  مناسبی در فضا برقرار نمایید. 

رنگ های هم طیف

طیف های تیره و روشن رنگ خاکستری می توانند یک انتخاب عالی برای تلفیق  با مبل های طوسی بوده و در انتخاب رنگ فرش، پرده و ... به کمکتان بیایند.  این ترکیبات رنگی،  علی الخصوص در دکوراسیون کلاسیک که خیلی استفاده از رنگ های جیغ و متنوع در آن، متعارف نیست می توانند بسیار راهگشا باشند.  البته مشکلی که در این  مورد وجود دارد  ؛ می تواند یکنواختی فضا و در صورت استفاده از طیف های تیره تر؛ دلگیر شدن خانه باشد که همانطور که در مورد رنگ های تیره گفته شد با نورپردازی جذاب و کافی و به کار گرفتن اکسسوری های  شاد و خوش رنگ و لعاب می توان از بوجود آمدن این مسائل پیشگیری کرده و با برگرداندن انرژی به محیط، یک دیزاین خاص و فوق العاده داشت. رنگ سفید

سفید نماد خلوص، پاکی و آرامش بوده و استفاده از آن در کنار رنگ طوسی  می تواند یک فضای بسیار آرام بخش در خانه ایجاد نماید. شما می توانید  در هر وسیله ای، چه کوچک و چه بزرگ از این رنگ خاص استفاده نموده و  یک نشیمن بسیار زیبا داشته باشید . البته این رنگ ممکن  است کمی حالت سردی و کرختی نیز در محیط   بوجود بیاورد که برای حل این مساله حتما باید از رنگ های گرم  نیز در کنارشان استفاده نمایید.


 همانطور که دیدید  یکی از ساده ترین تر کیب رنگ های دکوراسیون مربوط به زمانی ست که شما یک مبل طوسی در خانه داشته باشید در این صورت می توانید  از هر رنگی در دیزاین خانه ی خود بهره برده و دکورهای متنوع و جذابی داشته باشید .  اگر می خواهید در مورد دیگر رنگ های مبلمان هم بدانید خواندن مطالب زیر خالی از لطف نیست:

نظرات

ارسال نظر

شماره موبایل شما منتشر نخواهد شد، فیلد های اجباری با علامت * مشخص شده اند.